Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pszczelarnia

Pokaż wątki Pokaż posty

Pszczelarnia

Anda 06:39, 08 sty 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33561
Ewo, również uważam, że są za niskie. Wysokość jak tych na ostatnim zdjęciu byłaby o niebo lepsza, a pomijając ich kanciastość ich kompozycja też mi się „widzi”. Trójka tych donic też by wystarczyła. U Fenny podobały mi się te obłe, wysokie.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Urszulla 06:54, 08 sty 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21871
Dążysz do ideału jestem za wysokimi
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
pestka56 10:36, 08 sty 2020


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
Powinny być wysokie, co najmniej po jednej wysokiej z każdej strony. Podoba mi się pomysł
Ale możesz posadzić trawy jakieś kolumnowe, np. trzcinniki.
____________________
Kasia
makadamia 11:02, 08 sty 2020


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Ooo, u Ciebie też donice na tapecie

Ewciu, z tego co widzę po zdjęciach, dużo zależy od nasadzeń w donicach i od kadrowania zdjęć.
Na pierwszym zdjęciu faktycznie jakoś tak... ubogo to wygląda, ale na kolejnych dwóch wejście wygląda super.

Donic oczywiście zawsze można dostawić, ale to dodatkowa praca i nie wiem, czy przejścia nie zagracą. Jedna to chyba byłaby za mało. Ty nie masz minimalistycznego ogrodu.

Zanim wykosztujesz się na jakieś nowe zakupy, spróbuj może z wyższymi nasadzeniami w tej dużej donicy: trawy (jak proponuje Pestka) lub jakiś stożek lub kulka na pniu...
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Pszczelarnia 12:33, 08 sty 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Basilikum napisał(a)
tak optycznie to by mi tu wyzsze pasowaly. Jak w donicach sa chryzantemy to lepiej wyglada, bo sa wyzsze niz ciemierniki


Ale jak są duże chryzantemy to wyglądają jak taka "czapa" nałożona na kwadrat , chyba.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 12:37, 08 sty 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
roma2 napisał(a)


Tu wyglada świetnie. Faktycznie pominęłabym te najmniejsze donice, albo dała same duże? Ale jak dach nisko, to nie stawiałabym wysokich donic. Takie "przycupnięcie" roślin przy domu, ma swój urok.


Romo, próbuje wirtualnie sobie to zobaczyć na przykładzie ogrodu Fenny Graf. Jak będą wyglądać wyższe donice przy dość nisko osadzonych oknach?



____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 12:49, 08 sty 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Gardenarium napisał(a)


Tutaj akurat to te donice pasują moim zdaniem jak "piernik do wiatraka", dom rustykalny, cegła, ławka angielska, a donice na wskroś nowoczesne na tym się nie wzoruj w żadnym wypadku

Danusiu, u mnie nie ma ani cegły (jest granit szary) ani ławki angielskiej (drewnianej) przy domu (jest jasno szara z metalu).

A kolor fasady (jasno-morelowy róż) nie pasuje mi do donic tradycyjnych terakotowych.


Ale przymierzę te wysokie, co mam.


____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 12:50, 08 sty 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Anda napisał(a)
Ewo, również uważam, że są za niskie. Wysokość jak tych na ostatnim zdjęciu byłaby o niebo lepsza, a pomijając ich kanciastość ich kompozycja też mi się „widzi”. Trójka tych donic też by wystarczyła. U Fenny podobały mi się te obłe, wysokie.



Mi też. Ale obłe, cylindy nie pasują na pewno do bryły domu.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 12:51, 08 sty 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Urszulla napisał(a)
Dążysz do ideału jestem za wysokimi


Dziś taki ideał, jutro inny.

Dziękuję.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 12:53, 08 sty 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
pestka56 napisał(a)
Powinny być wysokie, co najmniej po jednej wysokiej z każdej strony. Podoba mi się pomysł
Ale możesz posadzić trawy jakieś kolumnowe, np. trzcinniki.


Pestko,

w donicach w tym miejscu nie chcę trwałych nasadzeń. Tylko sezonowe kompozycje składające się z kwiatów i kwiatków. To wiem na pewno. Jeżeli zrobiłabym lekką łączkę, to wtedy trzeba trawy wprowadzić.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies