Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pszczelarnia

Pokaż wątki Pokaż posty

Pszczelarnia

Gruszka_na_w... 16:36, 08 sty 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22006
Mnie te Twoje donice pasują. Nic mi tam nie zgrzyta. Dom jest niski, okna osadzone nisko. Proporcje donic do bryły są zachowane. Wrażenie dysharmonii może być wywołane akurat takimi, a nie innymi nasadzeniami.
Nie przepadam za donicami, które dominują w strefie wejściowej. W innych częściach ogrodu można wstawiać dominanty, ale przy wejściu donica ma jedynie lekko podkreślić urok miejsca.
Piszę to ja, która generalnie nie przepada za donicami, więc można mój głos pominąć.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 16:38, 08 sty 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22006
Pszczelarnia napisał(a)


Romo, próbuje wirtualnie sobie to zobaczyć na przykładzie ogrodu Fenny Graf. Jak będą wyglądać wyższe donice przy dość nisko osadzonych oknach?





Na tym zdjęciu donice okrutnie mi zgrzytają.Kompletne zaburzenie proporcji.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
sierika 18:29, 08 sty 2020

Dołączył: 14 sie 2016
Posty: 573
Zajrzałam wczoraj, zaglądam teraz na donicowe rozterki, ciekawa jestem finiszu
Czasem dobrze w takiej sytuacji zabrać to co już stoi i postawić coś zupełnie pomijanego w rozważaniach
____________________
EwaSierika
Gardener27 19:33, 08 sty 2020


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487


Uwielbiam donice i mam takie same/podobne jak Twoje, są piękne i wyjątkowe.

Idealnie pasują do tego miejsca tylko trzeba je odpowiednio ustawić. Proponuję zróżnicować je pod względem wysokości.

Polecam gorąco miskanty i rozplenice do donic, cały sezon rosną więc dynamicznie będą się zmieniać pod względem wysokości w sezonie. Verbena patagońska w donicach również wygląda zjawiskowo. Dalie, formy karłowe nad nimi też warto się pochylić ... u mnie obowiązkowo w pojemnikach.

Odnośnie choiny kanadyjskiej ... mam pierwszy rok sadzonkę (eksperymentalnie w donicy), doświadczenia w formowaniu tej rośliny nie mam żadnego ale podobno wszystko można formować, pytanie z jakim skutkiem ?
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
Gardenarium 19:34, 08 sty 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Widziałam wielką kulę z choiny kanadyjskiej, wspaniały kolor i struktura. I cena ogromna.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gruszka_na_w... 19:57, 08 sty 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22006
Przemek świetnie zobrazował to, co miałam na myśli.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
sylwia_slomc... 20:40, 08 sty 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81927
A ja jeszcze wymyśliłam, że jeśli chcesz wyższe to można by jedną na drugiej postawić....kosztem nasadzeń w jednej donicy, ale byłaby jedna wyższa i jedna niska wtedy. Lub dwie niskie koło siebie, a na ich łączeniu trzecią postawić na górze - wtedy każda by była zagospodarowana wysokość przełamana....tak mnie naszło bo wykorzystane by zostało to co jest bez konieczności nabywania kolejnych
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Pszczelarnia 22:17, 08 sty 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Dziękuję za sugestie.

Tutaj widać całość.





I jeszcze tutaj widać.





____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
mirkaka 04:52, 09 sty 2020


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9541
Gardenarium napisał(a)


Tutaj akurat to te donice pasują moim zdaniem jak "piernik do wiatraka", dom rustykalny, cegła, ławka angielska, a donice na wskroś nowoczesne na tym się nie wzoruj w żadnym wypadku


Zgadzam się, mnie tam pasują właśnie niższe, przycupnięte, może nawet owalne bańki, i po jednej dużej z każdej strony a w nich hortensje ogrodowe
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
makadamia 07:47, 09 sty 2020


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Ale się zrobiła dyskusja - ile osób, tyle opinii

Osobiście, po obejrzeniu kolejnych zdjęć, nie widzę potrzeby zamiany donic na wyższe, natomiast dodałabym więcej donic po lewej stronie, żeby wypełniły całą przestrzeń pod oknem.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies