Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pszczelarnia

Pokaż wątki Pokaż posty

Pszczelarnia

Pszczelarnia 13:36, 08 sty 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
makadamia napisał(a)
jaki pomocnik, taka pomoc

tak na marginesie: stożków chyba nie masz, ale kule bukszpanowe na rabacie przy strumieniu chyba pamiętam.
Więc kulki bukszpanowe na nóżce przy domu nie byłyby tak całkiem od czapy.

Ale i tak czekam na zdjęcia poglądowe


Stożki - 5 szt. dopiero będą jak urosną i nauczę się strzyc.

Kule uwielbiam ale przy domu to mi za bardzo brylaście byłoby i nóżka niczego nie zmieni.

Będą, postaram się z całych moich bicepsów.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Anda 13:38, 08 sty 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33373
Polecam

https://www.kraeuter-und-duftpflanzen.de/duftpflanzen/duft-nemesie

Sklep tez
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Pszczelarnia 13:41, 08 sty 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Anda napisał(a)
Ewo, tak sobie mysle o donicach, mieszajac ryz... Probuje sobie wyobrazic Twoje wejscie. I mysle, ze skoro dach jest dosyc przysadzisty, to donice nie moga byc zbyt szerokie, przysadziste. Sadze, ze to nie wysokosc moze byc tu problemem, ale szerokosc. Donice musza byc wyzsze (niekoniecznie bardzo wysokie) od szerokosci kompozycji z nimi.
Jesli cos jest szerokie, to nie poszerzamy tego jeszcze dodatkowo szerokimi elementami.


Chyba o to chodzi. Całość bowiem mi siedzi dosłownie przy poziomie kostki. A jest to jednak masywna całość, nie wejście w stylu romantycznym (nawiązując do wpisu Romy o donicach przycupniętych). W stosunku do dachów (są 2) wielkich (250 m2) a domu niskiego.


Dziękuję.



____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Anda 13:46, 08 sty 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33373
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
galgAsia 13:46, 08 sty 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Pszczółko, odstaw na bok te najmniejsze i odwróć kolejność - przy drzwiach te małe i coraz większe w kierunku okien. Będzie takie "otwarcie"
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
malgorzata_s... 13:57, 08 sty 2020


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33758
Z donicami nie pomogę bo niestety sama mam zawsze problem z ich ustawieniem Zazdroszczę tutaj wielu osobom talentu do dekoracji z donic Ewciu przecież Ty też go masz.Zaufaj intuicji. Jak byłam u Ciebie to nawet doniczki odstawione do obsadzenia kompozycje przestrzenne tworzyły
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
Basilikum 14:29, 08 sty 2020


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21734
Pszczelarnia napisał(a)


Ale jak są duże chryzantemy to wyglądają jak taka "czapa" nałożona na kwadrat , chyba.

mi w sumie nie koniecznie o chryzantemy chodzi, tylko o wyzsze rosliny, jak sa troche wyzsze rosliny to ta donica wyglada lepiej. Ale ogolnie jestem za wyzsza donica
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
April 14:50, 08 sty 2020


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10163
Podglądam dyskusję o donicach u ciebie i Makadamii, bo też mnie to czeka, a myślę o tym już dwa lata. Wniosek, wcale nie jest to łatwy temat. U mnie trudność potęguje fakt, że mam wejście od zachodu i praktycznie cały czas ocienione. Myślę w związku z tym o hostach.

U ciebie to inna bajka. Pięknie wyglądają trawy, mogą być dalie drobne, kompozycje różnorodne, lub monotematyczne.
Ja bym jeszcze dołożyła coś zwieszającego się, niekoniecznie kwitnącego. Jakieś bluszcze, kocanki i inne.


____________________
April April podbija las Mazowsze
mrokasia 15:32, 08 sty 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Pszczelarnia napisał(a)


To zaś, co jest w donicach powinno nawiązywać do otoczenia przy domu - tam w moim przypadku jest to widok na tę rabatę preriową.



Tak sobie czytam tę dyskusję i wydaje mi się, że po obu stronach drzwi donice z roślinami powinny dawać wrażenie smukłości, strzelistości. Po lewej zamiast tego rządku donic dałabym dwie wyższe z tyłu i mniejsze przed nimi, może z jakimś przesunięciem, żeby nie tworzyły takiej symetrycznej bryły. I coś wyższego, strzelistego w tych donicach.

A do prerii pasowałyby mi np. krwawniki połączone z brązowymi trawkami wylewającymi się z donic, może wysokie rozchodniki?

I chyba nie doczytałam - czemu nie chcesz trzcinników?
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Pszczelarnia 16:29, 08 sty 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Zostawiam coś do poczytania / i do oglądania:

po angielsku
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies