Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pszczelarnia

Pokaż wątki Pokaż posty

Pszczelarnia

Anda 16:30, 27 sty 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
Ewo, wrzucilam u siebie link do ciekawego filmu.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Pszczelarnia 21:20, 27 sty 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Ewo, obejrzałam połowę - rwie mi połączenie. Dobrze zrobiony materiał, wszechstronnie.

Dziękuję.

Człowiek jest cześcią ekosystemu i jako istota obdarzona rozumem odpowiada za wszystkie szkody w środowisku. Takie jest moje zdanie. Jak to przełożyć na praktykę życia codziennego? - niech każdy sam odpowie sobie na to w cichości swojego umysłu.

Bliskie są mi te sprawy ... .


Byłam na wykładzie na U. Wrocławskim na wykładzie prof. Jagodzińskiego (członek PAN, dyrektor Arboretum w Kórniku) na temat zachowanie ekosystemów leśnych w dobie zmian klimatycznych.

Kilka myśli z notatek: tylko bezmyślni mówią, że nie ma problemu klimatycznego i że to nie człowiek odpowiada za obecny globalne ocieplenie.

W ciągu 800 lat koncentracja CO2 nie przekraczała 300 ppm w atmosferze, od lat 60-ych przyspieszyła. Obecnie jest powyżej 400.


Dla naszych ogrodów: okres wegetacyjny wydłużył się od 11 - 16 dni i nie jest to powód do zadowolenia. Zanikają mżawki i kapuśniaczki, a mamy zjawiska ekstremalne.

Świerki, sosny, brzozy, modrzewie znikną z list naszych rodzimych drzew (granica występowania przesunie się na północ). Widać zanikanie jarzębów. Buk drzewem stabilnym.

Ekologizm i ekologizacja naszego życia to są ważne tematy i nie należy ich deprecjonować w żaden sposób - to moje zdanie, dlatego podjęłam trud i byłam na tym wykładzie, żeby zobaczyć, że nie śnię w moim ekologicznym postrzeganiu świata.


Mam zimę, zawsze to coś.















____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 21:24, 27 sty 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Przysiadłam do tematu "siewy 2020 - plany"







____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 21:29, 27 sty 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Mamy zimę po raz drugi (pierwsza była 6.01.), choć topi się







____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
jolanka 21:32, 27 sty 2020


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Ja jeszcze w tym roku nie widziałam śniegu

Szaleństwo „siewkowe” się zaczyna
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
sylwia_slomc... 21:33, 27 sty 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81907
Ja w sobotę sypnęłam jeszcze nasion w łączki, może coś z tego będzie
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Pszczelarnia 21:35, 27 sty 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Fajny czas zapomnienia o ogrodzie (o nie, podkrzesałam drzewka ogrodowe - klony już płakały):










Odkąd pojawiły się wilki u nas (albo więcej odstrzałów - ale to nie u nas raczej) mniej jest zwierzyny w postaci jeleni, w tym roku nie przyszły na jarmuż i inne (na zdjęciu zabezpieczone gożdziki kamienne):








____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
sylwia_slomc... 21:40, 27 sty 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81907
Już płakały? A ja jeszcze jabłonek nie skończyłam i jeśli pogoda im się sprawdzi to w tym tygodniu nie skończę raczej.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Pszczelarnia 21:46, 27 sty 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Zima mnie zaskoczyła z pracami przy kompostowniku (nie zdążyłam przygotować ziemi do rozsad i sadzonkowania pelargonii):










Widać, ile dobra z kompostownika pozyskałam podczas prac jesiennych.






Ku pamięci: wysiałam werbenę, patrinię, kłosowca do doniczek na zewnątrz. Dziękuję moim ogrodowym mentorom za przypomnienie.


Np. tego głowaczka olbrzymiego mam właśnie z nasion z ogrodowiskowej wymiany nasionkowej.


____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 21:48, 27 sty 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
sylwia_slomczewska napisał(a)
Już płakały? A ja jeszcze jabłonek nie skończyłam i jeśli pogoda im się sprawdzi to w tym tygodniu nie skończę raczej.


Klony i tulipanowce płaczą najszybciej. A i tak byłam zdziwiona, jak się zaszkliły łzą w przekroju po cięciu. Jabłonki - masz jeszcze czas Sylwio.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies