Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pszczelarnia

Pokaż wątki Pokaż posty

Pszczelarnia

Brzozowadzie... 13:50, 23 sty 2020


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Mam świadomość, że moja propozycja jest niemodna ale pierwsze, co mi przyszło do głowy, patrząc na tę uroczą furtkę, to lilak, jakiś ładny, pachnący, który można byłoby wyprowadzić na wielopniowe drzewko, nie w krzaczor Ja mojego lilaczka tak prowadzę - ładnie wychodzi. I z lipą pasuje. Ale to taka luźna propozycja
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Mala_Mi 15:00, 23 sty 2020


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Kolejne plany Zima to dobry czas ...
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Pszczelarnia 10:05, 24 sty 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Brzozowadziewczyna napisał(a)
Mam świadomość, że moja propozycja jest niemodna ale pierwsze, co mi przyszło do głowy, patrząc na tę uroczą furtkę, to lilak, jakiś ładny, pachnący, który można byłoby wyprowadzić na wielopniowe drzewko, nie w krzaczor Ja mojego lilaczka tak prowadzę - ładnie wychodzi. I z lipą pasuje. Ale to taka luźna propozycja


Ale już z hortensją różanecznikami, azaliami i laurowiśniami mniej pasuje - tam po obu stronach furtki są takie nasadzenia, bo tam nie ma światła.


Ale pod drugą lipą mam wzdłuż płotu lilaki, dużo lilaków .

Przynależność do Towarzystwa Miłośników Lilaków (od tego roku Towarzystwo włączyło w krąg zainteresowań również piwonie) zobowiązuje.

Szykuje się nawet "zjazd piwoniowy" na początku czerwca.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 10:06, 24 sty 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Mala_Mi napisał(a)
Kolejne plany Zima to dobry czas ...


Wybywam na biegówki, dosypało i jest ślad.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
galgAsia 10:15, 24 sty 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
O Ty szczęściaro
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
jolanka 11:33, 24 sty 2020


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Traw tez jeszcze nie sprzątam, luty-marzec to tez jeszcze miesiące zimowe Fajnie, ze TG też to napisał.
Dla mnie pod lipa to tylko cieniolubne jakieś krzewy. Pamiętam, że u mojej babci to tylko cień, zawsze lekki wiatr, przyjemne miejsce do posiedzenia w upalne dni
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Brzozowadzie... 12:48, 24 sty 2020


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Pszczelarnia napisał(a)


Ale już z hortensją różanecznikami, azaliami i laurowiśniami mniej pasuje - tam po obu stronach furtki są takie nasadzenia, bo tam nie ma światła.


Ale pod drugą lipą mam wzdłuż płotu lilaki, dużo lilaków .

Przynależność do Towarzystwa Miłośników Lilaków (od tego roku Towarzystwo włączyło w krąg zainteresowań również piwonie) zobowiązuje.

Szykuje się nawet "zjazd piwoniowy" na początku czerwca.

I klops. Rzeczywiście, nie bardzo
Towarzystwo Lilakowe, powiadasz? - to ja wirtualnie mogę się dopisać, nasadziłam jesienią, że hoho! Ale te klasyczne lilaki, krzewy, nie przepadają za moją ziemią. lepiej sobie palibinowate radzą, zdecydowanie lepiej.
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Pszczelarnia 15:22, 24 sty 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Brzozowadziewczyna napisał(a)

I klops. Rzeczywiście, nie bardzo
Towarzystwo Lilakowe, powiadasz? - to ja wirtualnie mogę się dopisać, nasadziłam jesienią, że hoho! Ale te klasyczne lilaki, krzewy, nie przepadają za moją ziemią. lepiej sobie palibinowate radzą, zdecydowanie lepiej.


To jest i wirtualnie
https://www.ogrodowisko.pl/watek/8206-towarzystwo-milosnikow-lilakow-ad-2018

i realnie.

Realnie odbyły spotkania lilakowe w kolekcjach Kórnika, Warszawy, Wojsławicach, u p. Elżbiety Guzikowskiej-Konopińskiej, w Niemczech.

Ostatnio towarzysko u Miry.

Członkinie i członkowie mają w swoich ogrodach lilaki, nawet okazy kolekcjonerskie.

Kolejne spotkanie jest zaplanowane na początek czerwca na Dolnym Śląsku i będzie dotyczyło piwonii.

Informacja stosowna na pewno się jeszcze pojawi.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Gardenarium 18:51, 24 sty 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ja się zapisuję. Moim zdaniem powinno być nowe towarzystwo. T. Piwoniowe.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
sylwia_slomc... 21:48, 24 sty 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81850
Też sporo lilaków i piwonii nasadziłam
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies