Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pszczelarnia

Pokaż wątki Pokaż posty

Pszczelarnia

Pszczelarnia 23:12, 20 kwi 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Wśród tych tulipanów kryje się nowość: tulipany 'Sarah Raven'. Podobnie jak 'Dolls Minuet' są późniejsze od kwitnącej na zdjęciu reszty.






____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 23:18, 20 kwi 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
sylwia_slomczewska napisał(a)
Zdecydowanie jesienią muszę więcej w tulipany zainwestować....żeby mi tylko nornice nie wyjadały to by ich było pełno Piękne Twoje



Trzeba będzie je porządnie nawieźć i chyba wykopać. Jak nie pomylić kolorów przy wykopywaniu, jak oznaczyć? Trudno byłoby mi traktować je jako jednoroczne, zwłaszcza, że niektóre z nich są wieloletnie ale trzeba wykopywać.


I jedna cała skrzynia jest pomyłką - miały być tulipany 'Angelique', a są jakieś jasnoczerwone (kupowane w Obi, producenta nie pamiętam).





____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
m_gocha 01:49, 21 kwi 2020


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Ależ cudny spektakl tulipanowy!
U mnie tulipany dopiero w niewielkich pąkach
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
Ogrodowy_Kal... 05:20, 21 kwi 2020


Dołączył: 03 lip 2015
Posty: 574
Ciekaw jestem czy te tulipany masz pierwszy sezon bo wyglądają dorodnie. Ja wykopuję po zdjęciach, zazwyczaj kolor jest zachowany. Chyba, że są wymieszane, to jest to problem Pozdrawiam
____________________
Darek Wizytówka***Ogrodowy Kalejdoskop
Helen 05:57, 21 kwi 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8354
Jakie masz piękne widoczki. Cudne tulipany, zwłaszcza w masie Narcyzy też super, ale u mnie jakoś krótko kwitną.
____________________
Helen - Hortensjowo
Gosiek33 06:52, 21 kwi 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Nasyciłam oczy, amsonia zachwyca ciekawe czy po wsadzeniu na rabatę będzie dłużej kwitła
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
vita 08:05, 21 kwi 2020


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4130
Ale zaawansowane prace, chociaż jest ciepło? Ja pracuję w stroju zimowym w ogrodzie, taki ziąb.
Też gromadzę narcyze, wole je zdecydowanie bardziej od tulipanów.
Za dużo na nie amatorów.
Muszę zrobić fotkę mojego ulubionego, zapomniałabym.
Ten niżej w moim typie

Pszczelarnia napisał(a)
Te bardzo lubię



Łany tulipanów robią wrażenie!
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
agata19762 08:19, 21 kwi 2020


Dołączył: 22 mar 2012
Posty: 12004
Piękne masz te łączki tulipanowe Ewa ilość ma znaczenie.
Kolekcja narcyzów też sporą.
U mnie wszystko w ilości mini mini... gryzonie szaleją

Pozdrawiam
____________________
Agata **** Moje ukochane miejsce na ziemi **** Czas na zmiany.... **** Wizytówka - Moje ukochane miejsce na ziemi
asica 08:44, 21 kwi 2020


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3837
Amsonia roślina mi nieznana, właśnie się zapoznałam.
Selery (i pory) u mnie już w gruncie bez osłon - mnie sobie radzą bez.
I cudowne tulipany. Moje, wiecznie żywe czerwone kwitną niezawodnie. Te z poprzednich lat niemal już wyginęły, a kupione jesienią - marketowe - wielka porażka, kolory niezgodne z tym co na zdjęciu, w dodatku są tak niziutkie, że nie nadają się do żadnego wazonu.
____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
jolanka 08:47, 21 kwi 2020


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
Amsonię kupiłam w ub roku. Jak do tej pory jeszcze się nie ruszyła A tak mi się podoba.
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies