Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pszczelarnia

Pokaż wątki Pokaż posty

Pszczelarnia

Pszczelarnia 23:18, 28 cze 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
salvia verticillata 'Smouldering Torches', jeden krzaczek, pierwszy rok po posadzeniu do gruntu




I tunbergia się mozolnie wspina



Agata Laurowiśnia robi takie piękne donice. I równie pięknie je obsadza.




Czasami warto kupować spontanicznie. Róża NN, niska, zdrowa, powtarzająca kwitnienie i pachnąca. Czegóż chcieć więcej?




____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 23:23, 28 cze 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
makadamia napisał(a)
Ewciu, myślę że to wideo może Cię zainteresować

https://www.youtube.com/watch?v=cYUxHGIIbRs&feature=youtu.be



Zapowiada się smakowicie. Obejrzę w wolnej chwili.

Kwitnie dobrze upięty (jak nigdy), 'Gipsy Boy' ('Zigeunerknabe'). Piękna i okrutnie kolczasta.



____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Gosiek33 07:04, 29 cze 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Uśmiecham się do Twojego ogrodu. Jarzmianki w masie robią wrażenie. Szałwię okręgową bardzo lubię, u mnie jakaś inna odmiana raczej rośnie
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Mariposa 17:42, 29 cze 2020


Dołączył: 29 gru 2017
Posty: 1335
Pszczelarnia napisał(a)
I tunbergia się mozolnie wspina





Obejrzałam cały ogród, teraz zachwycam się smaczkami Tunbergia na piękną podporę się wspina. Dzieło własne?
____________________
Ela Motylogród
Urszulla 08:12, 30 cze 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21811
Pszczelarnia napisał(a)
I na koniec widoczek. Zastanawiam się, czy plecami zegara ma być ta pnąca róża (musi wtedy dostać kratę), czy rosnący za nią żywopłot z buka czerwonego. Nie wiem.... .





I tutaj szerszy kontekst






Ewo, przyjemnie się u Ciebie rozgościć na dłuższą chwilę. Taki poranny spacer w letni poranek dobrze robi

Chyba raczej tłem będzie żywopłot
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Margo2 23:38, 30 cze 2020


Dołączył: 04 mar 2012
Posty: 778
Czy możesz podesłać linka do odcinka z Twoim ogrodem?
Bardzo chciałabym obejrzeć
Już znalazłam. Ogród zmienił się bardzo przez ten czas
____________________
Gosia Margo2 Ogródek Gosi
Margerytka40 00:21, 01 lip 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Pszczelarnia napisał(a)


Krwiściąg 'Tanna' w chwili obecnej, trudno mu teraz zrobić zdjęcie, zielona kopułka.







Dojrzałam go

Ewuś ciemiernik cuchnący zaczyna siać nasionka. Pomyślałam, że zbiorę trochę i wysieję w przechowalniku. Próbowałaś kiedyś ich wysiewu?
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Doranma 10:01, 01 lip 2020


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
Pszczelarnia napisał(a)


Fenkuł bordowy się zadomowił. Z piwoniami też mu ładnie. Piwonia ze straganu od starszej Pani, kupiona jako kłącze ("będzie pani zadowolona"). Zakwitła po 2 latach, jestem zadowolona.







Ewa, czy u Ciebie ten fenkuł zawiązuje bulwy, czy jest tylko ozdobny? U mnie rośnie wysoki, ale idzie w kwiat i nie wiem czy popełniam błąd w uprawie, czy tak ma być. ..
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
ryska 16:14, 01 lip 2020


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11603
Zatopiłam się w Twoim ogrodzie jak trzmiel w wiciokrzewie.
Mam takie marzenie, żeby go odwiedzić kiedyś osobiście.
Póki co myślę dziś o Tobie, bo zebrałam nasiona z dwóch osobników tulipana acuminata.
Dotarłam do informacji, żeby je teraz trzymać w lodówce a wysiać jesienią.
Czy podejmujesz się ze mną wyzwania i też wysiejesz?
(nasiona zapewniam oczywiście )
Pozdrawiam
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
popcorn 16:41, 01 lip 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Doranma napisał(a)


Ewa, czy u Ciebie ten fenkuł zawiązuje bulwy, czy jest tylko ozdobny? U mnie rośnie wysoki, ale idzie w kwiat i nie wiem czy popełniam błąd w uprawie, czy tak ma być. ..


U mnie od razu kwitnie... za to przezimował ładnie i rośnie dalej, zaraz zakwitnie
____________________
Mój nowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies