Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pszczelarnia

Pokaż wątki Pokaż posty

Pszczelarnia

sylwia_slomc... 20:33, 03 lip 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81567
Ależ musi na hamaku pachnieć Cudne miejsce do odpoczynku
Lilie bajeczne U mnie ślimaki zjadły większość, może ze dwie zakwitną
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Mariposa 12:30, 04 lip 2020


Dołączył: 29 gru 2017
Posty: 1335
Pszczelarnia napisał(a)




Ogórecznika podpatrzyłam u Ciebie i w tym roku też wysiałam. Nie spodziewałam się, że jest tak dekoracyjny
Piękne i róże i lilie! Ale dla mnie to róże zawsze będą Królowymi Ogrodu
Mam pytanie o te fioletowe z lewej - to jakieś czosnki?
____________________
Ela Motylogród
ryska 15:55, 04 lip 2020


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11584
Pszczelarnia napisał(a)


Podejmę wyzwania, postąpię według instrukcji. Dlaczego nikt jeszcze nie mnoży tego tulipana u nas?

Obiecałam sobie dobrze nawieźć moje tulipany i je wykopać po kwitnieniu, robić swoją własną produkcję na potrzeby ogrodu. To było wyzwanie.

Oznaczyć, wykopać, podzielić i oddzielić, osuszyć, przechować, na jesieni posadzić na poletkach różnej wielkości cebule. A wiosną zobaczyć, co wyjdzie. Przede mną już tylko ostatni proces jesienne sadzenie.



Super wyślę we wrześniu.
Są w przedsprzedaży w L...G... po 7,49 zł za cebulkę.

Wow jestem pod wrażeniem. Tyle pracy i konsekwencji w działaniu. Efekty będą rewelacyjne.
Twój ogród kipi od kwiecia o każdej porze roku.
Jest wyjątkowy.
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
Urszulla 12:06, 05 lip 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21778
Ewo, nie będę przytaczać fotki hamakowej ale muszę napisać że i mnie zachwyciło to miejsce. Wyobrażam sobie bzyczenie pszczół, więc trochę bałabym się leżeć na tym hamaku ale kmpozycyjnie pięknie wyszło wielkość kwiatów tej róży mnie zaskoczyła.

Oglądam też kompozycje Twoich różanek. Róże jednak nie stanowią głównego akcentu. Jak sobie potem radzisz z ich kopczykowaniem? Może dziwne pytanie w środku lata ale mam w sobie jakąś taką praktyczność wbudowaną żeby sobie życie ułatwiać

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Pszczelarnia 21:45, 12 lip 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
popcorn napisał(a)
Wow jakie lilie! A ile róż!

Ewo masz Eden rose? Koffam ją. Jakbyś miała polecić ją czy podobną, poleciłabyś?
Musze do jesieni wybrać jedną różę, na razie Eden, uwielbiam ten typ kwiatów i zielonkawośc i różowość pełnego pąka...
dzięki


Nie mam Eden Rose. Nie znam podobnej (szczupłej lekko pnącej, widziałam ją raz podsadzoną daliami) ale mam pnącą austinowską "Desdemonę'. Trafiła do przechowalnika i tak tam od lat 4 roztacza swój czar.







____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 21:50, 12 lip 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Radziu2013 napisał(a)


Ewo, cudnie
A jak się nazywają te królowe?


To lilie Corsage.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 21:54, 12 lip 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
antracyt napisał(a)
Zostawię sobie Twoje zdjęcia na poniedziałek, oglądanie ich na telefonie to ograniczona przyjemność. Nie byłam fanką lilii, ale kilka zawitało do mojego ogrodu i już ich raczej nie wyrzucę. Twoje delikatne piękności wyglądają wyjątkowo uroczo
Na hamaku pod Lykkefund z chęcią bym poleżała. Ile lat jej zajęło obrośnięcie pergoli?


Z prawej Lykkefund, z lewej słabsza r. semiplena Helenae (podobna, ma większe żółtko w środku i w zapachu więcej zielnej wytrawnej nuty).

4 lata i pergola była w zasadzie już pokryta. Teraz jest już zakryta.

Języczka w pianie tawułkowej.




____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 21:58, 12 lip 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Mariposa napisał(a)


Ogórecznika podpatrzyłam u Ciebie i w tym roku też wysiałam. Nie spodziewałam się, że jest tak dekoracyjny
Piękne i róże i lilie! Ale dla mnie to róże zawsze będą Królowymi Ogrodu
Mam pytanie o te fioletowe z lewej - to jakieś czosnki?


Tak, róże to królowe.

To czosnek, alium cernuum, czosnek zwisły.

W tym roku udało się z rabatką zielną pomiędzy ulami.




____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 22:02, 12 lip 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
ryska napisał(a)

Super wyślę we wrześniu.
Są w przedsprzedaży w L...G... po 7,49 zł za cebulkę.

Wow jestem pod wrażeniem. Tyle pracy i konsekwencji w działaniu. Efekty będą rewelacyjne.
Twój ogród kipi od kwiecia o każdej porze roku.
Jest wyjątkowy.


Ach, te kwiecie. To ostatnie 2 piwonie z ogrodu, troszkę zmaltretowane wiatrami i deszczem.







____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
A_gawa 22:08, 12 lip 2020


Dołączył: 18 sie 2012
Posty: 1467
A powiedz - pszczółki zdrowe? Mam troszkę kwitnących i z roku na rok coraz mniej zapylaczy - nie ma w ogóle motyli,bardzo mało pszczółek...
Czy byłaby to wina trzech kotów? Może wyganiają?

U mnie na Śląsku jest bardzo modne polewanie wszelkiego badyla rudupem (!!!).
Czy w Waszych rejonach również? Serce mi pęka - ostatnio nawet w lesie widziałam jak polewali na działce... na kleszcze... (((
____________________
Agnieszka - W cieniu uśmiechniętego anioła
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies