Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pszczelarnia

Pokaż wątki Pokaż posty

Pszczelarnia

Margerytka40 12:45, 25 cze 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
U mnie kwiatki mają teraz 10cm
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Pszczelarnia 12:45, 25 cze 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
violaskom napisał(a)
Piękna kolekcja piwonii. Ja lubię najbardziej te o anemonowych kwiatach, biało- żółte. Szkoda tylko, że kwitną tak krótko!


Mam ich 75 na razie (liczył eM.). Sezon kwitnienia mam od pierwszej dekady maja do początku lipca.

Zaczyna młokosiewicza, zaraz po niej jedna z moich naj p. emodi 'Late Windflower' a kończy 'Ewelina' albo 'Sara Bernard' (i kilka innych naprawdę późnych piwoni).




____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Mala_Mi 06:35, 26 cze 2020


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Oglądanie na telefonie ładnych ogrodów to profanacja. Zostawiam ad obie jednak oglądanie na komputer.
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
violaskom 09:07, 26 cze 2020


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
Pszczelarnia napisał(a)


Mam ich 75 na razie (liczył eM.). Sezon kwitnienia mam od pierwszej dekady maja do początku lipca.

Zaczyna młokosiewicza, zaraz po niej jedna z moich naj p. emodi 'Late Windflower' a kończy 'Ewelina' albo 'Sara Bernard' (i kilka innych naprawdę późnych piwoni).





Nie miałam pojęcia, że są gatunki, które kwitną tak późno. Poleciałam za ciosem i obejrzałam też odcinek Maji w Ogrodzie z udziałem Twojego ogrodu. Jestem oczarowana miejscem i ogrodem, który cały czas tworzysz. Raj na ziemi. Masz przepięknie zaplanowane rabaty, które tworzą niezapomniany klimat. Nawet zwykłe nagietki u Ciebie wyglądają bardzo elegancko. Pszczołami jestem zainteresowana szczególnie. To marzenie z młodości mojego e ma by mieć własne ule, którego nigdy nie zrealizował. Ja natomiast uwielbiam wszystkie bzyki i motyle, dlatego interesują mnie kwiaty.
____________________
Viola Ogród kwiatowy
makadamia 15:20, 26 cze 2020


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Ewciu, myślę że to wideo może Cię zainteresować

https://www.youtube.com/watch?v=cYUxHGIIbRs&feature=youtu.be
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Pszczelarnia 22:56, 28 cze 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Margerytka40 napisał(a)
U mnie kwiatki mają teraz 10cm


Krwiściąg 'Tanna' w chwili obecnej, trudno mu teraz zrobić zdjęcie, zielona kopułka.





____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 22:58, 28 cze 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Kasya napisał(a)
Piekna kolekcja piwoni oj piekna...
Zazdrość
Tym bardziej ze cześć poległa po deszczu i juz po piwoniach


Pada regularnie, jeszcze trzymają się "Eweliny"


____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 23:01, 28 cze 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Margerytka40 napisał(a)


Tutaj jest jak w bajce

Mnie ławka z drugiej opcji się bardziej podoba.


Jest jedna opcja dla ławki. Tylko zdjęcie było z 2 ujęć.




Niezwyczajne rozwiązanie jako zakończenie jrdnej z osi. Ale miejsce na ognisko gdzieś trzeba mieć.





____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 23:04, 28 cze 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
antracyt napisał(a)

Dwa takie połamałam na mojej glinie Ale to było za czasów, kiedy walczyłam jeszcze o ładny trawnik.
Frontowe widoki bardzo harmonijne. Ciekawe jakie będzie wrażenie jak miłorzęby(?) urosną.


Dobrze, że wolno rosną . Na razie pod nimi króluje naparstnica i jarzmianki kwitną









____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 23:08, 28 cze 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Lilie w gotowości



Ulotny i nietrwały






Stipa w jedną i w drugą stronę wzdłuż szklarni





____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies