Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pszczelarnia

Pokaż wątki Pokaż posty

Pszczelarnia

Roocika 09:03, 25 cze 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Teraz po tych piwoniach co pokazałaś, jeszcze bardziej choruję na białą
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Kasya 09:11, 25 cze 2020


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42176
Piekna kolekcja piwoni oj piekna...
Zazdrość
Tym bardziej ze cześć poległa po deszczu i juz po piwoniach
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
violaskom 09:26, 25 cze 2020


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
Piękna kolekcja piwonii. Ja lubię najbardziej te o anemonowych kwiatach, biało- żółte. Szkoda tylko, że kwitną tak krótko!
____________________
Viola Ogród kwiatowy
galgAsia 09:29, 25 cze 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Pszczółko, piwonii nie mam, z przyjemnością oglądam Twoją kolekcję
Jest pięknie
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
TAR 10:16, 25 cze 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7569
piekna kolekcja piwonii, jednak najbardziej lubie te najzwyklejsze z mamy ogrodu, pachnace jak nie wiem co zóllte, koralowe i odmianowe sa piekne wizualnie ale zapachowo takie sobie. szczegolnie Coral Charm i Sunset, wrecz waniaja brzydko. Żólte Itoh pachna lekko cytrynowo, różowo-kremowa Shirley Temple pachnie podobnie do zwyklych ale bez intensywnosci, to samo blado rózowe Sarah Bernhard, czerwono-bordowe piwonie ledwo wyczuwalny zapach.

Ogrod przepiekny, letni i sloneczny a i cienia mozna znalezc dla ochłody

____________________
Ogrod nad bajorkiem
Pszczelarnia 12:28, 25 cze 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
galgAsia napisał(a)
Pszczółko, piwonii nie mam, z przyjemnością oglądam Twoją kolekcję
Jest pięknie


Galgasiu, nie będziesz miała? Klik, klik ... ?
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 12:32, 25 cze 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
TAR napisał(a)
piekna kolekcja piwonii, jednak najbardziej lubie te najzwyklejsze z mamy ogrodu, pachnace jak nie wiem co zóllte, koralowe i odmianowe sa piekne wizualnie ale zapachowo takie sobie. szczegolnie Coral Charm i Sunset, wrecz waniaja brzydko. Żólte Itoh pachna lekko cytrynowo, różowo-kremowa Shirley Temple pachnie podobnie do zwyklych ale bez intensywnosci, to samo blado rózowe Sarah Bernhard, czerwono-bordowe piwonie ledwo wyczuwalny zapach.

Ogrod przepiekny, letni i sloneczny a i cienia mozna znalezc dla ochłody



Tarcia, są takie o pięknym zapachu (nigdy nie wąchałam itohów, piszą, że Hillary dobrze pachnie, mam, powącham w przyszłym roku). Wiele pachnie jednak jak apteka lub fabryka farmaceutyków.

Paeonia lactiflora 'Duchesse de Nemours' - ta pachnie znakomicie. Mam w wazonie w kuchni, uwielbiam.

Lubię tę stronę piwoniową: piwonie
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Margerytka40 12:33, 25 cze 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Ewa czy Ty masz może krwiściąg Tanna? Jak wysoko on rośnie? Kupiłam wczesną wiosną czerwony i niewiele go z ziemi widać. Ciekawam go za rok
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Pszczelarnia 12:37, 25 cze 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Roocika napisał(a)
Teraz po tych piwoniach co pokazałaś, jeszcze bardziej choruję na białą


Wspomniana paeonia lactiflora 'Duchesse de Nemours' na początek będzie w sam raz.

A może pachnąca paeonia lactiflora ‘Immaculee’?
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 12:40, 25 cze 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Margerytka40 napisał(a)
Ewa czy Ty masz może krwiściąg Tanna? Jak wysoko on rośnie? Kupiłam wczesną wiosną czerwony i niewiele go z ziemi widać. Ciekawam go za rok


On jest niski, tylko kwiaty ma długie, jakby na wysięgniku ale też nie najwyższe. Zrobię mu zdjęcie. Lubię go, bo wiosną jest taką zgrabną kuleczką, kopczykiem, potem kwiaty kładą mi się na ścieżce do strumienia i też fajnie gra. Potem ścinam kwiaty i on nadal jest fajny.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies