Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pszczelarnia

Pokaż wątki Pokaż posty

Pszczelarnia

Pszczelarnia 19:30, 25 paź 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Gruszka, swoje derenie spod brzóz musiała wysadzić (za mało wilgoci). A ja w jakimś amoku 2 lata temu swoje posadziłam, żeby sprawdzić ten słynny pinterestowy obrazek zimowy (białe pnie brzóz, pomarańczowe gałązki derenia 'Anny's Winter Orange' i ciemna zieleń cisów).


____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 19:33, 25 paź 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
AgataP napisał(a)


Możesz mieć kilka trzmielin i każda będzie inaczej się przebarwiała, więcej wilgoci, więcej światła, więcej nawozu... co roku może być inaczej.. u mnie pod domem 5 szt - 2 starsze są podobne, 3 młode i każda inna



Agato, to nie tylko kwestia przebarwienia. Te liście u jednej są jakieś takie jakby nawoskowane. Ewidentnie jest czymś innym. Muszę zaordynować jej zmianę miejsca.


A tutaj dalia z tym cieniutkim rdeścikiem.



____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 19:35, 25 paź 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
deszczowymaj napisał(a)
Przecudowna porcja zdjęć

Co tu dużo pisać ..pięknie u Ciebie ,uwielbiam Tu zaglądać



Deszczowy Maju, zdjęcia mi się kończą, więc jeszcze raz podejrzana trzmielina.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Gruszka_na_w... 19:51, 25 paź 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Pszczelarnia napisał(a)
Gruszka, swoje derenie spod brzóz musiała wysadzić (za mało wilgoci). A ja w jakimś amoku 2 lata temu swoje posadziłam, żeby sprawdzić ten słynny pinterestowy obrazek zimowy (białe pnie brzóz, pomarańczowe gałązki derenia 'Anny's Winter Orange' i ciemna zieleń cisów).





Musiałam wysadzić te, które rosły w środku zagajnika. Te na obrzeżach jakoś sobie radzą. Najlepiej czysty gatunek derenia białego, średnio Flaviramea, derenie białe odmiany Aurea, Elegantissima i Variegata cienko przędą.Nie produkują nowych gałązek. Żyją zapewne dlatego, że tegoroczny sezon był obfity w opady. Wkleiłam dzisiaj zdjęcia. str. 1628
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
darkowa 20:06, 25 paź 2020

Dołączył: 22 maj 2014
Posty: 370
Ewo dziękuję bardzo za topografię
Pięknie u Was, i te buki przebarwiające, ach..
Ile ty masz kompostu, no zazdro, ja się cieszę, jak młoda, że jedna skrzynia
pójdzie do ogrodu, a u Ciebie tyyyle złota...
____________________
krystyna
Monia81 06:56, 26 paź 2020


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8006
Też pod brzozą posadziłam derenie, jedne widzę że się męczą, 2 jakoś dają radę, ale muszę coś innego wymyślić, bo szkoda ich... przepięknie Ewuś, bardzo lubię do Ciebie wpadać pozdrawiam
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
magnolia 10:13, 26 paź 2020


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
niedawno miałam okazję porównać trzmielinę oskrzydloną i jej odmianę Compactus- jednak jest znaczna róznica w przyrostach z za tym idzie zwartość krzewu. Widać wyraźnie. A trzmieliny oskrzydlone wg mnie są bardzo zmienne w obrębie gatunku. nawet w szkółkach to widać na zagonach.

____________________
magnolia 10:16, 26 paź 2020


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
Poza tym pięknie Ewo. Bardzo
____________________
magnolia 11:26, 26 paź 2020


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
p.s. Pod Twoim wpływem zaczęłam szukać innych peoni, bardziej 'dzikich'. Dziś doszły mini sadzonki p. leśnej. Będę z nimi eksperymentować
____________________
TAR 13:50, 26 paź 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7287
Pszczelarnia napisał(a)



Z "na zachód od Poznania" na południe niedaleko przecież.


Czy temu bukowi trzeba ciachnąć jeden przewodnik?







moj buczek Purple Fountain tez ma dwa przewodniki, zdecydowalam sie zostawic oba, nabral juz ładnego ksztaltu

ślicznie u Ciebie, żywoplot grabowy wymiata.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies