Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pszczelarnia

Pokaż wątki Pokaż posty

Pszczelarnia

antracyt 09:24, 25 paź 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11650
W Kórniku jest ogród którego właściciel regularnie tnie derenie. Tworzy z nich w ten sposób żywopłot powyżej drewnianego płotu.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Urszulla 10:43, 25 paź 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21826
Pszczelarnia napisał(a)




Róża 'Solero' tak jak i ja, na jesień się rozkręca.





Marchewka ozdobna też się rozkręca (kiedy zbiorę nasiona? Nasiona cynii już pogniły na kwiatach).




Róża Solero chyba warta zapisania. Kwitnie cały sezon czy z przerwą po letnim kwitnieniu? To już druga odmiana na mojej liście chciejstw. Coś czuję że u mnie rabaty różane z hortensjowymi idą łeb w łeb. Na dodatek żółte róże lubię, czy ona pachnie?
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
tulucy 10:51, 25 paź 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Ewo, nie wiem, moja rośnie zgodnie z tym,co podają źródła różne, wahania między 1-1,5 m. Tnę ją średnio mocno,bo nie marznie. Ale zawsze poniżej metra. Tak na ok 60 cm, wachlarzowato. U mnie wielkość porównywalna z Jacques Cartier. Rosną obok siebie i idą łeb w łeb.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
vita 11:03, 25 paź 2020


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4057
Pszczelarnia napisał(a)
Mam zagwozdkę z trzmieliną - sadziłam wszystkie jednakowe. Ale jedna wyraźnie się odróżnia. Czy to inna odmiana, czy tylko różnica naturalna?


Możliwe, że ta o większych liściach to E. alatus 'Compactus'. Mam ją, spektakularnie się wybarwia. Derenie jadalne też prowadzę w kurtynę. Zainspirowałam się w Bolestraszycach. Trzeba je tylko częściej ciąć, na pewno latem też. Ach, tyle ciekawostek pokazujesz. Smagliczka to moje odkrycie tego lata. Słodka nuta zapachów dodana do zapachów butwiejących liści

____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
Helen 12:24, 25 paź 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8309
Ewa, ja od Ciebie zgapię smagliczkę do trzmieliny, dobry pomysł
____________________
Helen - Hortensjowo
AgataP 13:58, 25 paź 2020


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Pszczelarnia napisał(a)
Mam zagwozdkę z trzmieliną - sadziłam wszystkie jednakowe. Ale jedna wyraźnie się odróżnia. Czy to inna odmiana, czy tylko różnica naturalna?




Możesz mieć kilka trzmielin i każda będzie inaczej się przebarwiała, więcej wilgoci, więcej światła, więcej nawozu... co roku może być inaczej.. u mnie pod domem 5 szt - 2 starsze są podobne, 3 młode i każda inna
____________________
Z Pszenicznej...
AgataP 14:00, 25 paź 2020


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Pszczelarnia napisał(a)
Trzcinnik albo stipa calamagrostis






Tak, to stipa brachytricha
____________________
Z Pszenicznej...
Basilikum 17:14, 25 paź 2020


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21735
Ewo widzialam gdzies w tym roku zywoplot z derenia fajnie wygladal. My mamy jednego formowanego na drzewko, widzialas pewnie u mnie, taka ladna korone ma. Niedawno kupilismy nowy 'Big Ben', ma bardzo duze owoce i jest formowny na kolumne, pewnie przerobimy go na drzewko.

A w Twoim ogrodzie moglabym godzinami przesiedziec
uwielbiam Twoje fotki
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Pszczelarnia 18:34, 25 paź 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
darkowa napisał(a)
(...)
Oglądając Twój ogród dzisiejszym Twoim okiem znowu się pogubiłam.. w założeniach
co i gdzie i jak



A to dla jasności.

Jest wjazd




Równolegle prowadzi ścieżka do warzywnika




I równolegle ścieżka między szklarnią, skrzyniami a warzywnikiem





I równolegle ścieżka gospodarcza między bukami a cisami wzdłuż kompostowników, jabłonek rajskich i brzóz







Kończy się ta ścieżka gospodarcza w sadzie


____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 18:40, 25 paź 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
A w sadzie są ule




A w rogu sadu właśnie ta ławeczka





W bukach stanie furteczka, zamaskuje krzywiznę między sadem a warzywnikiem. To wejście z części skrzyniowo-warzywnej do sadu z furtką in spe.




____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies