Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pszczelarnia

Pokaż wątki Pokaż posty

Pszczelarnia

Pszczelarnia 20:31, 03 lis 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Tradycyjnie w listopadzie, podgryzając orzechy i jabłka suszone, myślę sobie, co by tu wymyśleć.

Chodzi za mną od kilku lat stół ogrodowy przed szklarnią. Z przeznaczeniem na sadzonki, donice z rozsadami. Zimą na kompozycje.

Szklarnia jest szara i aluminiowa. Ogród swobodnie różnorodny ale z mocnymi bryłami. Co wybrać? Doradzicie?

A. Zwykły drewniany stół dębowy (modrzewiowy), na grubych nogach, blat z szerokich i grubych desek (ewentualnie blat obity blachą gładką ocynkowaną)

B. Stół na zespawanych kratkowanych nogach, na kratach w kolorze miętowej zieleni (kolor obelisków) i blaty jak wyżej (modrzew lub dąb)

C. Stół na nogach wymurowanych z cegieł (takie jak mam na posadce w szklarni i przed szklarnią), blat drewniany


D. Stół na nogach wykonanych z gabionów ocynkowanych, z kostkami granitowymi w środku).

E. Stół z blatu wyciętego z prostokąta, z granitu (nogi też z bloków granitowych)


Oto moje miejsce przed szklarnią, stół stałby na rabacie wysypanej korą, nie na cegle, która jest tutaj ciągiem komunikacyjnym. Orientacyjne zdjęcia dla oddania obrazu rzeczy.












____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
tulucy 20:36, 03 lis 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Pierwsze, co mi przyszło do głowy, to blat z koła młyńskiego czy czegoś w tym rodzaju... Na nodze z pnia... Ale nie mam pojęcia,jak/ czy to technicznie wykonalne
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Pszczelarnia 20:37, 03 lis 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
I inspiracje z podróży, może komuś też przydadzą się te zdjęcia?
1.



2.


3.



4.



5.



6.



7.



8.



9.



____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
sylwia_slomc... 20:41, 03 lis 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81966
Do mnie przemawia nr 2 chyba mi najbardziej pasuje do Twojej szklarenki A do ogrodu 3 i 7
I bardzo mi się to stwierdzenie podoba
"Tradycyjnie w listopadzie, podgryzając orzechy i jabłka suszone, myślę sobie, co by tu wymyśleć."
Skąd ja to znam
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Pszczelarnia 20:45, 03 lis 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Bardzo lubię moje sąsiedztwo





Który baran jest przewodnikiem? Starszy czy szybszy? Wedle dawnych reguł "starszy" jednak czasy się zmieniają i wiek nie ma już znaczenia




Ale porządek nadal panuje w stadzie






____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Gruszka_na_w... 20:52, 03 lis 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024
Szklarnia jest sporą bryłą, ale ażurową, lekką w odbiorze. Nie bardzo widzę przy niej bardzo masywny stół. Byłby zbyt nachalny wizualnie, a nie widzę potrzeby odciągania wzroku od szklarni. Inspiracja nr 4 stylistycznie współgra z półkami z wnętrza szklarenki.
Jako pragmatyk wybrałabym obicie z blachy. Na takim stole z przyjemnością babrałabym się w ziemi. Sprzątnięcie miejsca pracy zajmowałoby chwilę. (mam duży rozrzut materiałów podczas prac ziemnych- z tego powodu wykluczam gabiony).
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
vita 20:56, 03 lis 2020


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4057
Właśnie u sieriki o stole się wypowiedziałam U mnie nie jest to listopadowa tradycja, zwykle bliżej wiosny zaczynam kombinować. Po analizie obstawiam:
Drewniany z blatem z ocynkowanej blachy Grunt to nie martwić się o blat sadzonkując
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
Gruszka_na_w... 20:57, 03 lis 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024
Czworonożne stado baranów ma zdecydowaną przewagę wizerunkową nad dwunożnym. Takiego sąsiedztwa tylko pozazdrościć.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
vita 20:59, 03 lis 2020


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4057
Wcześniej zajrzałam
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
Pszczelarnia 21:12, 03 lis 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Czworonożne stado baranów ma zdecydowaną przewagę wizerunkową nad dwunożnym. Takiego sąsiedztwa tylko pozazdrościć.


Dziś patrząc na stado, rozmyślałam o życiu społecznym i politycznym a Cicero (jak wiemy za poglądy polityczne jako mówca występujący przeciw jednowładztwu i nadużyciom jednostek) został zasztyletowany) mi się przypomniał, stary, dobry, szkolny "przyjaciel". Mówił:
„Niejednego głupca chroni jego urząd.“

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies