Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pszczelarnia

Pokaż wątki Pokaż posty

Pszczelarnia

Pszczelarnia 18:48, 25 paź 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
tulucy napisał(a)
Ewo, nie wiem, moja rośnie zgodnie z tym,co podają źródła różne, wahania między 1-1,5 m. Tnę ją średnio mocno,bo nie marznie. Ale zawsze poniżej metra. Tak na ok 60 cm, wachlarzowato. U mnie wielkość porównywalna z Jacques Cartier. Rosną obok siebie i idą łeb w łeb.



U mnie (mam ją od 12 lat) nie miała metra. Ale ja ją tnę bardzo nisko.

A graby tnę wysoko . Wyżej nie poprowadzę, bo brakuje mi drabiny i piła ciężka na tej wysokości.




____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Helen 18:51, 25 paź 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8309
Kiedyś dojadę w Twoje rejony i się wproszę na obejrzenie ogrodu Cudny jest i bardzo przemyślany
____________________
Helen - Hortensjowo
Joku 19:04, 25 paź 2020


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12142
W jakim celu przykrywasz kompost? Pytanie techniczne, bo u mnie jest w dość nasłonecznionym miejscu więc wysycha.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Pszczelarnia 19:11, 25 paź 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Urszulla napisał(a)


Róża Solero chyba warta zapisania. Kwitnie cały sezon czy z przerwą po letnim kwitnieniu? To już druga odmiana na mojej liście chciejstw. Coś czuję że u mnie rabaty różane z hortensjowymi idą łeb w łeb. Na dodatek żółte róże lubię, czy ona pachnie?


Ula, 'Solero' mam 2 sezon i dopiero ją widać. Pachnie. Ja też bardzo lubię róże żółte, choć one nie trzymają płatków długo.

Cały sezon nie kwitnie ale dwa razy wyraźnie na pewno.


Po wycięciu jodły mam słońce na tarasie i ma go róża. Będzie miała się lepiej.


____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 19:17, 25 paź 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
vita napisał(a)


Możliwe, że ta o większych liściach to E. alatus 'Compactus'. Mam ją, spektakularnie się wybarwia. Derenie jadalne też prowadzę w kurtynę. Zainspirowałam się w Bolestraszycach. Trzeba je tylko częściej ciąć, na pewno latem też. Ach, tyle ciekawostek pokazujesz. Smagliczka to moje odkrycie tego lata. Słodka nuta zapachów dodana do zapachów butwiejących liści



Z ciekawostek.

Sąsiad (po siedemdziesiątce) wszedł na powiązane drabiny i naprawiał dach obory (trzyma w niej owce). Pomyśleć, że dawno temu na całej połaci dachu był łupek. Dawne czasy i dawna sztuka rzemieślnicza, nie wrócą.


____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
antracyt 19:19, 25 paź 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11650
Kurcze, on ten piękny łupek ceruje blachą?
To nie tak, że dawna sztuka rzemieślnicza nie istnieje. Ona jest po prostu mało dostępna cenowo dla przeciętnego sąsiada z oborą.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Pszczelarnia 19:20, 25 paź 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Joku napisał(a)
W jakim celu przykrywasz kompost? Pytanie techniczne, bo u mnie jest w dość nasłonecznionym miejscu więc wysycha.


Jolu, kompostu nie przykrywam. To jest ta moja glina z perzem w gorącej pryzmie (na wiosnę utworzona, przekładana słomą, zieloną trawą i świeżym guano gołębim).

Już można z niej korzystać. Ładnie się kroi i rozpulchnia.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 19:21, 25 paź 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
antracyt napisał(a)
Kurcze, on ten piękny łupek ceruje blachą?



Łupek się zsunął, można zbierać.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 19:26, 25 paź 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Helen napisał(a)
Kiedyś dojadę w Twoje rejony i się wproszę na obejrzenie ogrodu Cudny jest i bardzo przemyślany



Z "na zachód od Poznania" na południe niedaleko przecież.


Czy temu bukowi trzeba ciachnąć jeden przewodnik?





____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
deszczowymaj 19:26, 25 paź 2020


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
Przecudowna porcja zdjęć

Co tu dużo pisać ..pięknie u Ciebie ,uwielbiam Tu zaglądać
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies