Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pszczelarnia

Pokaż wątki Pokaż posty

Pszczelarnia

Pszczelarnia 00:18, 02 lis 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Tamaryszek napisał(a)
Deszczowe zdjęcia ze szklarni takie romantyczne...Pięknie u Ciebie, Pszczółko. Wszystko realizujesz z takim rozmachem, podziwiam.
Widzę, że rośnie u Ciebie żurawka villosa, to moje niedawne odkrycie, wydaje się być niezniszczalna w trudnych warunkach? Fajne masz te ceramiczne kule.
Pokazywałaś kiedyś rozchodnik o bardzo ciemnych kwiatach, rośnie nad strumieniem. Kojarzysz może nazwę odmiany?



Villosa kwitnie nawet w cieniu i pod cisami, a więc jest ze stali.

Nazwy rozchodnika nie pamiętam. On tam chyba wegetuje, może ma etykietkę - sprawdzę; poza Matroną, źle mi rosną rozchodniki.


Uffffff, wyszorowałam część donic z agapantów.


____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 00:21, 02 lis 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Kąkole są tak dekoracyjne.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Joku 11:08, 02 lis 2020


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12142
Mam żurawkę villosa, może mi się nada pod sosnę? Drugi rok spędziła w donicy, myślę gdzie ją upchnąć bo ma ładne liście. Próbowałaś ją dzielić? Chyba nie powinno być problemu, jak to u żurawek.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
TAR 18:44, 02 lis 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7338
Ewo, te Twoje kompozycje florystyczne sa bezkonkurencyjne. az sie chce taka wiazneczke czy wianek ")
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Helen 19:07, 02 lis 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8309
Nawet donice ustawiasz artystycznie
____________________
Helen - Hortensjowo
Pszczelarnia 22:10, 02 lis 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Joku napisał(a)
Mam żurawkę villosa, może mi się nada pod sosnę? Drugi rok spędziła w donicy, myślę gdzie ją upchnąć bo ma ładne liście. Próbowałaś ją dzielić? Chyba nie powinno być problemu, jak to u żurawek.


Ona sama domaga się dzielenia. Pięknie przyrasta i aż się dziwię, że mam ją tylko w jednym miejscu.


Jolu, natchnęłaś mnie, żeby ją dać jeszcze w inne miejsce, przed krzaki.

Jak tylko lumbago ustąpi, ruszę się. Może wiosną.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 22:13, 02 lis 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Helen napisał(a)
Nawet donice ustawiasz artystycznie


Oj tam, lubię tak od razu sortować, żeby potem nie przekładać i od razu chwycić. Jak prasuję to też od razu dzielę i sortuję, żeby nie robić "nieproduktywnych" ruchów w drodze do szafy.

Ile ja nieproduktywnych kroków wykonuję w ogrodzie ... .

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 22:21, 02 lis 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
TAR napisał(a)
Ewo, te Twoje kompozycje florystyczne sa bezkonkurencyjne. az sie chce taka wiazneczke czy wianek ")



Tarciu, to takie domorosłe próby. Cieszą oczy i zdobią w domu - to najważniejsze.

Tojad w tym roku bardzo się spóźnił, rosnąca za nim artemisia lactiflora już świeci nasionami:






Ciągle czekam na zakwitnięcie kilku chryzantem a tymczasem jeszcze kwitną:

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
sierika 22:58, 02 lis 2020

Dołączył: 14 sie 2016
Posty: 573
Swoje donice zataszczyłam już do przechowalni, kosmosy samosiejki dopiero wzięły się do kwitnienia, mają taki piękny fuksjowy kolor ale nasion nie zbiorę, nie ma szans. Cudnie u Ciebie, jak zwykle zresztą
____________________
EwaSierika
Joku 10:07, 03 lis 2020


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12142
Lumbago współczuję, niech szybko ucieka skąd przyszło.
Dziękuję za informację o ż. villosa. Bardzo podoba mi się jej kolor.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies