Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pszczelarnia

Pokaż wątki Pokaż posty

Pszczelarnia

Pszczelarnia 21:18, 12 gru 2021


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Z nowości książkowych, ciekawą pozycją jest opublikowana na początku grudnia tego roku "Winter Gardens"
Clare Foster - redaktor działu ogród w House & Garden i fotografa Andrew Montgomery.

tutaj recenzja


Książka, piszą autorzy, ma za zadanie otworzyć czytelnikowi oczy na piękno ogrodów zimą. A Dan Pearson we wstępie do niej pisze, że ciemne miesiące pozwalają nam na ogrodową refleksję. Bo dają czas na myślenie o ogrodzie bez konieczności pracy w nim, dają czas na przyjrzenie się ogrodowi w słodkim "nicnierobieniu".




A więc wychodźmy na zewnątrz do ogrodu nawet w najmroźniejsze dni, zatrzymajmy wzrok na zamarzniętej róży, kwiatostanie powojnika, rozpostartego baldaszka. I zwracajmy buzie ku słońcu, ono naprawdę grzeje. Dobrego tygodnia, jutro Łucji, święto, które bardzo, bardzo lubię.





____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Magara 22:50, 12 gru 2021


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6587
Ewa, u Ciebie zawsze, niezależnie od pory roku, jest pięknie, klimatycznie, do schrupania i zazdroszczenia Wianki piękne, mróz obłędny, kupa obornika - łakomy kąsek, wszystko ślicznie, z pomyślunkiem, na swoim miejscu i w swoim czasie - mam nadzieję, że i ja kiedyś do takiego etapu dojdę w mojej drodze ogrodowej
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
basia3012 00:16, 13 gru 2021


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9449
Wiankami zachwycam się bardzo, bardzo. Są piękne. Dla mnie mchowy, bez nazwy i biały są naj, naj, naj.
Za odwiedziny u mnie bardzo dziękuję.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Mgduska 08:48, 13 gru 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Widziałam już zapowiedź tej książki, to bardzo dobry pomysł, pokazać piękne ogrody zimą, wtedy widać całą ich strukturę. Zima tak naprawdę ogród pokazuje całą prawdę o projekcie. Zimą powinno się więc korygować projekt ogrodu.
____________________
Sałatka pokrzywowa
Szymka 14:32, 13 gru 2021


Dołączył: 20 lut 2021
Posty: 881
Pszczelarnia napisał(a)



Dan Pearson we wstępie do niej pisze, że ciemne miesiące pozwalają nam na ogrodową refleksję. Bo dają czas na myślenie o ogrodzie bez konieczności pracy w nim, dają czas na przyjrzenie się ogrodowi w słodkim "nicnierobieniem

Święte słowa, tylko dlatego jeszcze toleruję zimę
Ja zamiast oglądać ogród na żywo przeglądam zdjęcia z całego sezonu i myślę nad zmianami.
____________________
Kasia , okolice Lublina Ogród ciągłych zmian
sierika 19:38, 13 gru 2021

Dołączył: 14 sie 2016
Posty: 573
Uwiódł mnie anioł, pewnie dlatego, że chodzi za mną już parę lat, tylko jest ich tyle do wyboru, ze nie wiem, którego zaprosić?
____________________
EwaSierika
sylwia_slomc... 20:54, 13 gru 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81901
Ja długo zimy w ogrodzie nie lubiłam bo znikały byliny i robiło się pusto, ale już drugi sezon doceniam zimę bo to jedyny okres w roku gdy nie obawiam się powodzi, zimozielone zaczęły być dobrze widoczne, a mrozik ładnie rośliny ubiera. I to na zimowych fotkach zauważam najbardziej zmiany jakie zachodzą w ogrodzie w wysokościach i objętościach roślin Zima to też czas podsumowań, porównań i oglądania filmów na you tubie z różnych cudnych ogrodówI czas wyczekiwania na efekty zmian dokonanych w roku ubiegłym
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
nicol21 11:39, 14 gru 2021


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10277
Pięknie ogród i szklarnia się prezentują, podoba mi się jej oblicze
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
Dorota321 17:47, 14 gru 2021


Dołączył: 28 wrz 2021
Posty: 887
Zachwycam się Twoją szklarnią - szklarnia to takie moje nie spełnione marzenie.
____________________
W moim małym ogródeczku cz. II ***W moim małym ogródeczku cz.I
Pszczelarnia 20:02, 14 gru 2021


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Magara napisał(a)
Ewa, u Ciebie zawsze, niezależnie od pory roku, jest pięknie, klimatycznie, do schrupania i zazdroszczenia Wianki piękne, mróz obłędny, kupa obornika - łakomy kąsek, wszystko ślicznie, z pomyślunkiem, na swoim miejscu i w swoim czasie - mam nadzieję, że i ja kiedyś do takiego etapu dojdę w mojej drodze ogrodowej



Magaro, ten łakomy kąsek mnie rozbawił. Czegóż się nie robi "dla zdrowotności" gleby.



Dojdziesz, dojdziesz, tylko trzymaj się tej - swojej drogi a dojdziesz.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies