Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pszczelarnia

Pokaż wątki Pokaż posty

Pszczelarnia

Pszczelarnia 20:06, 14 gru 2021


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Dorota321 napisał(a)
Zachwycam się Twoją szklarnią - szklarnia to takie moje nie spełnione marzenie.



Powinnam bardziej przyłożyć się do wydajności upraw szklarniowych, dokładniej pomidorów. Ten rok dał małe plony, choć pomidory pozostały zdrowe (a tylko raz pryskał eM. octanem wapnia). Zgłębiam uprawę bakłażanów od ziarenka.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 20:08, 14 gru 2021


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
sierika napisał(a)
Uwiódł mnie anioł, pewnie dlatego, że chodzi za mną już parę lat, tylko jest ich tyle do wyboru, ze nie wiem, którego zaprosić?



I ten jest ze mną parę lat. Z parapetu kuchennego trafił do szklarni i tam mu dobrze.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Gruszka_na_w... 21:02, 14 gru 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21904
Po przeprowadzce anioł zawitał i do mnie. Robi dobrą robotę.
Skąd Ty czerpiesz energię do tych wszystkich działań? Podziw!
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Pszczelarnia 22:12, 14 gru 2021


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Po przeprowadzce anioł zawitał i do mnie. Robi dobrą robotę.
Skąd Ty czerpiesz energię do tych wszystkich działań? Podziw!



Haniu, energię czerpię z Matki Ziemi, chyba. Z takiego a nie innego genotypu.

O, w nowopowstającej łazience takie romantyczne sklepienie - wejście do piwniczki. I co chwila niespodzianki i "orzechy do zgryzienia".







____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 22:19, 14 gru 2021


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
sylwia_slomczewska napisał(a)
Ja długo zimy w ogrodzie nie lubiłam bo znikały byliny i robiło się pusto, ale już drugi sezon doceniam zimę bo to jedyny okres w roku gdy nie obawiam się powodzi, zimozielone zaczęły być dobrze widoczne, a mrozik ładnie rośliny ubiera. I to na zimowych fotkach zauważam najbardziej zmiany jakie zachodzą w ogrodzie w wysokościach i objętościach roślin Zima to też czas podsumowań, porównań i oglądania filmów na you tubie z różnych cudnych ogrodówI czas wyczekiwania na efekty zmian dokonanych w roku ubiegłym


Sylwio, też tak odbieram zimę. Lubię ją też, bo mogę po prostu być kanapowcem. Bardzo, bardzo staram się nie uzależniać mojego samopoczucia /nastrojów od warunków pogodowych.


Pączki nadziei

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Magara 00:07, 15 gru 2021


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6536
Ewa, dzięki za wiarę we mnie
A w temacie bakłażanów od ziarenka. Nie wiem czy znasz podcasty Naturalnie o ogrodach Kasi Bellingham i Jacka Naliwajka??? Odcinek 46 (właśnie słucham) jest m.in. o bakłażanach Bakłażan podobno jak pomidor
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Urszulla 17:29, 15 gru 2021


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21786
Zaglądam na Twoje ogrodowe zmagania zawsze pełne twórczości. Drzewa u Ciebie były są tematem przewodnim i widzę że zachwyt nimi nawet zimą nieustaje podziwiam wenę do wianków, której nie posiadam. Miło było na chwilę się w Twoim wątku się zatrzymać.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
sierika 19:57, 15 gru 2021

Dołączył: 14 sie 2016
Posty: 573
Dzisiaj pewien anioł mrugnął do mnie oczkiem uległam a co
____________________
EwaSierika
kasiek 15:10, 18 gru 2021


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
I u Ciebie pełno śniegu
Szklarnia jest super, u mnie lekko podgrzewana, begonie i fuksje nadal kwitną
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
Dorota321 17:57, 18 gru 2021


Dołączył: 28 wrz 2021
Posty: 860
Pszczelarnia napisał(a)



Powinnam bardziej przyłożyć się do wydajności upraw szklarniowych, dokładniej pomidorów. Ten rok dał małe plony, choć pomidory pozostały zdrowe (a tylko raz pryskał eM. octanem wapnia). Zgłębiam uprawę bakłażanów od ziarenka.
Moi rodzice tez mają szklarnię i od lat sadzą w niej pomidory. Niestety od 2 lat mają kiepskie zbiory. W tym roku więcej było pomidorów w ogrodzie.
____________________
W moim małym ogródeczku cz. II ***W moim małym ogródeczku cz.I
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies