Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pszczelarnia

Pokaż wątki Pokaż posty

Pszczelarnia

Anda 11:41, 28 sty 2024


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33979
Niezła akcja z tymi dereniami, taki trening przed sezonem
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Pszczelarnia 11:50, 28 sty 2024


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29258
Są na tej rabacie piękne cisy



są pomarańczowe derenie 'Anny's Winter Orange'



jest wiśnia tybetańska




kalina bodnantska 'Charles Lamont'




Są też inne cisy, żółte kolumnowe - ładnie urosły przez te lata, jest też c. repandens regularnie cięty





____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
sylwia_slomc... 11:59, 28 sty 2024


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 83349
Ewo robiłaś już kiedyś takie przesadzanie i odmładzanie dereniowe? Pytam bo jak Abiko wykopała dla mnie swoje derenie i ja przy sadzeniu tak je właśnie przycięłam jak Ty swoje, trzy lata zajęło im wypuszczenie jako takich badylków, a dwa- nim było wiadomo czy w ogóle przeżyły te zabiegi.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Pszczelarnia 12:33, 28 sty 2024


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29258
sylwia_slomczewska napisał(a)
Ewo robiłaś już kiedyś takie przesadzanie i odmładzanie dereniowe? Pytam bo jak Abiko wykopała dla mnie swoje derenie i ja przy sadzeniu tak je właśnie przycięłam jak Ty swoje, trzy lata zajęło im wypuszczenie jako takich badylków, a dwa- nim było wiadomo czy w ogóle przeżyły te zabiegi.


Sylwio,

jak tych nie będę sadzić. Pobrałam tylko sadzonki z nich, posadziłam do doniczek i wyhoduję nowe rośliny. One, stare już na nic.


____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 12:35, 28 sty 2024


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29258
ElzbietaFranka napisał(a)




Przepiękne. Czy te krzaczki są przywiazywane do patykow?
Chyba też tak zrobię w tym roku, jak leci.


Podpieram je metalowymi obręczami. A niektóre same z siebie trzymają się prosto.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
sylwia_slomc... 14:28, 28 sty 2024


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 83349
Pszczelarnia napisał(a)


Sylwio,

jak tych nie będę sadzić. Pobrałam tylko sadzonki z nich, posadziłam do doniczek i wyhoduję nowe rośliny. One, stare już na nic.



A to ok
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 14:30, 28 sty 2024


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 83349
Patrząc na to jak działasz w ogrodzie rozumiem że wróciłaś już ze zdrówkiem do formy
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Monia81 15:56, 28 sty 2024


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8208
Ewuś a przypomnisz ile mają lat te derenie, że zdecydowałaś się już na odmłodzenie?, mam rabatę z derenia Ellegantisima i zastanawiam się czy ich trochę nie opitolić bo krzaczory się już z nich niezłe zrobiły.
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
ElzbietaFranka 19:24, 28 sty 2024


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 14303
Też mam sporo dereni.
Wiosna w lutym robię przecinkę. Niektóre pędy (połowa) przycinam do samego korzenia a druga przycinam ok 1 m od ziemi. Nowe odrosty zima mają piękny amarantowy kolor.
I tak co 4-5 lat.

Nieraz mnie wnerwiaja, ale jesienią się ładnie przebarwieja szczegolnie "elegantissima". Zima amarantowe pedy. Latem siberica ma piękne ulistwienie.
Już ze mną pewnie pozostaną.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Joku 20:19, 28 sty 2024


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12441
Ciężką robotę sobie zafundowałaś. Zdziwiłam się że tak wiosennie w twoim rejonie wygląda.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies