Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pszczelarnia

Pokaż wątki Pokaż posty

Pszczelarnia

Pszczelarnia 11:36, 30 sty 2024


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29258
magnolia napisał(a)


Ewa dzielna wojowniczka!



Przedwiośnie jest takie przejrzyste (widok z progu domu)

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
magnolia 16:38, 30 sty 2024


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
Pszczelarnia napisał(a)



Przedwiośnie jest takie przejrzyste (widok z progu domu)



tak, mocno to czuję także u nas. To dodaje energii
____________________
Pszczelarnia 17:08, 07 lut 2024


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29258
Pada ale noce na plusie, słońca brak. Można coś zrobić z doskoku w ogrodzie i zmoknąć.

Montuję obrzeża trawnikowe. Może będę miała bardziej proste linie rabat?





____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 17:14, 07 lut 2024


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29258
A tu nie wiem co zrobić. Trawnik jest pofałdowany, wybrzuszony - założyć go na nowo, czy tylko częściowo przekopać? Może tylko ściąć te największe garby?




Trawniki, te od wschodniej strony są bardzo zmaltretowane w tym roku u mnie. 42 mb listew do zamontowania czeka ... .









____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 17:19, 07 lut 2024


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29258
Jeszcze cisza wielka w ogrodzie.











____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Joku 18:04, 07 lut 2024


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12441
U mnie były góry i doliny w trawniku po kreciej robocie. W poprzednim roku wiosną zmobilizowałam się i postanowiłam wyrównać te, które mnie najbardziej denerwowały. Zdjęłam obniżony fragment trawnika, podsypałam ziemią i położyłam kawałki trawy z powrotem. Może idealnie prosto nie jest, ale na pewno równiej . W ten sam sposób obniżyłabym wystające ku górze fragmenty, oczywiście usuwając nadmiar ziemi. U mnie to były niewielkie powierzchnie stosownie do siły kreta. Pomysł podpatrzyłam bodajże w Gardeners World, sama na niego nie wpadłam.

Masz żeleźniaka Roussela, próbowałaś go przesadzać? To odnośnie twojego wpisu u mnie, bo planuję go przesadzić w inne miejsce.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Muszelka 18:08, 07 lut 2024


Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 4846
Pszczelarnia napisał(a)
A tu nie wiem co zrobić. Trawnik jest pofałdowany, wybrzuszony - założyć go na nowo, czy tylko częściowo przekopać? Może tylko ściąć te największe garby?

Ewo, po założeniu krawężników, wiosennej wertykulacji i aeracji najlepiej trawnik zwałować. Potem posypać kompostem/dobrą ziemią, lekko przegrabić. Następnie zrobić dosiewkę w pustych/słabych miejscach i jeszcze raz całość zwałować.

U nas rok temu, w kwietniu były zakładane krawężniki (ok. 100 mb). Pod koniec maja trawnik już wyglądał pięknie. Zrobiliśmy tak, jak wyżej opisałam.
____________________
Ogród Muszelki Wizytówka
Muszelka 18:10, 07 lut 2024


Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 4846




Urocze kadry.
____________________
Ogród Muszelki Wizytówka
anpi 19:22, 07 lut 2024


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8350
Poro pracy z tymi obrzeżami, ale jaka potem satysfakcja. Elegancko to wygląda Jakie dajesz listwy?
Bardzo przyjemny spokój w Twoim ogrodzie
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Tess 20:11, 07 lut 2024


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12193
Pszczelarnia napisał(a)


Ten stożek zalicza przeprowadzkę.




Teraz przesadzasz? Nie dałam rady jesienią przesadzić kilku cisów i myślałam, że do nowej jesieni muszę czekać. A nie pomyślałam, żeby na przedwiośniu to zrobić. Ziemia rozmarznięta, wilgotna, chyba dałyby radę.

Miałam też zapytać o te nowe obrzeża, ale już to pytanie padło.
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies