Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pszczelarnia

Pokaż wątki Pokaż posty

Pszczelarnia

Pszczelarnia 21:20, 15 gru 2014


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Robię dekoracje zewnętrzne:
Gałęzie sosny dadzą pożądaną miękkość i ułożą się w żardinierze, gałązki buka dodadzą strzelistości i ażuru
Ozdobniki te same, z zeszłego roku:




I na dworze, niestety bez słońca, bez śniegu:









____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 21:50, 15 gru 2014


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Te pierniki miały znajdować się na podkładzie bukowym - ale nie wyglądało to dobrze. Na razie przymiarki do derenia - weny na wianek brak. Może dojdzie koronka bawełniana?



Ale wzorem ogrodowiskowym powiesiłam serca na magnolii w tarasie - poruszane wiatrem wydają dźwięczny dźwięk.

Uniwersalny spinacz; raz wiszą rękawiczki, raz zawiadomienie z poczty, czasami jakiś obrazek:

I ponownie serca, tym razem szklane miodowe:










____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Kondzio 21:52, 15 gru 2014


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
Przygotowani do świąt pełną parą buziam was mocno
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
Magda70 21:52, 15 gru 2014


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
Pszczelarnia napisał(a)
Dla Magdy 70 i jej pomysłowej choinki:



No faktycznie moje kolory Pszczółko
To ręczna robota czy są gdzieś do nabycia?? Kurcze - no fajne!
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
Zielona 21:58, 15 gru 2014


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 5717
Ewo - ja do Twojego wianka bym dodała len... takie niby-kwiatuchy ugniecione ze skrawków lnu... Robiłam takie na kiermasz szkolny... ale fotki nie mam... Ty jednak masz wyobraźnię, więc może mnie "odczytasz" Pomiędzy len przytulić pierniczki...

edit: ale nie na całym wianku, żeby go nie przykryć, bo ma piękny splot Może 3 małe pierniczki w lnie... tylko w dolnej lewej lub prawej części wianka...

Wybacz, że się tak rozpisałam, ale aż mnie naszła ochota na taki wianek dla siebie, kiedy pokazałaś swoje materiały
beta 22:10, 15 gru 2014


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
piękny ten wianek z derenia...i podzielam zdanie Marty....delikatne dekoracje, coby go całego nie zakryć

pozdrawiam Pszczółko
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
Pszczelarnia 22:15, 15 gru 2014


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Kombinuję z cisami w odmianie Aurea Decora. Czy mogą być plecami, parawanem dla hortensji Annabelle? Czy żółte cisy mogą być plecami dla jakiś krzewów?

Pokażę co mnie nurtuje od dawna. Ten zakątek: oczywiście pień gruszy do usunięcia lada moment, rachityczna pergola do wyoutowania gdzieś, siatka do częściowego przesłonięcia.
Myślę tak: od lewej trawy wyższe (miskanty), pas cisów złotych, potem pas parzydła.
Przed nimi krzewy: pas/plama azalii pontyjskiej, pas złotlina, pas h. Annabelle. Rabata zakończona dębem czerwonym, który jest podsadzony ilexem crenata 'Golden Gem'.
Po łuku w rogu stoi ławka półokrągła "nerkowiec".
Przymiarki ze szpadlem:


Dorosły kontekst:

Cis Aurea Decora (dorodne formowane bardzo wiekowe egzemplarze pokazowe do zobaczenia we wrocławskim OB).


Ta część jest maltretowana już po raz 4. Nie chciałam się zasłaniać ale uświadomiłam sobie, że jednak z reguły coś się sadzi przy siatkach - u Małej Mi w ogóle nie widać żadnych siatek i ogrodzeń i to mi dało do myślenia.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 22:31, 15 gru 2014


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Nawet zimą ogrodnik nie odpoczywa. Przecież można (oprócz rozmyślania nad zmianami) sadzić drzewa



Można opielić buki żywopłotowe z rugosami:








____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Zielona 22:43, 15 gru 2014


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 5717
Hmm... ile było stopni, kiedy pieliłaś...?

Mala_Mi 22:45, 15 gru 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Praca ogrodowa wre..... jutro na spokojnie wrócę do twojej rabaty..

Siatka to brzydki element w ogrodzie.. toleruję tylko we wsiowym... bo mi szkoda miejsca na sadzenie czegoś jako parawan. Zresztą zimą ta siatka w tym miejscu mnie nie drażni... a latem nie widać
I dobre tło to połowa sukcesu rabaty Do tego wniosku już dawno doszłam... Madzia z Rzeszowa świadkiem... bo nawet jej to tłumaczyłam.. co nie gra u niej.
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies