Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pszczelarnia

Pokaż wątki Pokaż posty

Pszczelarnia

AgnieszkaW 23:35, 15 gru 2014

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Ewo, dekoracje piękne, poproszę o dokładną fotkę tego podstumentu - kwietnika z metaloplastyki (może być na priw). Jakie drzewo wsadziłaś? Ja też dzisiaj trochę pieliłam, krokusy wyłażą, bym je dzisiaj zdeptała... Pozdrawiam
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
Pszczelarnia 23:44, 15 gru 2014


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
O drzewie będzie opowieść. CDN.

Kwietnik jest taki przetarty i nawet stabilny, tutaj w wersji 2013:



____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Mala_Mi 10:15, 16 gru 2014


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Pszczelarnia napisał(a)
Kombinuję z cisami w odmianie Aurea Decora. Czy mogą być plecami, parawanem dla hortensji Annabelle? Czy żółte cisy mogą być plecami dla jakiś krzewów?

Pokażę co mnie nurtuje od dawna. Ten zakątek: oczywiście pień gruszy do usunięcia lada moment, rachityczna pergola do wyoutowania gdzieś, siatka do częściowego przesłonięcia.
Myślę tak: od lewej trawy wyższe (miskanty), pas cisów złotych, potem pas parzydła.
Przed nimi krzewy: pas/plama azalii pontyjskiej, pas złotlina, pas h. Annabelle. Rabata zakończona dębem czerwonym, który jest podsadzony ilexem crenata 'Golden Gem'.
Po łuku w rogu stoi ławka półokrągła "nerkowiec".
Przymiarki ze szpadlem:



Ta część jest maltretowana już po raz 4. Nie chciałam się zasłaniać ale uświadomiłam sobie, że jednak z reguły coś się sadzi przy siatkach - u Małej Mi w ogóle nie widać żadnych siatek i ogrodzeń i to mi dało do myślenia.



Ewa, moja wyobraźnia do wielkiej ilości pasów, nawet po wyspaniu się, nie ogarnia tej wizji.. pasy, plamy.. pogubiłam się.. nie mam pojęcia gdzie i co chcesz dać.. nie mam pojęcia skąd dokąd to ma być. Po prostu nic nie rozumiem
Cis żółty jes trudny do skomponowania.. ale myślę, że Anabelka jak najbardziej do niego pasuje. Azlia pontyjska też. Złotolinu nie znam, wiem jak wygląda, ale tylko z obrazków.
Czy parzydło nie będzie konkurować z hortensja??? Kwitną tak samo (kolor i czas) i jedno i drugie jest dominującą gwiazdą rabaty? To samo może dotyczyć azali i złotolinu.
Ja mam anabelkę posadzoną z pęcherznicą Luteus... z żółtym fajnie gra. Dorzuciłam pomarańcze ..bo było troszkę za mdło... ale ja kokosia
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
monteverde 10:55, 16 gru 2014


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Pszczelarnia napisał(a)
Te pierniki miały znajdować się na podkładzie bukowym - ale nie wyglądało to dobrze. Na razie przymiarki do derenia - weny na wianek brak. Może dojdzie koronka bawełniana?



Ale wzorem ogrodowiskowym powiesiłam serca na magnolii w tarasie - poruszane wiatrem wydają dźwięczny dźwięk.

Uniwersalny spinacz; raz wiszą rękawiczki, raz zawiadomienie z poczty, czasami jakiś obrazek:

I ponownie serca, tym razem szklane miodowe:











Ładne dekoracje, nie jest źle jak piszesz, czasami mniej znaczy lepiej a do pierniczków dodalabym trochę zielonego i biało złotą wstązkę świateczną kiedy Ty masz na to wszystko czas, kopanie, pielenie, ozdoby...pozdrówka
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Richie 20:26, 16 gru 2014


Dołączył: 27 lut 2011
Posty: 3351
Bardzo gustowne i sympatyczne dekoracje
____________________
Richie - Mój ogród w Tarnowie - Moja wizytówka - Ogród w Tarnowie
asica 20:54, 16 gru 2014


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3836
Pszczelarnia napisał(a)
Te pierniki miały znajdować się na podkładzie bukowym - ale nie wyglądało to dobrze. Na razie przymiarki do derenia - weny na wianek brak. Może dojdzie koronka bawełniana?




Koronka wygląda świetnie, sama ją do wianków wciskałam. A gdzie Pszczółko kupuje sie takie domki drewniane? Widziałam je u Kasi na tendom, są urocze.
____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
mira 23:28, 16 gru 2014


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Ewa śledzę dekoracje bo lubię takie klimaty no i czekam na ten stół
a do tych cisów róże nie pasują ? jakieś czy zmieniasz kierunek na hortensje

pozdrawiam tym razem pasztetowo
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Pszczelarnia 23:33, 16 gru 2014


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
asica napisał(a)

Koronka wygląda świetnie, sama ją do wianków wciskałam. A gdzie Pszczółko kupuje sie takie domki drewniane? Widziałam je u Kasi na tendom, są urocze.

To z kwiaciarni zwykłej. Pani przywozi chyba z giełdy takie drobnostki, bo się sprzedają.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 23:47, 16 gru 2014


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
mira napisał(a)
Ewa śledzę dekoracje bo lubię takie klimaty no i czekam na ten stół
a do tych cisów róże nie pasują ? jakieś czy zmieniasz kierunek na hortensje

pozdrawiam tym razem pasztetowo


Stół obfitości - granaty są mdłe w klorze, ananasy z wysuszonym pióropuszem - będzie minusowo po Świętach - chyba trzeba przemyśleć pomysł.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
zawitka 14:28, 17 gru 2014


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14064
Ewcia a ja pozdrawiam bigosowo i grzybowo , kopiesz tak jak ja Buziole
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies