Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowe wariacje

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe wariacje

kami 06:14, 09 lis 2021

Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 563
Wiaan napisał(a)


To zależy jakie, ale w przedziale 2 zł do 4 zł, nie pamiętam dokładnie.

Dziękuję, pojechałam, zobaczyłm, kupiłam, większość po 3zł u mnie.
A w Biedrze przeceny nie chcą zrobić i pewnie nie zrobią jak z ciemiernikami w zimie, zasuszyli, wyrzucili i nie przecenili.
nicol21 20:57, 10 lis 2021


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10277
Jesien i zima to dobry czas na takie rozkminki. Fajne pomysły. Będę obserwować.
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
Wiaan 23:25, 17 lis 2021


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5152
Asia tak wygląda miskant Kleine Silberspinne, te trzy sztuki z podziału wiosennego
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Joann 23:37, 17 lis 2021


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2060
Wielkość byłaby ok, tylko tych kłosów jakoś tam nie widzę. Z tego samego powodu odrzucam trzcinnik, proso i molinię. Za dużo by się tam działo o tej porze roku. Bo oczywiście bez kłosów byłoby pięknie. Od dawna puściły?
Ja to zachwycam się tymi Twoimi rozplenicami bez kłosów, są cudne! U mnie już dawno były kotki, a u Ciebie sama trawa. Piękne są!
____________________
Joanna Ogród długi
MiluniaB 10:42, 18 lis 2021


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3387
Hej
Sezon jeszcze nie zakończony, a u Ciebie już prace na kolejny rok
Powiększenie tarasu pochwalam. W poprzednim ogrodzie też taras powiększaliśmy i to było super rozwiązanie - więc jestem za powiększeniem
Trawnik uszczuplasz sukcesywnie. To co pokazałaś - kiedyś był taki pomysł z niwaki lub innym drzewkiem to dla mnie nie bardzo. Nie pasują mi takie wstawki w różnych częściach ogrodu. Ty masz tak elegancko więc radze to przemyśleć czy ten element nie wprowadzi zbytniego chaosu. A poza tym masz tak piękny zadbany trawnik, że mi osobiście żal by go było zabierać. Wiem, że z trawnikiem jest dużo pracy, ale zielony piękny dywan w eleganckim ogrodzie to jest to
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
Wiaan 18:47, 18 lis 2021


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5152
Joann napisał(a)
Wielkość byłaby ok, tylko tych kłosów jakoś tam nie widzę. Z tego samego powodu odrzucam trzcinnik, proso i molinię. Za dużo by się tam działo o tej porze roku. Bo oczywiście bez kłosów byłoby pięknie. Od dawna puściły?
Ja to zachwycam się tymi Twoimi rozplenicami bez kłosów, są cudne! U mnie już dawno były kotki, a u Ciebie sama trawa. Piękne są!


Miskanty puściły kłosy gdzieś tak we wrześniu. U mnie tylko jedna rozplenica jest bez kotków może myślałaś o odmianie hameln gold, one mają mniej widoczne kotki i są mniejsze od zwykłej hameln. Są też żółtawe, ale bardzo je polubiłam.
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 19:01, 18 lis 2021


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5152
MiluniaB napisał(a)
Hej
Sezon jeszcze nie zakończony, a u Ciebie już prace na kolejny rok
Powiększenie tarasu pochwalam. W poprzednim ogrodzie też taras powiększaliśmy i to było super rozwiązanie - więc jestem za powiększeniem
Trawnik uszczuplasz sukcesywnie. To co pokazałaś - kiedyś był taki pomysł z niwaki lub innym drzewkiem to dla mnie nie bardzo. Nie pasują mi takie wstawki w różnych częściach ogrodu. Ty masz tak elegancko więc radze to przemyśleć czy ten element nie wprowadzi zbytniego chaosu. A poza tym masz tak piękny zadbany trawnik, że mi osobiście żal by go było zabierać. Wiem, że z trawnikiem jest dużo pracy, ale zielony piękny dywan w eleganckim ogrodzie to jest to


Hej
Napisałam właśnie U Ciebie jak się cieszę że wróciłaś

Tak plany są i taras powiększymy ale bez spinki, uda się wiosną to się uda, a jak nie będzie sił czy funduszy, to też nic sie nie stanie i nie będę nic robić na siłę, najwyżej przesunie się w czasie.
Nie ukrywam, że ostatnio mam coraz mniej siły, ale też dużo zostało zrobione w tym sezonie jestem zadowolona i nie mogę doczekać się wiosny, ale jeszcze najpierw grudzień, który lubię
Co do rabaty środkowej to wrzucę kiedyś o co mi chodzi bo ten klomb przykładowy to niedokładne o to mi chodzi. Trawnik poczuł się zaszczycony tak dużo go nie zabiorę, czasem gramy w siatkę i biegamy boso, faktycznie lubię ten dywanik
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Joann 02:54, 22 lis 2021


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2060
Wiaan napisał(a)


Miskanty puściły kłosy gdzieś tak we wrześniu. U mnie tylko jedna rozplenica jest bez kotków może myślałaś o odmianie hameln gold, one mają mniej widoczne kotki i są mniejsze od zwykłej hameln. Są też żółtawe, ale bardzo je polubiłam.

Nie wiem, jaka to odmiana, rosną u Ciebie przy tym domku. Duże, fontannowe, robią wrażenie
____________________
Joanna Ogród długi
Wiaan 07:39, 22 lis 2021


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5152
Te przy domku to rozplenice, które kupowałam jako hameln, ale to pewnie pomyłka, są olbrzymie i mają inne kotki niż hameln, które mam w innym miejscu. Kupowałam o dziwo w tej samej szkółce pisałaś, że one u mnie nie kwitną, ale moze słabo widać a kwitną to zdjęcia z poczatku i końca października

____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
olciamanolcia 08:43, 22 lis 2021


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 6999
Wiaan napisał(a)
Te przy domku to rozplenice, które kupowałam jako hameln, ale to pewnie pomyłka, są olbrzymie i mają inne kotki niż hameln, które mam w innym miejscu. Kupowałam o dziwo w tej samej szkółce pisałaś, że one u mnie nie kwitną, ale moze słabo widać a kwitną to zdjęcia z poczatku i końca października



Ale śliczne i ślicznie nawet jeśli to nie hamelny to i tak piękne. Ja tez mam kilka takich niby Hameln kupowane u jednego sprzedawcy a co trzecia to inna
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies