Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowe wariacje

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe wariacje

Wiaan 22:28, 28 lut 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5193
Nowa12 napisał(a)
Ja okrywam co roku ogrodówki ale to i tak nic nie daje. Chyba musiałabym 10 warstw nałożyć albo wymyśleć jakąś misterną ocieploną konstrukcję. Więc u mnie też te kwitnące na zeszłorocznych pąkach na pewno nie zakwitną bo już zaczęły otwierać pąki a ma być -7 .
Ale dobrze że mam też te kwitnące na tegorocznych pędach.


Aga jaką masz tą kwitnącą na tegorocznych pędach? Mam dwie młode sztuki i zapewniano mnie, że zakwitną, zobaczymy. Trzecia sztuka starsza dwa lata wcześniej kwitła pięknie, a w zeszłym roku miała 3 kwiaty
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 22:33, 28 lut 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5193
Jeszcze w pytaniach zapomniałam o azalii Kiedy mogę przesadzić azalię japońską? Mam wciśniętą w kąt, była na chwilę posadzona i tak rośnie 3 lata. Dobrze jej tam, ale jest niewidoczna.



____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
pawel2806 23:11, 28 lut 2022


Dołączył: 04 mar 2014
Posty: 918
Marzec będzie dobrym terminem, poczekaj aż temperatura przestanie spadać poniżej zera i przesadzaj z dużą bryłą
____________________
N-ce Garden* The Bigger the N-cer**
Nowa12 00:47, 01 mar 2022


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Wiaan napisał(a)


Aga jaką masz tą kwitnącą na tegorocznych pędach? Mam dwie młode sztuki i zapewniano mnie, że zakwitną, zobaczymy. Trzecia sztuka starsza dwa lata wcześniej kwitła pięknie, a w zeszłym roku miała 3 kwiaty


Najlepsza jaką znam kwitnącą na tegorocznych pędach to Diva Fiore. Co roku obsypana kwiatami choćby nie wiem jakie przymrozki były. Kwitnie mi jeszcze Endless Summer i Forever and Ever ale nie mają tylu kwiatów zresztą młode są. Mam jeszcze Forever you and me i te też miały kwitnąć co roku ale wcale tak nie jest. Czasem mają 2 kwiatki.
Ale mam jeszcze taką kwitnącą na zeszłorocznych pędach co kwitła mi tylko jak ją kupiłam a 5 rok jej już idzie. Żal mi ją wywalić ale co roku to planuję .
Teraz jest cała obsypana pąkami i są mrozy więc wszystko jak co roku szlag trafi. A ma najbardziej zaciszne miejsce u mnie.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Wiaan 07:37, 01 mar 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5193
Dziękuję Agnieszka Diva Fiore trafia u mnie na listę zakupów.
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
anuska2507 08:38, 01 mar 2022


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2570
Wiaan napisał(a)

Dziękuję Poczekam na dobrą pogodę tak w połowie marca i ciachnę bukszpany.
Miałam różę pnącą, piękna była ale mega chorowała, ją pryskałam miedzianem, a obecnie mam zdrowe okazy i sama nie wiem.


Nie ma za co Ja mam 2 róże rabatowe i od kilku sezonów łapią czarną plamistość. Ale na to niestety miedzian nie pomagał. Stosowaliśmy jakiś dedykowany oprysk, trzeba powtarzać kilka razy w sezonie, a i tak efekt nie był zadowalający.
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
Wiaan 08:54, 01 mar 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5193
Justyna pisałam, że wrzucę o jakie płyty mi chodzi na powiększenie tarasu. Wrzucam linka do takich jak moja kostka i dla uspokojenia powierzchni wybrałabym jednolity kolor jeden z odcieni, który jest w melanżu kostki. Do kompletu przy już istniejącym tarasie zrobiłabym podwyższoną rabatę. Jak znajdę trochę czasu wrzucę jakiś rysunek jak to wszystko zaplanowałam.

https://kostbet.pl/produkt/latina/
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 10:35, 01 mar 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5193
pawel2806 napisał(a)
Marzec będzie dobrym terminem, poczekaj aż temperatura przestanie spadać poniżej zera i przesadzaj z dużą bryłą


To super, czekam na pogodę
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 10:36, 01 mar 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5193
Wykorzystałam patyki hortensji, zobaczymy co z tego będzie

____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 10:37, 01 mar 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5193
Miłego dnia Wam życzę w tym trudnym czasie

____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies