Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowe wariacje

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe wariacje

Wiaan 13:17, 06 maj 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5344
Mam prośbę, poradźcie co posadzić w tej pustej przestrzeni po lewej od tulipanów. Rabata rozkopana, jak nie będzie tulipkow zrobi się łyso. Rozplenica zanim będzie duża to trochę potrwa. Przy grabie mam już jeżówki i myślałam aby tutaj w trójkątach posadzić właśnie jezówki White Swan. Może coś jeszcze? Przy kostce są zimozielone kulki a dalej sesleria. Te dwa cisy przy kawałku kartonu mają być kiedyś kostką



widok z drugiej strony

____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
nicol21 13:21, 06 maj 2022


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10345
fajna rzeka EE W kamykach lepiej mi się widzą [ale to raczej moje widzi mi się] bardziej znaczne rośliny, zimozielone, ewentualnie trawy. Nie wiem czemu byliny jakoś nie koniecznie.
A może jakaś hakone tam da radę? Masz mokro- tatarak ogon - cały rok jest zielony, a raczej taki żółto-zielony....
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
olciamanolcia 13:29, 06 maj 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7150
Anetko a może pas rozchodnikow?
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
olciamanolcia 13:31, 06 maj 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7150
A tulipany pomimo ze żółte to śliczne - na przyszły tok czernią je przełamiesz - chocuaz te czarne to są późne . A może dodasz w tę żółć białe i te o które u mnie pytałaś- te fioletowo różowe Negrita?

____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Wiolka5_7 13:43, 06 maj 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20624
Judith napisał(a)
A moje szałwie nic... Zero życia. Wykopałabym, gdybym wiedziała w którym dokładnie miejscu kopać, bo nawet suche kikutki nie wystają z ziemi .


Moim pogrozilam i zmartwychwstały
Co będziesz sadzić w zamian ?
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
olciamanolcia 13:45, 06 maj 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7150
Wiolka5_7 napisał(a)


Moim pogrozilam i zmartwychwstały
Co będziesz sadzić w zamian ?


Ja pogroziłam moim jeżówkom - wzeszły wszystkie
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Wiolka5_7 13:46, 06 maj 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20624
Nie wiem czy sadziłabym tam jeżówki ,bo one będą kwitły jak rozplenice będą już duże.
Bardziej by pasowało posadzić coś kwitnącego zaraz po tulipanach

Może szałwię Caradonna?
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 13:47, 06 maj 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20624
olciamanolcia napisał(a)


Ja pogroziłam moim jeżówkom - wzeszły wszystkie

Super !
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiaan 16:05, 06 maj 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5344
Ewelina tam będzie kamień jest tam wrzucona odrobina, która zalegała na taczce jak mężuś skończy obrzeże i dosadzę to "coś" to dopiero wyżwirujemy. Ta rzeczka EE na żywo wygląda pięknie, jeszcze ładniej byłoby gdyby rabata była skończona

Do Hakonechloa to dwa razy mnie nie trzeba namawiać, dałabym ją wszędzie

Justynka nie miałam nigdy rozchodników zależy mi na czymś białym z zielenią. Co do tulipanów to fakt żółte, ale ładne. Na tej rabacie one wszystkie późno wychodzą bo tam jest mniej słońca aniżeli na pozostałych rabatach. Czekam na wszystkie bo już nie pamiętam co tam sadziłam

Judith gdyby przy szałwii nie rosły to pewnie bym je wyrwała jako chwasty

Wiola z tymi siewkami to ciekawa jestem, zobaczymy.
Nie pomyślałam z jeżówkami, że one późno kwitną, co do Caradonny też chodziła mi po głowie, albo coś innego fioletowego, np. lawenda. W niej wkurza mnie tylko to, ze się starzeje i potem straszy

Dziewczyny może właśnie hakonechloa w połączeniu z fioletem albo co mogłoby być ładnie kwitnącego na biało, tak dość wcześnie?
Tą rzeczkę tulipanów widać z daleka, jest widoczna od frontu stąd fajnie byłoby coś kwitnącego na później

____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 16:19, 06 maj 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5344
Pisałam u Asi, że u mnie są jutro i w niedzielę targi ogrodnicze, nie są jakieś wielkie, ale można kupić sporo fajnych roślin. Zwykle jest dużo bylin. W ubiegłym roku kupiłam seslerię, i szałwię deep blue, której nigdzie nie mogłam kupić stacjonarnie.
Liczę, ze dokupię coś na tą rabatę ona z założenia miała się zmieniać wraz z porą roku
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies