Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowe wariacje

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe wariacje

Wiaan 20:01, 09 maj 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5198
Tutaj mam sporo miejsca za tulipanami i tak ciągle dumam co tu wsadzić. Taka wersja: bodziszek rozanne i lubin biały, mam też ochotę na lawendę. Tlem będzie rozplenica. Później będą hortensje limeligh nieopodal. Mam tam też jeżówki kremowe i różowe. Byłaby zieleń, biel, fiolet i róż
Co myślicie?



Tutaj z innej perspektywy




____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
nicol21 11:21, 10 maj 2022


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10302
Wiaan napisał(a)

Rojodziejowa napisał(a)
Dobrze, jak tyle mądrych głów - zbawców je ma, to na pewno są warte poszukiwań. Ja poczekam aż do mnie to dotrze


Asia mam tak samo. Nie widziałam go na żywo, wszyscy się zachwycają i może warto nabyć aby się przekonać


Ja już w ub roku kupiłam, ale też takie przemyślenia miałam. Zobaczymy czy to będzie miłość czy jednak nie....
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
DariaB 11:26, 10 maj 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3061
Wiaan napisał(a)
Tutaj mam sporo miejsca za tulipanami i tak ciągle dumam co tu wsadzić. Taka wersja: bodziszek rozanne i lubin biały, mam też ochotę na lawendę. Tlem będzie rozplenica. Później będą hortensje limeligh nieopodal. Mam tam też jeżówki kremowe i różowe. Byłaby zieleń, biel, fiolet i róż
Co myślicie?



Tutaj z innej perspektywy






Bodziszek ładnie wygląda z różą, rozważasz w ogóle taką opcję? Bodziszek z lawendą mi się trochę gryzie.
Mam pytanie odnośnie domku, on jest z jakiegoś kompozytu? Atrakcyjnie wygląda Podasz namiary gdzie kupiłaś?
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
olciamanolcia 12:09, 10 maj 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7073
Dawaj biały łubin na mijankę z lawenda . Łubin na tle traw będzie pieknie.
Między luki za danikami lawenda a na tył łubin
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Wiaan 12:53, 10 maj 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5198
olciamanolcia napisał(a)
Dawaj biały łubin na mijankę z lawenda . Łubin na tle traw będzie pieknie.
Między luki za danikami lawenda a na tył łubin


To się nazywa konkret jutro jadę po lawendę na giełdę, muszę mieć ich sporo to będzie efekt
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 13:11, 10 maj 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5198
nicol21 napisał(a)


Ja już w ub roku kupiłam, ale też takie przemyślenia miałam. Zobaczymy czy to będzie miłość czy jednak nie....


Poczekam na Wasze obserwacje
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 13:27, 10 maj 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5198
DariaB napisał(a)


Bodziszek ładnie wygląda z różą, rozważasz w ogóle taką opcję? Bodziszek z lawendą mi się trochę gryzie.
Mam pytanie odnośnie domku, on jest z jakiegoś kompozytu? Atrakcyjnie wygląda Podasz namiary gdzie kupiłaś?


Daria mam roże na mojej kochanej różance, nie byłaś u mnie w zeszłym sezonie, a tu takie rozkminy były masz rację z tym połączeniem lawendy i bodziszka, odpuszczę.
Będą lawendy, Justynka podsunęła konkret, zawsze mi się podobały, a nie chciałam przy tarasie ze względu na bzyczki.
Są w dalszej części ogrodu gdzie do czasu nabrania wyglądu się zbytnio tam nie bywa z bliska.

Domek jest ze sztucznego tworzywa, ale jest super w utrzymaniu, nic się z nim nie dzieje, mam go trzy sezony. Namiary priv.

Dla Ciebie moja różanka






____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Anda 15:02, 10 maj 2022


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33468
Łubin lubi bardziej kwaśno, lawenda bardziej wapiennie. Oba gatunki lubią lekka przepuszczalną ziemię. Zwróć na to uwagę. Również ze względów projektowych nie dawalabym im razem, bo oba mają świecowaty pokrój kwiatów. Do lawendy dałabym któryś rodzaj Achillea - tylko nie Achillea ptarmica, bo ta lubi wodę.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Wiaan 15:22, 10 maj 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5198
Anda napisał(a)
Łubin lubi bardziej kwaśno, lawenda bardziej wapiennie. Oba gatunki lubią lekka przepuszczalną ziemię. Zwróć na to uwagę. Również ze względów projektowych nie dawalabym im razem, bo oba mają świecowaty pokrój kwiatów. Do lawendy dałabym któryś rodzaj Achillea - tylko nie Achillea ptarmica, bo ta lubi wodę.


Ewa ale fajnie, że zajrzałaś do mnie wszystko zaplanowane a tu masz
Kupiłam sobie łubin i co teraz z nim począć czy do róż jest ok?

Wcale nie pomyślałam o pokroju, hmm a czy mieczyki do lawendy byłyby ok? Mam białe i fioletowe. Ta rabata ma być taka właśnie chłodna w kolorze.

Achillea, wygooglowałam sobie bo nie znam tej rośliny, ładne chmurki, podoba mi się Diamond. Oczywiście stacjonarnie muszę zapomnieć aby zobaczyć
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
olciamanolcia 16:13, 10 maj 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7073
Mieczyki będą za wysokie . Ja sadziłam mieczyki w rozplenicami a w zeszłym roku za laurowiśniami . W tym roku tez tak posadzę .
Szczerze- przy sądzeniu nie zwracam szczególnej uwagi na zestaw roślin jeśli chodzi o wymagania gleby czy tez podlewanie. Mam lawendy przy skarpie gdzie mam same kwasolubne , lawenda ma korę - tez słyszałam ze źle - a ona tym czasem pieknie rośnie . Mam zestaw lawenda- hortensje - rewelacja . Jak zachodzi potrzeba podlewam ją często .
Mnie się ten łubin z lawendą bardzo podoba. Lawendę dałabym na gęsto a lłubin w większych odstępach .
Może zamiast lawendy szałwia do tego łubinu?
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies