Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowe wariacje

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe wariacje

Wiaan 22:24, 07 maj 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5300
Agania napisał(a)
Masz wszystko o czym marzyłam, a mam całkiem inaczej
Schirasawa aureum to też mój ulubieniec, ale ja kocham wszystkie klony


Mój ogródek w porównaniu do Twojego to jak wycinek ogrodu i totalny minimalizm a już myślałam że robi się gęsto Byłam u Ciebie przed chwilką, rany jaki piękny jest Twój ogród
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Martka 22:29, 07 maj 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Piękny zakup. Mój Shirasawy Aureum po zimie ruszył z pąkami i w pewnym momencie przemarzł... teraz tylko jedna gałąź wypuszcza liście, dwie pozostałe martwe, smuteczek. Kapryśne ale piękne te palmowe, nie ustaję w miłowaniu
Znalazłam też zdjęcie bodziszka Rozanne, ale tu jest słabo wyeksponowany. Hmm... też mi się wydawało, że nie ma szału, na żywo jednak robi zdecydowanie lepsze wrażenie i uroda jego polega chyba na tym, że jest wyrazisty (mam mniejsze bodziszki kantabryjskie i te już nie są tak ciekawe w odbiorze), ma dobre proporcje rozmiarowe kwiatów i liści, a kępka obsypana nieustannie kwieciem przez kilka miesięcy to dla ogrodu już coś. W dodatku z roślinami minimalistycznymi/surowymi w odbiorze typu cisy czy inne kulki bodziszek fajnie gra, wprowadza miękkość, ale nie przesadną Tak fenomen tego bodziszka odbieram ja.
Tak że kupować i sprawdzać Tylko na okazałą kępkę trzeba poczekać do kolejnego sezonu.

Judith, może w Arcoconie? Tam kupiłam moje, bardzo ładne okazy.



 

Wiaan 22:37, 07 maj 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5300
Kupiłam jeszcze takie drobiazgi jak floksy białe, mieczyki cebule też białe, karmnik ościsły, gdzieś w kamień mam chęć na niego choć nie wiem czy to dobry pomysł ale ten soczysty kolorek mnie urzekł
ale największe szaleństwo dla mnie to łubin biały i fioletowy. Zamierzam go dać na tej nowej rabacie. Mam nadmiar koloru przy tulipanach stąd takie biele i limonki.


____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 22:45, 07 maj 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5300
Marta powiem Ci, że w to miejsce gdzie mam pustkę wpisałby się idealnie, właśnie za kulkami danica tak wycofany pomiędzy nimi. Tłem później byłaby rozplenica gigant. Stacjonarnie to ja go nie kupię pewnie, poszukam w necie. Może lepszy od kocimietki, której też nie znam
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 14:59, 08 maj 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5300
Mam jak na łące, do niczego mi ten żółty nie pasuje, no ale nie będę marudzić, jeszcze mnóstwo w pąkach na szczęście nie żółte



Tu już trochę lepiej





____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 15:04, 08 maj 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5300
Za to białe od paru lat powtarzają kwitnienie i je uwielbiam



____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Judith 15:30, 08 maj 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10018
Wiaan, piękne tulipany, piękne ich zestawienia, a żółty uroczy .
Tak sobie myślę - czy fakt, ze ten żółty (chwilowy wszak) Ci zgrzyta, nie jest wynikiem chęci podporządkowania ogrodu jednemu, ściśle określonemu stylowi? Wybacz, ze pytam - miałam tak kiedyś, stąd myśl, ze może to dotyczyć tez Ciebie . Tak sobie myślałam kiedyś - jak nowocześnie, minimalistycznie i uporzadkowanie to nie może być tego i tego, a to tu nie pasuje. Tymczasem eklektyzm (nie mylić z chaosem!) jest w ogrodzie wskazany, jeden element z innej bajki podbija urodę reszty - jak w urządzaniu wnętrz .
Chwilowa żółtość wiosenna na Twojej rabacie jest dla mnie szałowa!
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
olciamanolcia 18:49, 08 maj 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7149
Wiaan napisał(a)
Mam jak na łące, do niczego mi ten żółty nie pasuje, no ale nie będę marudzić, jeszcze mnóstwo w pąkach na szczęście nie żółte



Tu już trochę lepiej







Ja już się do moich przyzwyczaiłam Twoje piękniutkie.

Mnie tez do niczego żółty nie pasi - chociaz z mleczarni na trawie się zgrał
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Joann 23:32, 08 maj 2022


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2091
Mnie tak u siebie pomarańczowe zgrzytają. U Ciebie tulipanki piękne, a z tym żółtym zgadzam się z Judith, trochę szaleństwa też być musi.
____________________
Joanna Ogród długi
edi75 08:20, 09 maj 2022


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 2131
Piekne Tulipany
____________________
Edyta Moje miejsce na ziemi-początek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies