Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowe wariacje

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe wariacje

Wiaan 22:41, 22 maj 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5094
Dziewczyny to piękny czas, czosnki cieszą bardzo, azalie także, białe muszę dokupić jeszcze
Są dorodne to fakt, w tym roku tak dojrzały

Muszę do Was zajrzeć i nadrobić
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 08:17, 23 maj 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5094







____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 08:18, 23 maj 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5094

____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 08:50, 23 maj 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5094
Czy to jakiś grzyb ? Mam dwie donice z cisami, w jednej są nowe przyrosty, a w drugiej na kilku gałązkach mam takie coś, chcę opryskać przeciwgrzybowo.



Kolejna sprawa to na listkach grabu, także go mam w donicy, mam takie powygryzane dziurki, czym zadziałać? Zauważyłam pod spodem takie mikro pajączki. Dodatkowo takie małe ciemne kropki się pojawiły. Nie miałam wcześniej grabów, nie wiem co zastosować aby się nie rozprzestrzeniało.


____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
olciamanolcia 08:59, 23 maj 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 6904
Wszysko psikam Deltamem . Mszyce i inne robactwo.
Pięknie wiosennie u Ciebie.
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
DariaB 10:09, 23 maj 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3028
Aneta cudowne kolory u Ciebie Na chorobach roślin się niestety nie znam
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
Wiaan 10:25, 23 maj 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5094


____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 14:53, 23 maj 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5094
Na rabacie z planowanymi rozchodnikami robię małą duże zmiany

Tak chciałabym widzieć rozchodniki jak w tej części z rozplenicą. Dodam jeżówki i stipę gdzieś lekko wymieszaną. Prawa strona przy seslerii przejdzie płynnie w nieco inny widok. Będzie to małe poletko z seslerią i lawendą. W tyle zostaną kostki cisowe z dodatkiem hakonechloa dla kontrastu. Hakonka będzie własny podział

Powiedzcie proszę w jakiej odległości posadzić rozchodniki, aby uzyskać taki efekt, będę wiedziała wtedy ile poszerzyć rabatę i ile ich kupić:

____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
olciamanolcia 15:33, 23 maj 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 6904
Wiaan napisał(a)
Na rabacie z planowanymi rozchodnikami robię małą duże zmiany

Tak chciałabym widzieć rozchodniki jak w tej części z rozplenicą. Dodam jeżówki i stipę gdzieś lekko wymieszaną. Prawa strona przy seslerii przejdzie płynnie w nieco inny widok. Będzie to małe poletko z seslerią i lawendą. W tyle zostaną kostki cisowe z dodatkiem hakonechloa dla kontrastu. Hakonka będzie własny podział

Powiedzcie proszę w jakiej odległości posadzić rozchodniki, aby uzyskać taki efekt, będę wiedziała wtedy ile poszerzyć rabatę i ile ich kupić:



No Aneta świetna kompozycja.Zobaczysz ze zakochasz się w rozchodnikach.
Jeśli chodzi o odległości to zależy od odmiany. Rozchodniki tu na foto to te mniejsze prawie przy brzegu rabaty? Myśle ze ok 70 cm. Zmierzę jak wrócę do domu jakie ja mam odległości między rozchodnikami i napiszę .
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Wiaan 15:45, 23 maj 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5094
Ta moja radosna twórczość zaburza proporcje, ale tak rozmieszczone między kulkami przy brzegu rabaty i jeszcze na mijankę w drugim rzędzie, a pomiędzy są jeżówki niższe i wyższe. Na zdjęciu wyszło mi wszystko takie niskie
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies