Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowe wariacje

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe wariacje

Judith 14:30, 19 maj 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9903
Nie wypowiem się, co posadzić na patelnię (nie posiadam ), natomiast sugeruję nie zostawiać "ząbka", ale pójść ze żwirową rabatą pod kątem prostym.
O tak:
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Wiaan 14:39, 19 maj 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5139
Myślałam o takim przedłużeniu, ale zobacz z innej strony na zeszłorocznym zdjęciu. Jest też wcięcie po drugiej stronie. Zależy mi aby część z iglakiem była jako osobny "placyk".
Zapewne jest to do przemyślenia

____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
olciamanolcia 14:41, 19 maj 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 6982
Anetko ja mam sosny Carsten Winter Gold. Rośnie bardzo wolno i jak na iglaka to nawet ją lubię. Rośnie u mnie w tej dużej betonowej donicy - w pełnym słońcu od rana do popołudnia
Kolor ma piękny i zwarty pokrój


Wstawiłam fotę . Teraz ma bardziej limonkowy kolor.
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
LIDKA 14:42, 19 maj 2022


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7006
Mi troche trawka wchodzi pod okap przy i też przysycha. Podlewam z węża często.

Może jakieś kosodrrzewinki. Lub sosenki ozdobne?
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Wiaan 14:51, 19 maj 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5139
Ta sosna Carsten Winter Gold bardzo ładna, oglądałam ją kiedyś w szkółce tylko nie miałam na nią miejsca

Dziewczyny stawiam właśnie na sosenki bo np. jałowców nie lubię choć mam tego strzyżonego w centralnym miejscu ale on wie, ze jak będzie sprawiał kłopoty to co dwa tygodnie przyjeżdżają po BIO
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Judith 14:52, 19 maj 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9903
Wiaan napisał(a)
Myślałam o takim przedłużeniu, ale zobacz z innej strony na zeszłorocznym zdjęciu. Jest też wcięcie po drugiej stronie. Zależy mi aby część z iglakiem była jako osobny "placyk".
Zapewne jest to do przemyślenia

Czaję bazę. Czyli to byłoby przedłużenie istniejącej rabaty z kulkami, a istniejąca rabata z niwaki to takie wysunięcie. Tyż piknie!
A właściwie nie tyż co po prostu piknie .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Rojodziejowa 15:07, 19 maj 2022


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8370
Wiaan napisał(a)


Założeniem tej rabaty miało być pomieszanie symetrycznych nasadzeń z nutą szaleństwa czyli bylinami latem i cebulami na wiosnę. Sesleria jako ta ze spokojniejszych
Nie lubię ogromnego buszu na rabacie, muszę mieć wszystko poukładane, tak już mam i dlatego trudno mi się komponuje tego typu nasadzenia. Teraz jeszcze liściory zostały i jest bajzel przez nie, ale jeszcze chwilka
Rozchodniki będą w tej części przed rozplenicą, może coś jeszcze wymodzę


Jak do tej pory na planie masz wszystko w rządku albo bardzo geometrycznie i tego rozchodnika z jeżówkami właśnie widziałam jako nutę szaleństwa

Ale oczywiście rozumiem, że może Ci to nie pasować
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
DariaB 15:12, 19 maj 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3051
Mi Ewa/Anda na patelnię polecała sosny varelki
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
Agatorek 18:06, 19 maj 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
Wiaan napisał(a)
Poszukuję miniaturowych iglaków o ładnym pokroju, które zniosą suszę, tutaj słońce od wczesnych godzin, aż do późnego popołudnia czyli patelnia
W zaznaczonym miejscu trawa cały czas się wysusza, zwłaszcza jak pada deszcz i nie włączamy nawadniania. Z drugiej strony ścieżka wygląda jak urwana i przedłużymy ją, będzie wyżwirowana tak jak część już istniejąca. Jest tam szeroko i przy budynku chciałam coś ładnego posadzić 3 lub 5 szt. Wcześniej bliżej drzwi są płyty w żwirku więc tam nić nie wcisnę, bo dużo betonu.
To jest to miejsce od frontu



Większość sosen zniesie, a nawet lubi takie warunki. Czyli ciepło, sucho i słońce

Miniaturowe, to jakie mogą być ? Metr, pol metra?
A może jakieś kulki sosnowe na pniu?
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Wiaan 19:35, 19 maj 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5139
Asia przez te liście tulipanów nie mogę normalnie poustawiać roślin aby to jakoś wyglądało Chętnie zrobię małą roszadę, tak aby te rozchodniki posadzić bo mi się podobają.
Mam mały plan jak to pozmieniać ale wyjeżdżam na babski weekend do Gdańska i dopiero po niedzieli to zrobię

Daria, Agnieszka rozejrzę się za iglaczkami, może faktycznie na niskim pniu. Szekokość to pół metra max docelowo aby można było obok przejść Może małe trawki przemycę jeszcze pomiędzy

____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies