Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowe wariacje

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe wariacje

olciamanolcia 14:26, 18 maj 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 6901
Ło Matko ! Rozchodniki i lawenda pod nią zginą.

Chyba , ze dasz większą odmianę rozchodnikow . Te , które mam sięgają do kolanka.
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
olciamanolcia 14:31, 18 maj 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 6901
Wiaan napisał(a)


Zobacz ją jesienią nie ma "bałaganu" z liśćmi tulipanów





Teraz patrząc na jesienne zdjęcia dałabym na całej długości właśnie rozchodniki. Jak jest długość tego odcinka? Od rozplenicy do końca rabaty?
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
olciamanolcia 14:39, 18 maj 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 6901
Wysadziłabym te Daniki . Posadzilabym rzad rozchodników na całej długości a przed nimi seslerie ( w środek między rozchodniki)
Lawendę posadzisz sobie gdzie indziej - może przy tarasie, który planowałaś ?
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Wiaan 15:57, 18 maj 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5089
olciamanolcia napisał(a)
Wysadziłabym te Daniki . Posadzilabym rzad rozchodników na całej długości a przed nimi seslerie ( w środek między rozchodniki)
Lawendę posadzisz sobie gdzie indziej - może przy tarasie, który planowałaś ?


Kulki mi tam akurat pasują, hmm Nie widać tego na zdjęciu, ale na kwadratowej części tej rabaty mają być takie kostki cisowe, na razie są ciski malutkie. Przez liściory nic nie widać, jeszcze wiadomo jak dojdzie kamień będzie inaczej.



z innej perspektywy, wiadomo dlaczego tyle miejsca przy rozplenicach bedzie tutaj stała kostka oświetleniowa



tak to miało wyglądać jak urośnie



____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Rojodziejowa 16:20, 18 maj 2022


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8272
A jakbyś te jeżówki z rozchodnikiem na całej długości pomieszała nieregularnie?
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Wiaan 13:59, 19 maj 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5089
Rojodziejowa napisał(a)
A jakbyś te jeżówki z rozchodnikiem na całej długości pomieszała nieregularnie?


Założeniem tej rabaty miało być pomieszanie symetrycznych nasadzeń z nutą szaleństwa czyli bylinami latem i cebulami na wiosnę. Sesleria jako ta ze spokojniejszych
Nie lubię ogromnego buszu na rabacie, muszę mieć wszystko poukładane, tak już mam i dlatego trudno mi się komponuje tego typu nasadzenia. Teraz jeszcze liściory zostały i jest bajzel przez nie, ale jeszcze chwilka
Rozchodniki będą w tej części przed rozplenicą, może coś jeszcze wymodzę
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Judith 14:05, 19 maj 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9903
Wiaan napisał(a)


Założeniem tej rabaty miało być pomieszanie symetrycznych nasadzeń z nutą szaleństwa czyli bylinami latem i cebulami na wiosnę. Sesleria jako ta ze spokojniejszych
Nie lubię ogromnego buszu na rabacie, muszę mieć wszystko poukładane, tak już mam i dlatego trudno mi się komponuje tego typu nasadzenia. Teraz jeszcze liściory zostały i jest bajzel przez nie, ale jeszcze chwilka
Rozchodniki będą w tej części przed rozplenicą, może coś jeszcze wymodzę

Siostro!
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Wiaan 14:06, 19 maj 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5089
Judith napisał(a)

Siostro!


Jak dobrze, że mnie rozumiesz
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
DariaB 14:11, 19 maj 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3026
Wiaan napisał(a)


Kulki mi tam akurat pasują, hmm Nie widać tego na zdjęciu, ale na kwadratowej części tej rabaty mają być takie kostki cisowe, na razie są ciski malutkie. Przez liściory nic nie widać, jeszcze wiadomo jak dojdzie kamień będzie inaczej.

tak to miało wyglądać jak urośnie




Podoba mi się! Nie każdy lubi mieć busz i dlatego każdy ogród jest niepowtarzalny!
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
Wiaan 14:13, 19 maj 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5089
Poszukuję miniaturowych iglaków o ładnym pokroju, które zniosą suszę, tutaj słońce od wczesnych godzin, aż do późnego popołudnia czyli patelnia
W zaznaczonym miejscu trawa cały czas się wysusza, zwłaszcza jak pada deszcz i nie włączamy nawadniania. Z drugiej strony ścieżka wygląda jak urwana i przedłużymy ją, będzie wyżwirowana tak jak część już istniejąca. Jest tam szeroko i przy budynku chciałam coś ładnego posadzić 3 lub 5 szt. Wcześniej bliżej drzwi są płyty w żwirku więc tam nić nie wcisnę, bo dużo betonu.
To jest to miejsce od frontu

____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies