Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowe wariacje

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe wariacje

Wiaan 15:48, 27 cze 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5161
Zaskoczę Was troszkę mam kolejne plany

Jak tylko skończy się upał zrobimy rabatę pod oknem z iglakami, bardziej dlatego, że trawnik ma tam kiepską kondycję - o tym już pisałam. To jest pikuś

Chodzi mi po głowie aby zasłonić się pięknymi trawami - wysokimi, ale musiałaby być tak trochę od "czapy" w tym akurat miejscu i dlatego musiałabym to trochę rozbudować. Planuję posadzić klona Orange Dreem tak jak zaznaczyłam na fotce. Pasuje mi kolorem, ilością słońca, osłonięte miejsce. Ładny byłby widok z tarasu południowo-wschodniego
Trawy musiałyby być zgrabnie wkomponowane w coś w rodzaju alejki wiodącej do tarasu.
Może ktoś z Was robił podobny zabieg?





____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 15:50, 27 cze 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5161
Tutaj widok od strony tarasu

____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Judith 16:10, 27 cze 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9903
Pomysł mi się podoba, ale jesli jego źródłem jest chęć osłonięcia się, to może tę osłonę zrobić przy ogrodzeniu...? Z wysokich traw albo zupełnie czegoś innego...? Wtedy trawy - dodatkowo - można by posadzić przy tarasie przed donicami...?
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Wiolka5_7 16:30, 27 cze 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20473
Ja bym posadziła w poprzek jak te donice miskanty,tak mam u siebie i super zasłaniają albo zasłoniła przezroczyste ogrodzenie
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiaan 16:45, 27 cze 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5161
Ogrodzenie jest w planach dalszych Tam nie wcisnę traw bo brzoza się rozpanoszyła.
Myślałam nawet na zewnątrz ale z kolei jest ubity kamień i nie wiem czy takie miejsce byłoby dobre.

Przed donicami byłoby idealnie tylko słońce jest max do 13.00 Na wysokości formowanego jałowca jest dużo słońca, idealnie dla traw.

Tak to jest jak się coś zrobi na chwilę, mam na myśli siatkę
Kiedyś pod katalpami cisy zrobią fajne ścianki ale tu przy brzozie będzie łyso.

Altana też jest w planach i wtedy się zasłoni lamelami,ale przy obecnej sytuacji na razie wstrzymaliśmy takie prace, ceny z kosmosu.
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiolka5_7 16:53, 27 cze 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20473
To zrób tą rabatę jak narysowałaś przy tym jałowcu i tam posadź miskanty bo tak one muszą mieć dużo słońca aby urosły wysokie
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiaan 16:54, 27 cze 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5161
Taka inspiracja tylko z innymi roślinami

https://pl.pinterest.com/pin/351140102201482781/
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Agatorek 19:26, 27 cze 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
Wow, świetna ta inspiracja! Taka bardzo w stylu Twojego ogrodu

Portrety różane przepiękne ❤️
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Martka 19:58, 27 cze 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Myśląc o wysokich trawach masz na myśli miskanty? U Ajki przed domem jest ściana traw, bardzo ciekawie to wygląda.
Brzozę można zawsze "wyprzedzić" buszem - zrobić go nie od strony ogrodzenia tylko od strony działki, kulki można ewentualnie przesadzić... Pewnie nadejdzie taki moment, że na coś fajnego wpadniesz. Przesłona nie musi być przy samym ogrodzeniu, ale może tworzyć zachodzące na siebie optycznie płaszczyzny, niekonieczne rosnące w tej samej linii, jak na tym pinie, świetnie to jest zrobione. Bardzo przyjemnie ogląda się portrety różane ale nowe plany też, ja w stanie ogrodowej hibernacji
Wiaan 08:30, 28 cze 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5161
Róże u mnie w tym roku szaleją nawet upały im nie straszne




____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies