Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowe wariacje

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe wariacje

Wiaan 15:35, 17 sie 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5152
Liście a raczej liściory Katalpy

____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 09:48, 18 sie 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5152
Dziewczyny tak wygląda moje przedpłocie i plany na trawy ozdobne. Nie mogę ich posadzić na całej długości, ponieważ często są tutaj parkowane samochody i bliżej wejścia jest warstwa podsypki, betonu, itp. więc nie ma mowy o roślinach Stąd widać jaka brzoza olbrzymia, a śmieci okrutnie.





Dopiero od tego miejsca mogłabym je posadzić. To jest wystawa południowa i większość dnia dużo słońca i gorąco. Moim wybrankiem jest Miskant Kleine Fontane. Czy wg Was pasuje je tutaj posadzić? 3-5 szt ?







____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Judith 10:00, 18 sie 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9903
Zdecydowanie mniejsza odległość. Ja posadziłabym wzdłuż całego ogrodzenia .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Monika83 10:23, 18 sie 2022


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 2980
Wiaan napisał(a)
Monika takie znalazłam, sama się dziwię, że nie obfociłam




Podobnie wygląda do mojej Schöne Bautznerin ale pewności 100% nie mam bo jest młodym krzaczkiem. Mnie też dziwi że jej nie obfociłaś bo jest piękna ta hortka
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
Wiaan 12:05, 18 sie 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5152
Judith napisał(a)
Zdecydowanie mniejsza odległość. Ja posadziłabym wzdłuż całego ogrodzenia .


Nie ma szans po całości, nie będzie gdzie zaparkować, a często jest taka potrzeba

____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 12:06, 18 sie 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5152
Monika83 napisał(a)

Podobnie wygląda do mojej Schöne Bautznerin ale pewności 100% nie mam bo jest młodym krzaczkiem. Mnie też dziwi że jej nie obfociłaś bo jest piękna ta hortka


Monika dziękuję posadzę ją do gruntu.
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
olciamanolcia 12:09, 18 sie 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 6999
Anetko ja bym tam w ogóle nic nie sadziła . Przy samej drodze - zniszczą Ci te rosliny .
Od strony wewnętrznej nie da się tych traw posadzic?
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Martka 12:22, 18 sie 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Ja bym te miskanty posadziła. Plus obłożyła jakimś krawężnikiem, na który nie da się wjechać? Nie znam sytuacji lokalnej, na ile to miejsce jest oblegane parkingowo przez nieroztropnych, czy tylko przez szanujących mienie swojaków. Miałabyś fajną przesłonę z wykorzystaniem zapłocia.
Wiaan 13:20, 18 sie 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5152
Martka napisał(a)
Ja bym te miskanty posadziła. Plus obłożyła jakimś krawężnikiem, na który nie da się wjechać? Nie znam sytuacji lokalnej, na ile to miejsce jest oblegane parkingowo przez nieroztropnych, czy tylko przez szanujących mienie swojaków. Miałabyś fajną przesłonę z wykorzystaniem zapłocia.


Marta tutaj obcy nie parkują wcale, tylko domownicy, goście W naszej lokalnej społeczności są fajni ludzie, obcy co najwyżej jadą autem, czasem spacerują ulicą. Sąsiedzi mają na osiedlu zagospodarowane przedpłocia i nic się nie dzieje więc zakładam, że byłoby całkiem ładnie dla otoczenia i miałabym zasłonę
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 13:22, 18 sie 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5152
olciamanolcia napisał(a)
Anetko ja bym tam w ogóle nic nie sadziła . Przy samej drodze - zniszczą Ci te rosliny .
Od strony wewnętrznej nie da się tych traw posadzic?


Justyś ta droga to taka osiedlowa raczej, mamy asfalt to fakt, ale była potrzeba przetestowania nowej nawierzchni i padło na nasze osiedle

Od wewnątrz na tą chwilę nie mam jak. Będę coś tworzyć ale obecnie nie ma czasu
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies