Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowe wariacje

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe wariacje

DariaB 13:52, 18 sie 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 2890
Witam po urlopie! Nie jestem w stanie nadrobić wszystkiego ale czytam, że planujesz miskanty KF na przedpłociu ja też je mam posadzone na zmianę z seslerią, też wystawa południowa. Porosły jak jakieś wariaty, mam chyba co metr posadzone. U mnie się bardzo szybko rozrosły i nawet się trochę obawiam, że będą włazić w drogę i będę musiała przycinać.
Na szybko obejrzałam zdjęcia, jak zwykle pięknie! Kocham sierpień
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
Agatorek 18:03, 18 sie 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 12871
Wiaan napisał(a)
Dziewczyny tak wygląda moje przedpłocie i plany na trawy ozdobne. Nie mogę ich posadzić na całej długości, ponieważ często są tutaj parkowane samochody i bliżej wejścia jest warstwa podsypki, betonu, itp. więc nie ma mowy o roślinach Stąd widać jaka brzoza olbrzymia, a śmieci okrutnie.



Dopiero od tego miejsca mogłabym je posadzić. To jest wystawa południowa i większość dnia dużo słońca i gorąco. Moim wybrankiem jest Miskant Kleine Fontane. Czy wg Was pasuje je tutaj posadzić? 3-5 szt ?









Wg mnie 5 sztuk lepiej by wyglądało
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Wiaan 11:26, 19 sie 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 4961
Takie sobie jeżówki dokupiłam i latałam z nimi gdzie posadzić
Bardzo lubię limonkowy kolor.



____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 11:28, 19 sie 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 4961
Tutaj kolorem pasują ale czy nie za dużo wszystkiego?

____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 11:31, 19 sie 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 4961
Rozplenica hameln gold dla Lidki teraz już z kotkami. Uwielbiam ją

____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 11:43, 19 sie 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 4961
Tu wiadomo dlaczego trzeba powiększyć, busz jak...

____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
ElzbietaFranka 14:21, 19 sie 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13748
Wiaan napisał(a)
Tutaj kolorem pasują ale czy nie za dużo wszystkiego?




Trochę za dużo z czegoś trzeba zrezygnować. Nie wiem jakie tam są odstępy.miedzy rozplenica a jeżówka chyba niższa. Czy te cisy to będzie żywopłot taki niski też ich jest dużo.

Jeżówki zżółkna ok połowy września coś zwiewnego posadz gaura biała kwitnie do mrozów. Czy rozplenice wiążesz na zimę?
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 14:34, 19 sie 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13748
Wian oglądałam tego miskanta. Foty to wszędzie pomieszane jak im się wstawi to może być klejne.. wg opisu ma różowe kwiaty później przechodzą w beż brąz.

Popatrz na miskanta "Vanilla sky" tego mam i bardzo polecam. kwiaty na początku kwitnienia jasna limonka przechodzące w waniliowy jasny srebrzysty kolor. Trawa przysadzista nie jest podatna na łamliwość.
Jeżeli chodzi ile sztuk musisz sądzić co najmniej ok 1,5 m jedna od drugiej aby pióropusze miały miejsce na pokazanie pięknego wyglądu.

Może u mnie pokaże vanilke
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Wiaan 14:38, 19 sie 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 4961
ElzbietaFranka napisał(a)



Trochę za dużo z czegoś trzeba zrezygnować. Nie wiem jakie tam są odstępy.miedzy rozplenica a jeżówka chyba niższa. Czy te cisy to będzie żywopłot taki niski też ich jest dużo.

Jeżówki zżółkna ok połowy września coś zwiewnego posadz gaura biała kwitnie do mrozów. Czy rozplenice wiążesz na zimę?


Też myślę, że za dużo jeżówek tutaj akurat, te małe się rozszalały, muszę poszukać limonkowym innej miejscówki albo zadołuję na zimę, bo chcę jeszcze dorabiać rabaty
Z cisów hoseri będą kostki o różnej wysokości stąd teraz dużo się ich wydaje.
Tak wiążę rozplenice na zimę choć łatwo nie jest

To świeża rabata i ją testuję ale uwielbiam będą korekty - wiadomo, z tym, że poczekam do przyszłego sezonu.
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 14:39, 19 sie 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 4961
ElzbietaFranka napisał(a)
Wian oglądałam tego miskanta. Foty to wszędzie pomieszane jak im się wstawi to może być klejne.. wg opisu ma różowe kwiaty później przechodzą w beż brąz.

Popatrz na miskanta "Vanilla sky" tego mam i bardzo polecam. kwiaty na początku kwitnienia jasna limonka przechodzące w waniliowy jasny srebrzysty kolor. Trawa przysadzista nie jest podatna na łamliwość.
Jeżeli chodzi ile sztuk musisz sądzić co najmniej ok 1,5 m jedna od drugiej aby pióropusze miały miejsce na pokazanie pięknego wyglądu.

Może u mnie pokaże vanilke


Ooo dziękuję, pokaż proszę, nawet u mnie możesz wrzucić
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies