Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowe wariacje

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe wariacje

ElzbietaFranka 11:45, 28 sie 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13839
olciamanolcia napisał(a)


To prawda. Dla mnie one są fajne do pewnego momentu-potem zaczynaja brązowieć, maja plamy (rdzę) -i wcale nie musi być pól zbóż dookoła. U mnie tak się dzieje, że łapią te rdzę niestety, a trzcinniki mojej sąsiadki sa w tym momencie masakryczne.



Justyna ma racje. Trzcinnik coz z tego, ze wczesniej startuje jak pozniej nic nie wart, wyglada nie ladnie. Moze klosy ladne, ale spod brazowy i rdza wsiada. Mialam kilka i wykopalam jednego zostawilam taki sobienie nie przepadam za nim.

Zapytaj Martke ona ma chyba, Gracilimusy lub Morning light to sa ladne trawy na przedplocie tez dosyc wczesniej startuja jak masz poludniowa strone.


____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Dorii 12:09, 28 sie 2022


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
A może by przed nimi posadzić inne niskie trawy które pod koniec lata są ładne. Zasłonią stópki trzcinnikom gdyby im się zbrzydło. Albo jakieś byliny.
U mnie rosną z miskantami i miskanty zasłaniały je w drugiej części sezonu. W tym roku jednak już tak się rozrosly że trzcinniki jeszcze nie zakwitły a już ich widać nie było. Moje miskanty wysokie a w tym roku to nawet bardzo wysokie.
Niskie odmiany miskanta mogły by się sprawdzić.

W zieleni miejskiej w Gdańsku w wielu miejscach jest zestawienie trzcinnika z różami okrywowymi. Pięknie to wygląda.
Kilka pinów dla zilustrowania
https://pin.it/1OVwFs3
https://pin.it/3o6Y7Vn
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Rojodziejowa 12:29, 28 sie 2022


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8286
Tak jak Dori pisać mam zamiar zrobić.
Z jednej strony będzie obiedka, z drugiej rabata z różami.
Ta perowskia wygląda super
A co do rdzy to dopiero się przekonam, jak to będzie, bo wsadziłam dopiero parę tygodni temu.

Chyba czasem trzeba sprobować na własnej skórze/ziemi, żeby się przekonać, czy nam coś odpowiada

____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
olciamanolcia 12:39, 28 sie 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 6912
U mnie trzcinniki maja przed sobą rozplenice hortki. Obecnie widać im tylko rudawe czupryny.
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Wiaan 21:14, 28 sie 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5094
olciamanolcia napisał(a)


To prawda. Dla mnie one są fajne do pewnego momentu-potem zaczynaja brązowieć, maja plamy (rdzę) -i wcale nie musi być pól zbóż dookoła. U mnie tak się dzieje, że łapią te rdzę niestety, a trzcinniki mojej sąsiadki sa w tym momencie masakryczne.


Kurcze nie wiedziałam, że one takie chorowitki.
Wczoraj widziałam znowu przy stacji benzynowej gdzieś w drodze ładnie zagospodarowany teren i one tam były piękne i zdowe.
Co mam teraz począć
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 21:19, 28 sie 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5094
ElzbietaFranka napisał(a)



Justyna ma racje. Trzcinnik coz z tego, ze wczesniej startuje jak pozniej nic nie wart, wyglada nie ladnie. Moze klosy ladne, ale spod brazowy i rdza wsiada. Mialam kilka i wykopalam jednego zostawilam taki sobienie nie przepadam za nim.

Zapytaj Martke ona ma chyba, Gracilimusy lub Morning light to sa ladne trawy na przedplocie tez dosyc wczesniej startuja jak masz poludniowa strone.



Elu no to teraz mam zagwozdkę.
Jak zakomunikowałam mężowi o swoich planach to mega niezadowolony, nie przepada za trawami, albo tak mówi i nie mogą być wielkie aby nie wychodziły na ulicę.
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 21:26, 28 sie 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5094
Dorii napisał(a)
A może by przed nimi posadzić inne niskie trawy które pod koniec lata są ładne. Zasłonią stópki trzcinnikom gdyby im się zbrzydło.


Aranżacja z pierwszego linka to właśnie była moja inspiracją
Widziałam gdzieś przy restauracji w Warszawie coś takiego. No mega.

Z podsadzeniem inną trawą też fajnie. Może sesleria jesienna?
Tam nie moze być rabata z bajerami, tylko prosto, nowocześnie i minimalnie
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 21:35, 28 sie 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5094
Rojodziejowa napisał(a)
Tak jak Dori pisać mam zamiar zrobić.
Z jednej strony będzie obiedka, z drugiej rabata z różami.
Ta perowskia wygląda super
A co do rdzy to dopiero się przekonam, jak to będzie, bo wsadziłam dopiero parę tygodni temu.

Chyba czasem trzeba sprobować na własnej skórze/ziemi, żeby się przekonać, czy nam coś odpowiada



Na swojej różance też chciałam ją dać, ale właśnie dół nie będzie widoczny. Ta perowskia fajnie wygląda tylko dziewczyny ostatnio narzekały po deszczach, że bardzo się pokłada.

To prawda z tym próbowaniem. Tak miałam z wrzosami. Tak chciałam, a teraz ich juz nie posadzę na rabacie tylko w donicy sezonowo.
Z kolei róże bałam sie chorób grzybowych, a listki na moich jak sztuczne, to samo katalpy.

No nie wiem co tu zrobić


____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 21:36, 28 sie 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5094
olciamanolcia napisał(a)
U mnie trzcinniki maja przed sobą rozplenice hortki. Obecnie widać im tylko rudawe czupryny.


Gdyby sesleria byla wyższa to nie mialabym dylematu
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Rojodziejowa 21:41, 28 sie 2022


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8286
Anetka, co do Perowskiej, to myślę że jak nie jest całkiem „wolno” tylko ma się na czym oprzeć, to wygląda fajnie. Porę kwitnienia ma taką, że się wstrzela w taki mniej kolorowy okres.
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies