Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowe wariacje

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe wariacje

Wiaan 13:51, 29 sie 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5191
olciamanolcia napisał(a)


Anetko nie patrz na to. Jak Ci się podoba to sadź. Może u Ciebie będą zdrowe. Moje mają pojedyncze źdzbła w tej rdzy ale u mojej sąsiadki wyglądają tragicznie.
Tak sobie myślę, ze może powodem tej rdzy-w moim przypadku- jet to ,ze jest kora wysypana. Nie wiem już sama.

Fakt faktem dla mnie one są świetne zaraz po starcie.


Te co widziałam ostatnio w stolicy stworzyły właśnie taki efekt, o który mi chodzi i dlatego mnie kuszą
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 13:52, 29 sie 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5191
Wiolka5_7 napisał(a)
Mi jakoś trzcinniki i śmiałki nie przypadły do gustu,ale molinie uwielbiam


Molinie są super ale tutaj za niskie
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Nowa12 14:19, 29 sie 2022


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Wiaan napisał(a)


Molinie są super ale tutaj za niskie


A molinie nie są czasem wyższe od trzcinników? Tylko one bardziej ażurowe w kwitnieniu. Ale ja molinie też uwielbiam i Heidebrauty mam. I one niczego nie łapią, są ładne do końca sezonu.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Wiaan 14:22, 29 sie 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5191
ElzbietaFranka napisał(a)



Asia jakbyś napisała że mają być do 1,5 to bym ci poleciła bardzo ładny miskanty Siux. Nie duży w tej chwili kwitnie ma ok 1,30 cm pięknie rośnie jest wcześniejszy. Pięknie się przebarwia jesienią. Nie są ekspansywne.
Wstawie u siebie to sobie popatrz.


Elu widziałam u Ciebie, dziękuję za fotki Te trawy będą rosły w tym miejscu zaznaczonym na czerwono.

____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiolka5_7 14:32, 29 sie 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20481
Wiaan napisał(a)


Molinie są super ale tutaj za niskie


No nie wiem ... Moje Heidebraut kwitnące mają lekko 1,60 m
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 14:33, 29 sie 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20481
Nowa12 napisał(a)


A molinie nie są czasem wyższe od trzcinników? Tylko one bardziej ażurowe w kwitnieniu. Ale ja molinie też uwielbiam i Heidebrauty mam. I one niczego nie łapią, są ładne do końca sezonu.
Heidebraut uwielbiam !
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Judith 14:45, 29 sie 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9915
Ja w tym miejscu posadziłabym trawy, które będą zarówno ozdobą jak i skuteczną przesłoną. Czyli nie smukłe a właśnie szerokie. Jak choćby Kleine Silberspinne, które już masz w ogrodzie . Gdy swoje podzielisz wiosną, będziesz mieć bezkosztowy szpalerek .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Wiaan 16:32, 29 sie 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5191
Wiolka5_7 napisał(a)


No nie wiem ... Moje Heidebraut kwitnące mają lekko 1,60 m


Hmm, takiej molinii nie znam, a może warto się zainteresować Pooglądałam ją sobie w necie i ładna
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
olciamanolcia 16:38, 29 sie 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7053
Judith napisał(a)
Ja w tym miejscu posadziłabym trawy, które będą zarówno ozdobą jak i skuteczną przesłoną. Czyli nie smukłe a właśnie szerokie. Jak choćby Kleine Silberspinne, które już masz w ogrodzie . Gdy swoje podzielisz wiosną, będziesz mieć bezkosztowy szpalerek .



Tez namawiałam na Kleine Silberspinne. Z rozchodnikami wyglądałyby o wiele lepiej niż Trzcinnik
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Wiaan 16:38, 29 sie 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5191
Judith napisał(a)
Ja w tym miejscu posadziłabym trawy, które będą zarówno ozdobą jak i skuteczną przesłoną. Czyli nie smukłe a właśnie szerokie. Jak choćby Kleine Silberspinne, które już masz w ogrodzie . Gdy swoje podzielisz wiosną, będziesz mieć bezkosztowy szpalerek .


Judith sama widzisz, że wybór nie jest łatwy. Przydałyby mi się doniczki poustawiane aby zobaczyć, które tam najlepiej wyglądają

Jestem dziś uziemiona bez auta, ale jutro podjadę do lokalnej szkółki gdzie się znamy i może uda mi się pożyczyć te brane pod uwagę i zobaczę, które kolorem bedą tam ładnie wyglądać, może to jest jakiś sposób
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies