Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowe wariacje

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe wariacje

Nowa12 22:21, 28 sie 2022


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Też się bałam trzcinników i mam tylko 2 Overdamy, które dogorywają w cieniu. Za to posadziłam śmiałki i też mnie denerwują bo brzydną po kwitnieniu i wypadałoby je zasłonić .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
olciamanolcia 22:29, 28 sie 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 6972
Nowa12 napisał(a)
Też się bałam trzcinników i mam tylko 2 Overdamy, które dogorywają w cieniu. Za to posadziłam śmiałki i też mnie denerwują bo brzydną po kwitnieniu i wypadałoby je zasłonić .


Tez miałam śmiałki darniowe To były jedne z pierwszych moich traw. Już ich nie mam - nie przeżyły przesadzenia. . Dowiedziałam się , ze po kwitnieniu należy je ściąć . Podobno wypuszcza nowe kwiatostany .
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Joann 22:37, 28 sie 2022


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2060
A ja bym wsadziła te trzcinniki, jak będą chorować, szpecić, zastąpisz czymś innym. Do odważnych świąt nalezy sama widzisz, że roze i katalpy masz zdrowe.
____________________
Joanna Ogród długi
Rojodziejowa 22:39, 28 sie 2022


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8346
olciamanolcia napisał(a)


Tez miałam śmiałki darniowe To były jedne z pierwszych moich traw. Już ich nie mam - nie przeżyły przesadzenia. . Dowiedziałam się , ze po kwitnieniu należy je ściąć . Podobno wypuszcza nowe kwiatostany .


O to jutro tnę!
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Wiolka5_7 05:37, 29 sie 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20461
Mi jakoś trzcinniki i śmiałki nie przypadły do gustu,ale molinie uwielbiam
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
olciamanolcia 08:15, 29 sie 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 6972
Wiaan napisał(a)


Kurcze nie wiedziałam, że one takie chorowitki.
Wczoraj widziałam znowu przy stacji benzynowej gdzieś w drodze ładnie zagospodarowany teren i one tam były piękne i zdowe.
Co mam teraz począć


Anetko nie patrz na to. Jak Ci się podoba to sadź. Może u Ciebie będą zdrowe. Moje mają pojedyncze źdzbła w tej rdzy ale u mojej sąsiadki wyglądają tragicznie.
Tak sobie myślę, ze może powodem tej rdzy-w moim przypadku- jet to ,ze jest kora wysypana. Nie wiem już sama.

Fakt faktem dla mnie one są świetne zaraz po starcie.
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
olciamanolcia 08:16, 29 sie 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 6972
Rojodziejowa napisał(a)


O to jutro tnę!


Pewnie! To nie zęby- odrosną
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
ElzbietaFranka 08:21, 29 sie 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
Wiaan napisał(a)

Elu no to teraz mam zagwozdkę.
Jak zakomunikowałam mężowi o swoich planach to mega niezadowolony, nie przepada za trawami, albo tak mówi i nie mogą być wielkie aby nie wychodziły na ulicę.



Asia jakbyś napisała że mają być do 1,5 to bym ci poleciła bardzo ładny miskanty Siux. Nie duży w tej chwili kwitnie ma ok 1,30 cm pięknie rośnie jest wcześniejszy. Pięknie się przebarwia jesienią. Nie są ekspansywne.
Wstawie u siebie to sobie popatrz.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Wiaan 13:41, 29 sie 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5120
Rojodziejowa napisał(a)
Anetka, co do Perowskiej, to myślę że jak nie jest całkiem „wolno” tylko ma się na czym oprzeć, to wygląda fajnie. Porę kwitnienia ma taką, że się wstrzela w taki mniej kolorowy okres.


Asiu kusząca jest właśnie w tym czasie kiedy róże nie kwitną.
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 13:44, 29 sie 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5120
Joann napisał(a)
A ja bym wsadziła te trzcinniki, jak będą chorować, szpecić, zastąpisz czymś innym. Do odważnych świąt nalezy sama widzisz, że roze i katalpy masz zdrowe.


Można i tak zrobić
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies