Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowe wariacje

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe wariacje

Wiaan 23:11, 17 wrz 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5231
Martka napisał(a)
Piękny ten judaszowiec... Thunderheart jest ładny, ale nie wiem, czy tu nie za wiele. I jeśli żurawka - to ja bym widziała może zieloną. Peppermint Spice. Albo jakiś bodziszek o zielonych, pełnych liściach?


Judaszek ładny, jeszcze młodziutki i wolałabym go prowadzić bardziej parasolowato i wtedy pod nim jest szansa na roślinki. Co do żurawek to się nie upieram bo nie jestem ich fanką na rabatach. Wolę chyba w doniczkach
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 23:14, 17 wrz 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5231
Monika83 napisał(a)
Justyna, Aneta co do rozchodnika Thunderheat to źródła podają że dorasta niby do 60-70cm wys maks, mój ma obecnie 30cm wys kupiony zeszłej jesieni.


Tak właśnie czytałam, kupię bo mam raptem 5 rozchodników Brillant na innej rabacie i je uwielbiam, wszędzie je widzę gdzie się nie pojawię
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
olciamanolcia 11:22, 18 wrz 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7111
Monika83 napisał(a)
Justyna, Aneta co do rozchodnika Thunderheat to źródła podają że dorasta niby do 60-70cm wys maks, mój ma obecnie 30cm wys kupiony zeszłej jesieni.


No to wielgachny. Te moje AutumnJoy sięgają mi za kolanko a co dopiero ten. Ale piekny jest…jak każdy rozchodnik❤️
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
olciamanolcia 11:25, 18 wrz 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7111
Wiaan napisał(a)


Mam takiego lenia, że aż się wkurzam na siebie. Weny też brak. Poszukam tego rozchodnika stacjonarnie a jak nie znajdę to zamówię choć nie cierpię kupować roślin przez neta, chyba że są to róże.
Ta rozplenica mi się bardzo podoba, mam ją 3 lata i jest taka niewielka. Widziałam ją w szkółce gdzie kupiłam i zapomniałam spisać nazwę
Rabata różanka jest teraz duża i po bokach muszę fajnie zaaranżować a by ją wyciszyć,a środek będzie iście różany


Ja dziś mam lenia ale zapewne to przejściowe wczoraj za to popracowałam solidnie .
Czekam na jakie róże się zdecydujesz…
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Wiaan 08:07, 19 wrz 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5231
Zrobiłam sobie streszczenie posiadanych róż i myślę, że łatwiej będzie mi do nich dobrać koleżankę Chciałam je uszeregować ale zbyt krótko je posiadam aby robić taki ranking. Każdą lubie za coś innego

Aspirin Rose kwitnie nieustannie i kwiaty utrzymują sie bardzo długo, gdzie są płatki nie mam pojęcia Niski rozłożysty krzaczek. Zdecydowanie na przód rabaty.










____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 08:12, 19 wrz 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5231
Munstead Wood o przepięknych kwiatach, pachnie obłędnie. Tworzy niewielki zgrabny krzaczek obsypany kwiatami. Powtarza kwitnienie, u mnie ma lekki półcień i kwiaty są cały czas w intensywnym, soczystym kolorze, który choć ciężko uchwycić na zdjęciu zachwyca każdego



____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 08:23, 19 wrz 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5231
Olivia Rose Austin oprócz ślicznych kwiatów ma urokliwe nowe listki, buduje ładny, zgrabny krzaczek, u mnie obecnie wielkość do pasa Kwiaty są ciężkie i po deszczu częściowo klapnięte. Pachnie delikatnie i jest subtelna.


____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 08:53, 19 wrz 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5231
Claire Marshall W każdej fazie kwitnienia ma inny odcień kwiatów od "plastikowego" różu przez fuksjowy do brudnego głębokiego różu - zachwycam sie jej kolorem, kwiatem i zapachem, bo jest obłędny. Zbudowała duży krzak i wystrzeliła do góry, musiałam zrobić podpory, ale warto bo zdobi rabatę i kwitnie bardzo obficie i nieustannie Jest niewątpliwie ozdobą różanki, mam raptem dwie sztuki po środku i to było dobre wpasowanie bo dodaje wigoru rabacie.







____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 09:08, 19 wrz 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5231
Novalis Tworzy ładny wyprostowany krzaczek, mam ją od jesieni zeszłego roku, obecnie ma ok. 1m wysokości. Bardzo ciekawy kolor kwiatów, zmieniający się wraz z fazą kwitnienia. Nie każdy go lubi ale przy odpowiednim połączeniu wygląda świetnie. Powtarza kwitnienie, u mnie rośnie w półcieniu i słońce nie przypala jej kwiatów.



____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 09:30, 19 wrz 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5231
Bouquet Parfait to róża piżmowa, jest bardzo wysoka, obecnie ma u mnie 1,5m, kwiaty wyglądają jak bukiety ślubne, są prześliczne i bardzo trwałe o zmiennej barwie. Jest bardzo efektowna, nie pokłada się po deszczu i kwiaty cały czas zdobią. Nawet jak jeden przekwitnie to nadal jest piękny bukiet



____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies