Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowe wariacje

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe wariacje

Monika83 19:51, 02 paź 2022


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 2990
Wiaan napisał(a)
Judaszek super ma kolory, śmieszny na razie kształt, będę musiała nad nim popracować



Czy myślicie, że te odległości traw od kulek są ok? Trawa ma max 50cm średnicy.

Chciałam Wam pokazać dlaczego tutaj pod orzechem tylko trochę poszerzam rabatę, kostka oczywiście do przeniesienia.
Łatwiej sprząta się z trawnika.

Z każdym rokiem będzie więcej zbierania orzechów, liści. Ja mam to samo w sobotę zbierałam orzechy z rabat i trawnika miałam 1 pełną taczkę a o liściach to już nie wspomne jeszcze więcej tego
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
olciamanolcia 20:09, 02 paź 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7029
Ja posadziłam dziś mieszankę różowych tulipanów- uzupełniłam te wyjedzone w rabacie pod grabami i mam nadzieję , że przyszłej wiosny będę miała ponad siedmio metrowy szpalerek . Oczywiście posadziłam w wytlaczankach. Zostało mi jeszcze 70 cebul EE ale nie do końca wiem gdzie je posadzę .
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Wiaan 20:49, 02 paź 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5180
olciamanolcia napisał(a)
Ja posadziłam dziś mieszankę różowych tulipanów- uzupełniłam te wyjedzone w rabacie pod grabami i mam nadzieję , że przyszłej wiosny będę miała ponad siedmio metrowy szpalerek . Oczywiście posadziłam w wytlaczankach. Zostało mi jeszcze 70 cebul EE ale nie do końca wiem gdzie je posadzę .


Będzie czadowo, siedem metrów to zrobi wrażenie
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 20:58, 02 paź 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5180
Chcę zastąpić hakonechloa żółtą na inną trawę. Przypala ją i ta żółć nie pasuje mi tutaj. Dałabym zieloną, ale one wielkie rosną i musiałyby być najwyżej dwie.
Może stipa, tylko te siewki, hmm.
Tutaj jest słonecznie ale jest też cień przez kilka godzin. Skoro werbena ładnie rośnie to w sumie słońca nie brakuje. Musi być taka roślina aby można było wejść do domku




To jest na końcu tej rabaty:



____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 21:03, 02 paź 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5180
Może molinia variegata albo sesleria?
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
anuska2507 21:16, 02 paź 2022


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2568
Może Sesleria heufleriana? Jest zielona, czarne kłoski.
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
Wiolka5_7 21:20, 02 paź 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20473
Ja właśnie All gold wysadziłam bo ją przypalało i posadziłam wczoraj molinie Variegata

Na tej rabacie masz już seslerie to bym ją posadziła żeby nie modzić. Tylko może być mniej limonkowa
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Judith 21:23, 02 paź 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9910
Sesleria jesienna .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
MartaCho 07:43, 03 paź 2022

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2168
Też mi się wydaje, ze z seslerią będzie ładnie- nawet swoje możesz już podzielić i będzie spójnie i ekonomicznie
____________________
Marta Ogród zacząć czas
Wiaan 08:54, 03 paź 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5180
Jestem jak najbardziej za seslerią tam za werbeną rosną cisy z założeniem niewysokiej ścianki więc kolorem trawki będą się odznaczać.
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies