Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowe wariacje

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe wariacje

Rojodziejowa 19:38, 10 paź 2022


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8618
tutaj KF fajnie wygląda https://pin.it/21gqoPY Widziałam jeszcze jedno zdjęcie z różami i mi pasowało.

Anetka zamówiłam m.in. dość niespotykaną różę Stainless Steel i ona rośnie spora - nawet 2m ale jest dość wrażliwa na mrozy więc to taki ślepy strzał trochę i cholera wie, czy przetrwa u mnie zimę
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Wiaan 19:54, 10 paź 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5257
Rojodziejowa napisał(a)
tutaj KF fajnie wygląda https://pin.it/21gqoPY Widziałam jeszcze jedno zdjęcie z różami i mi pasowało.

Anetka zamówiłam m.in. dość niespotykaną różę Stainless Steel i ona rośnie spora - nawet 2m ale jest dość wrażliwa na mrozy więc to taki ślepy strzał trochę i cholera wie, czy przetrwa u mnie zimę

Asia Ty zawsze znajdziesz fajnego pina Właśnie tak to sobie wyobrażam. Ja zaryzykuję, przecież jak coś to wysadzę
Nie mogę nawet znaleźć tej róży
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Rojodziejowa 20:06, 10 paź 2022


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8618
Wiaan napisał(a)

Asia Ty zawsze znajdziesz fajnego pina Właśnie tak to sobie wyobrażam. Ja zaryzykuję, przecież jak coś to wysadzę
Nie mogę nawet znaleźć tej róży


Wstawiłam u mnie linki, żeby Ci nie śmiecić

Też już zaczęłam tak podchodzić - posadzę i zobaczę. Jak mi nie będzie pasować to się przesadzi, ale a nóż wyjdzie coś fajnego
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Rojodziejowa 21:52, 10 paź 2022


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8618
Widzę, że u Martki zastanawiałaś się nad trzcinnikiem Brachitrycha zamiast KF. Ten pierwszy na fotkach z różami występuje zdecydowanie częściej. No tylko kompletnie inny Zależy czego chcesz


O i jeszcze znalazłam tą drugą fotkę z KF: https://pl.pinterest.com/pin/227642956150093076/
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Wiaan 11:39, 11 paź 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5257
Asia będę się "bawić" różanką i dodatkami na niej, aż dojdę do tego co mi się spodoba najbardziej, ten trzcinnik KF dlatego padł jako wybór, ponieważ jak cisy z tyłu urosną i stworzą ścianę bedzie bardzo ciemne, przytłaczające tło, zwłaszcza jak będzie przerwa w kwitnieniu róż. Wtedy taka ścianka kłosów będzie akurat dołu trawy nie będzie widać nawet jakby był niezbyt ładny. Innej trawy tam na tył nie wcisnę i większość póżno kwitnie. Zobaczymy, będzie u mnie test Będę mieć cisową ściankę na tyłach różanki i niską obwódkę też cisową, tak wyszło
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 12:15, 11 paź 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5257
Dziewczyny wracając do rabaty z brzozą zrobię tak: kulkę na pniu posadzę na tle cisowej ścianki wraz z hortensją, ona już nawet sporawa jest. Po bokach są dwie mniejsze, młode hortensje. Ścianka bedzie wtedy rozświetlona i zobaczę w nastęnych latach jak cis urośnie jak to będzie wyglądać. W miejsce na pniu dosadzę piątą tuję i je będę cięła od następnej wiosny, chcę aby utworzyły ściankę. Dorzucę hakonki do obwódki, one tu fajnie rosną.
Przed ścianką tujową rosną pierisy i mam posadzone trzy molinie hildebrandt, może dwie dosadzę. Na zdjęciu tego nie widać ale od pierisa do traw jest dużo miejsca. Posadziłm je akutar tutaj, ponieważ jak słońce operuje super je prześwietla, są takie ażurowe i uwielbiam na nie patrzeć
Całość będzie wyłożona korą, zrobi się jednolicie i łatwiej w utrzymaniu bo tu akurat kamień jest zawsze brudny.
Kolejny krok to powiększenie części pod drzewem. Na zdjęciu załapał się tylko kawałek, ale tu będzie minimalistycznie i z kompromisem dosadzę kulki do dwóch samotników, jakże już ładnych i dużych oraz hakone i wyższe trawy, ale jeszcze do przemyślenia jakie. Werbena jeszcze dałaby tutaj radę Wzbogacę glebę kompostem i zobaczymy co da radę rosnąć. Jak kopałam na molinie dałam samą dobrą ziemię i naprawdę sporo. Tak to jest jak się przerabia anie tworzy od zera



Tak jest teraz:



____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Martka 15:14, 11 paź 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Zdecydowanie tak W pierwszej chwili pomyślałam, matko, już posadzone/przesadzone? nie kapnęłam się, żę to wizualizacja Całe szczęście, że to ona, dostałabym na takie tempo depresji D:
Wiaan 20:51, 11 paź 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5257
Martka napisał(a)
Zdecydowanie tak W pierwszej chwili pomyślałam, matko, już posadzone/przesadzone? nie kapnęłam się, żę to wizualizacja Całe szczęście, że to ona, dostałabym na takie tempo depresji D:


Martuś ja taka szybka nie jestem ale juz postanowione i teraz tylko czas wolny nam potrzebny
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Nowa12 09:40, 12 paź 2022


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
A nie boisz się trzcinników bo wiele osób mówi że one łapią rdzę i nie wyglądają za fajnie. A może jakieś sztywne proso?
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Wiaan 10:14, 12 paź 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5257
Nowa12 napisał(a)
A nie boisz się trzcinników bo wiele osób mówi że one łapią rdzę i nie wyglądają za fajnie. A może jakieś sztywne proso?


Tylko u mnie nie będzie widać dołu w sezonie jak róże podrosną. Zobaczę, mam 3szt. na tył, jak coś bedzie nie tak to wysadzę. Trochę metodą prób i błędów pobawię się z różanką
Nie spodziewałam się, że to co posadziłam na niej i tak ma niewiele korekt, a róże które wybrałam są tak zjawiskowe Mam zagwozdkę z tym co napisałaś o perowskiej, ja sobie myslałam aby taka chmurka wystawała zza róż i nie pomyślałam o nadmiarze Zdjęcie Claire Marshall z dzisiejszego poranka

____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies