Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowe wariacje

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe wariacje

Wiaan 11:35, 14 paź 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5262
Agatorek napisał(a)
Róża i jesienne widoczki piękne ❤️

Odnośnie zmian, to myślę, że będzie ładnie z dodatkową tują i trawami.
Też lubię trawy, nadają ruchu w ogrodzie, jest bardziej dynamicznie . Na szczęście mój eM się zbytnio nie angażuje w wybór roślin .

Cieszę się, że podoba Ci się jesień u mnie ❤️

U nas też raczej sama wybieram rosliny
Myślę, że teraz trawy się eM podobają tylko tak mówi bo kiedyś tak uważał i jak tu retaz wybrnąć
Miskanty cały czas podziwia

____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 11:38, 14 paź 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5262
Mam i ja jestem bardzo zadowolona bo ładne drzewko dostałam, nie nacieszę się teraz listkami ale to nic, świdośliwa larmacka zawitała do mnie Będzie w donicy na tarasie do czasu aż zdecydujemy gdzie będzie rosła.

____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
DariaB 12:02, 14 paź 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3061
Wiaan napisał(a)
Mam i ja jestem bardzo zadowolona bo ładne drzewko dostałam, nie nacieszę się teraz listkami ale to nic, świdośliwa larmacka zawitała do mnie Będzie w donicy na tarasie do czasu aż zdecydujemy gdzie będzie rosła.


Witamy nową panienkę
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
Wiaan 00:36, 17 paź 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5262
Proszę o poradę Na rabacie z hortensjami limeligh chciałabym wysunąć do przodu kulki bo są bardzo wycofane i wtedy po bokach kulek dosadzić rozchodniki tak jak zaznaczyłam na zdjęciu. Jakie powinnam zachować odległości rozchodnika od hortek, kulek i traw? Rozchodniki byłyby przed hortensjami, za kulkami tak po ich bokach i obok traw



Tutaj widać odległości wiosną



Tutaj latem

____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Agatorek 00:41, 17 paź 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13276
Pominę Twoje pytanie o odległości, bo nie jestem w tym dobra i większość sadzę „na oko” (pewnie będę musiała za jakiś czas rozsadzać ) , ale napiszę, że rabata wygląda spektakularnie (szczególnie ostatnie ujęcie) ❤️❤️❤️
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Agatorek 00:42, 17 paź 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13276
Wiaan napisał(a)


Myślę, że teraz trawy się eM podobają tylko tak mówi bo kiedyś tak uważał i jak tu retaz wybrnąć
Miskanty cały czas podziwia



Pewnie tak jest
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Wiaan 07:49, 17 paź 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5262
Agnieszka dziękuję ❤️
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Martka 08:04, 17 paź 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Aneto, piękne widoki! Fenomen hakonek mąż zrozumie za dwa lata, nie obawiaj się z odległościami nie pomogę, sama mam z nimi problem….
Wiaan 08:10, 17 paź 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5262
W ciągu rabaty z hortensjami jest taki element z miskantami ML,teraz doszła tam jeszcze werbena. Po lewej stronie dosadzone w tym roku hortensje są mniejsze ale w najbliższych latach zrównają się z pozostałymi. Jak sadziłam graby to wymusiło podział miskanata i posadzenie go po bokach drzewa. Uwielbiam ML i myślałam aby je wykorzystać na coś w tym stylu jak w linku. Trawy mam daleko od tujek i mogłabym je nieco posunąć do tyłu. Teraz mi coś nie gra
Myślałam też aby zamiat stipy z pina dać seslerię, ponieważ miskant, perowskia i werbena są chłodne, a tam na fotce jest chyba miskant gracilimus. W efekcie kolory byłyby takie same.


https://pin.it/6tPzDms



____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiolka5_7 08:19, 17 paź 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20566
Tak miskanty bym cofnęła a jeżówkom dała trawki w nogi.
Ja mam Ml z tyłu a z przodu jeżówki i seslerie
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies