Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowe wariacje

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe wariacje

Judith 08:21, 17 paź 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10064
Wiaan, ja chyba wiem, co Ci tu nie gra... . Jest zbyt symetrycznie .
Pomysł na zmianę jest świetny! Taki uporządkowany buszyk będzie tu idealny .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Wiaan 10:04, 17 paź 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5344
Judith napisał(a)
Wiaan, ja chyba wiem, co Ci tu nie gra... . Jest zbyt symetrycznie .
Pomysł na zmianę jest świetny! Taki uporządkowany buszyk będzie tu idealny .


Tutaj masz całkowitą rację zbyt symetrycznie nawet do reszty rabaty. Trzy miskanty się nie zmieszczą bo grab rośnie, ale reszta roślin nieparzystych zbije tą symetrię
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 10:08, 17 paź 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5344
Wiolka5_7 napisał(a)
Tak miskanty bym cofnęła a jeżówkom dała trawki w nogi.
Ja mam Ml z tyłu a z przodu jeżówki i seslerie


Te miskanty chyba jakieś olbrzymy nie rosną także przesunę. Jeżówki różowe, te akurat co rosną są ładne tylko na początku, potem sprane i one zostaną wyeksmitowane. Sesleria bedzie na przodzie i będzie pełniła rolę podpory dla perowskiej w razie pokładania
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 10:20, 17 paź 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5344
Kiedyś pisałam o perowskiej z różami i o to mi chodziło :

https://pl.pinterest.com/pin/529876712387268952/

Perowskią kupiłam z myślą o różach ale pisałyście, że może wnieść bałagan i teraz latam z nią po ogrodzie i kombinuję
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Rojodziejowa 10:51, 17 paź 2022


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8687
Wiaan napisał(a)
Kiedyś pisałam o perowskiej z różami i o to mi chodziło :

https://pl.pinterest.com/pin/529876712387268952/

Perowskią kupiłam z myślą o różach ale pisałyście, że może wnieść bałagan i teraz latam z nią po ogrodzie i kombinuję


Wian, zgadzam się z dziewczynami. Miskanta odsunąć i pobałaganić w tej inspirce poprzedniej jest jeszcze bylica na froncie, to też fajnie wygląda. Ale rozumiem, że chcesz iść w inną tonację. I wiem, że gdzieś widziałam też zestaw seslerii ze stipą. Też fajnie dodawało lekkości. A to, że miskantów jest parzyście mi akurat nie przeszkadza, można pobałaganić resztą
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Rojodziejowa 10:51, 17 paź 2022


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8687
Wiaan napisał(a)
Kiedyś pisałam o perowskiej z różami i o to mi chodziło :

https://pl.pinterest.com/pin/529876712387268952/

Perowskią kupiłam z myślą o różach ale pisałyście, że może wnieść bałagan i teraz latam z nią po ogrodzie i kombinuję


Bardzo lubię tą inspirkę! Ja z niej akurat biorę trzcinnika do róż
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Judith 10:59, 17 paź 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10064
Wiaan, szukając informacji o odmianie Perovskiej, która się nie pokłada znalazłąm wątek na forum:
https://www.ogrodowisko.pl/watek/886-perowskia-lobodolistna-perovskia-atriplicifolia

Poczytam, może mnie natchnie, bo moje Blue Spire leżą plackiem, a tak bym chciała mieć chmurki... Doczytałąm na razie, ze ziemia powinna być zasadowa, a u mnie raczej kwaśna, psia kostka...
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Wiolka5_7 14:04, 17 paź 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20624
Wiaan napisał(a)


Te miskanty chyba jakieś olbrzymy nie rosną także przesunę. Jeżówki różowe, te akurat co rosną są ładne tylko na początku, potem sprane i one zostaną wyeksmitowane. Sesleria bedzie na przodzie i będzie pełniła rolę podpory dla perowskiej w razie pokładania


Małe też nie moje mają ponad 2m wys ale mają luz za plecami.
Bo jeżówki różowe w większości tak mają , że na początku intensywne a potem sprane.

Też miałam perowskie za seslerią,fajny duet.Ale ostatnio wywaliłam perowskie,bo jedna zdechła a druga leżała po deszczu. To miała być odmiana Little spire a rosły takie wielkie krzaczory. Kupię sobie może jeszcze wiosną
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiaan 22:58, 17 paź 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5344
Rojodziejowa napisał(a)


Bardzo lubię tą inspirkę! Ja z niej akurat biorę trzcinnika do róż


Asia coś wykombinuję, kiedyś wysłałaś tą inspirke i zapadła mi w pamięci
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 23:03, 17 paź 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5344
Judith napisał(a)
Wiaan, szukając informacji o odmianie Perovskiej, która się nie pokłada znalazłąm wątek na forum:
https://www.ogrodowisko.pl/watek/886-perowskia-lobodolistna-perovskia-atriplicifolia

Poczytam, może mnie natchnie, bo moje Blue Spire leżą plackiem, a tak bym chciała mieć chmurki... Doczytałąm na razie, ze ziemia powinna być zasadowa, a u mnie raczej kwaśna, psia kostka...

Będę tam gdzie kupowałam to dopytam jaka odmiana. Kurka dni takie krótkie i niewiele czasu do zimnych dni a mi chodzą przesadzanki po głowie jak się nie uda to zadołuję doniczki a podziałam wiosną .
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies