Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowe wariacje

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe wariacje

olciamanolcia 09:06, 07 paź 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7039
Dawaj rozchodniki , pomiędzy kulki a stipy. Super będzie . Ja tez lubię zapchane rabaty , nie lubie patrzeć na wolne miejsca między nasadzeniami - no nie do przesady oczywiscie .
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Wiaan 09:23, 07 paź 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5181
olciamanolcia napisał(a)
Dawaj rozchodniki , pomiędzy kulki a stipy. Super będzie . Ja tez lubię zapchane rabaty , nie lubie patrzeć na wolne miejsca między nasadzeniami - no nie do przesady oczywiscie .

Masz na myśli pierwszy rząd czy jakoś porozrzucany w trójkąty?
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
olciamanolcia 11:02, 07 paź 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7039
Wiaan napisał(a)

Masz na myśli pierwszy rząd czy jakoś porozrzucany w trójkąty?

Ja bym je porozrzucała.

Tak o
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
DariaB 14:24, 07 paź 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3056
Jak patrzyłam na zdjęcia to między majem 2021, a lipcem różanka przypuchła, kolejny rok to już jeszcze bardziej widać. Świerki faktycznie mają się u Ciebie wyśmienicie. Rozchodniki będą pasować!
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
Wiaan 10:03, 08 paź 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5181
Daria zaszły ogromne zmiany na różance wczoraj i mam nadzieję, że w przyszłym sezonie będę się cieszyć bo obecnie mam mieszane uczucia.
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 10:20, 08 paź 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5181
Wczoraj tak się styrałam, że nie mogę się ruszać Przekopałam rów ziemi pod cisy aby je zasilić dobrociami, napotykając na zasypane kamienie, pewnie przez budowlańców. Chciało mi się wyć ale cóż musiałam skończyć.
Cisy bardzo lubię ale będzie mi brakowało żywopłotu z bukszpanu. Może mi się zmieni jak ćma mnie odwiedzi.
Dość biadolenia jest obwódka i mam nadzieję, że w dwa sezony trochę utyje bo teraz to trzeba mieć wyobraźnię Czekam na róże Mary Ann i Munstead Wood. Będę wsadzać i przesadzać róże pod koniec października. Niskie MW i Princess of Wales pójdą bardziej do przodu. Mary Ann będzie przed Bouquet parfait mam akurat fajną lukę. Uzupełnię wszystko bylinami: szałwie, perovskia, odętka, lawenda, stipy i trzcinniki. Większość róż nie tykam bo podoba mi się tak jak jest



____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 10:32, 08 paź 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5181
Po prawej pod hortensją chciałam dać plamę z hakonek bo tutaj jest bardziej zacienione miejsce. Zobaczcie ile jeszcze jest wolnej przestrzeni Teraz byliny będą miały dopływ słońca.
Rabata różana łączy się z lewą stroną i tam tylko dojdą rozchodniki i cebulowe na wiosnę. A jeszcze bardziej w lewo niewielka zmiana, doszły kulki i hortensja ogrodowa, rosła w donicy na tarasie, ładne fioletowo różowe kwiaty. W wolnym miejscu będzie kontynuacja oświetlenia i stanie kostka.

____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Judith 10:43, 08 paź 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9910
Już teraz dobrze wyglada nowy żywopłocik, ciesz się nim nie czekając aż podrośnie .
Patrząc na te zmiany widzę moc pracy i to nie tylko związanej z samymi rabatami, ale także z utrzymaniem/przywróceniem porządku wokół . Te prace dostrzeże tylko inny ogrodnik . Gdy kiedyś pokazywałam powiększona rabatę mojej mamie opowiadając ile sue narobiłam, popatrzyła na mnie dziwnie i powiedziała „ileż to roboty?, nie przesadzaj”.
Mama miastowa nieogrodowa zupełnie .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Wiaan 11:53, 08 paź 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5181
Judith lżej mi po tym co napisałaś, jak Ty mnie rozumiesz ❤❤❤
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 11:56, 08 paź 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5181
To już przeszłość na szczęście

____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies