Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowe wariacje

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe wariacje

olciamanolcia 11:55, 24 paź 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7149
Wiaan napisał(a)
Skończyłam też to miejsce dosadzając hakonki i cebulowe. Teraz obwódka uspokaja całość dwie skrajne hakonki są mniejsze ale urosną, razem jest siedem jakby nie były widoczne




No i git. A te kulki przy tujach to daniki czy bukszpany? Zostawiasz je tam?
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Wiaan 12:15, 24 paź 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5312
Justyna te kulki to bukszpany, one znikną jak będę zamieniać kamień na korę bo tam po długości pójdzie właśnie kora. One tam prawie nie rosną i są od czapy
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 12:33, 24 paź 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5312
Rabata różana w połączeniu z przyległą z judaszowcem:





Dokleiłam róże, trzcinniki i perowskią, których teraz nie widać i ciężko sobie zwizualizować.





Te maleństwa do posadzenia to szałwie, dojdzie jeszcze lawenda aby mi naprzemiennie kwitły z szałwią w fioletach. W sezonie 2023 ocenię co zostanie z bylin a co wyleci, teraz trudno mi to ocenić bo wiadomo jaka pora. Wyściółkuję drobną przekompostowaną korą bo ona jest taka ładna czarna i taka była do tej pory na różance.
Jakby coś to chętnie posłucham porad
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Judith 12:44, 24 paź 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10042
Bardzo dobrze to wygląda .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Martka 22:24, 24 paź 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Aneta, brawo! Świetny projekt. Różanka musi mieć przestrzeń i towarzystwo bylin/traw, taki mam obecnie punkt widzenia
olciamanolcia 08:13, 25 paź 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7149
Aneta a nie chcesz tych kulek przenieść do kulek? Po co one w tym miejscu-i tak przysłoni je cisowy płotek. Ja bym dała te kule na początek tejże rabaty-tu gdzie judaszowiec a wolne miejsca wypełniłabym stipą tak jak juz masz i może jakieś nizsze rozchodniki w to? Albo seslerię?




____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Wiaan 15:09, 25 paź 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5312
olciamanolcia napisał(a)
Aneta a nie chcesz tych kulek przenieść do kulek? Po co one w tym miejscu-i tak przysłoni je cisowy płotek. Ja bym dała te kule na początek tejże rabaty-tu gdzie judaszowiec a wolne miejsca wypełniłabym stipą tak jak juz masz i może jakieś nizsze rozchodniki w to? Albo seslerię?





Justynka które kulki masz na myśli aby je przenieść?
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
olciamanolcia 15:16, 25 paź 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7149
Te które rosną w obecnej różance przy hortce na pniu.
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Wiaan 22:53, 25 paź 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5312
olciamanolcia napisał(a)
Te które rosną w obecnej różance przy hortce na pniu.


One są tutaj do czasu jak w przyszłym sezonie zobaczę jak wszystko będzie się zgrywać. Zamykają tą stronę rabaty i zakrywają dolne partie róży. Pod hortensją stipa się pokładała nie ma tu dostatecznie dużo słońca. Te kulki zakręcają w stronę miskantów i wiosną nie ma łysych placków. Zdjęcie tego nie oddaje. Druga sprawa to brak mi tutaj soczystej zieleni, a cis jest ciemny. Tam dojdzie jeszcze róża MW i zarówno kwiat jak i liście też są ciemne. Wczesniej mialam bukszpan i w duecie z MW bylo super. Stipę zawsze można wcisnąć wiosną Sesleria wydaje mi się zbyt sztywna tutaj.
Przy judaszowcu trawy to mini rozplenice i też muszę zobaczyć jak to wszystko będzie wyglądać. Tutaj ma być rozchodnik, którego jeszcze nie posadziłam zastanawiam się tylko czy nim bałaganu nie narobię
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 22:55, 25 paź 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5312
Martka napisał(a)
Aneta, brawo! Świetny projekt. Różanka musi mieć przestrzeń i towarzystwo bylin/traw, taki mam obecnie punkt widzenia


Cieszę się bardzo muszę mieć miejsce na obrywanie kwiatów i nawożenie
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies