Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowe wariacje

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe wariacje

Wiaan 22:56, 25 paź 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5302
Judith napisał(a)
Bardzo dobrze to wygląda .


____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 23:47, 25 paź 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5302
Nie wiem co to za odmiana hakonechloa ale zachwycam się jej kolorem teraz. Kupiłam jako nn w Casto w zeszłym roku. Wiosną jest limonkowa, a teraz dokładnie taka jak na zdjęciu.


____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Liviaa 00:44, 26 paź 2022


Dołączył: 21 mar 2022
Posty: 192
Przecudna.. jakby płonęła
____________________
jak powstaje ogródek u livii
olciamanolcia 09:27, 26 paź 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7149
Wiaan napisał(a)


Tutaj ma być rozchodnik, którego jeszcze nie posadziłam zastanawiam się tylko czy nim bałaganu nie narobię


Pamietaj ,że ten rozchodnik( ten który masz w wazonie ) docelowo jest wysoki-u mnie za kolanko. Może w tych kulkach pasowałby niższy? ja w kulki i kosodrzewiny posadziłam Mr Goodbud- zobaczymy

____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Wiaan 13:19, 26 paź 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5302
Liviaa napisał(a)
Przecudna.. jakby płonęła

Tak jest superowa, muszę rozmnożyć na wiosnę
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 13:26, 26 paź 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5302
olciamanolcia napisał(a)


Pamietaj ,że ten rozchodnik( ten który masz w wazonie ) docelowo jest wysoki-u mnie za kolanko. Może w tych kulkach pasowałby niższy? ja w kulki i kosodrzewiny posadziłam Mr Goodbud- zobaczymy


Rozchodniki w wazonie od Ciebie mają już spore korzonki i mam dla nich inną miejscówkę dlatego, że są wyższe właśnie. Będą przy hortensjach. Jutro będę sadzić, myślę, że będzie im tam dobrze bo jest cały czas słońce i tam mi koloru brakuje



____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 13:58, 29 paź 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5302
Dosadziłam różę Mary Ann i MW i teraz różanka liczy 11 sztuk Cała rabata po zmianach będzie trawiasta i mam nadzieję, że niewidoczne teraz byliny sadzone na wyczucie będą trafione.

Od lewej zaczyna się z judaszowcem, dojdą rozchodniki a wiosną będą tulipany, już są posadzone białe, czarne i pomarańczowe



Od przodu część różana, patyki to brakująca stipa, którą dosadzę wiosną bi wiecie jak jest różnie z jej zimowaniem.



Od prawej - tą stronę widać z tarasu. Kulki, o które pytała Justyna inaczej rozmiescilam bo brakowało mi soczystego koloru. Zobaczę w sezonie czy zostaną. Obwódka jest teraz oddalona od róż i rzadka więc się wpasowały.
Justynka musisz to przeboleć i też Cię lubię




____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 14:03, 29 paź 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5302
Mam prośbę doradźcie czy tutaj gdzie zaznaczyłam dokończyć cisem, brakło mi czy dokończyć obwódkę hakonkami 3szt. Zamaskują wtedy pień drzewa i w okresie od wiosny do początku jesieni widać tu pustkę zanim miskanty są okazałe. Jeśli hakonechloa to All Gold czy zielone? Tutaj jest zacienione miejsce.



____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 14:07, 29 paź 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5302
Miłego weekendu dla Was będę odpoczywać ale trochę jeszcze podziałam w ogrodzie oprócz 1 listopada oczywiście


____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Judith 18:10, 29 paź 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10026
Podziałałaś .
Podoba mi sie ta rabata i nawet nie umiem sobie teraz wyobrazić, ze mogłaby wyglądać inaczej, czyli tak jak poprzednio .
W temacie dodatkowego cisa - jestem za dodatkowym ciosem, nie za hakonkami .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies