Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowe wariacje

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe wariacje

Wiaan 14:41, 21 paź 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5318
Tak zgadłyście Jeszcze ta największa hortensja poszła dużo do przodu, wykopałam wielki dół, dostała kompost i kwaśną ziemię. Może teraz będzie jej lepiej. Ta rabata ma dużo słońca zanim pojawią się liście brzozy, więc posadzę jeszcze narcyzy i tulipany, aby wiosną było ładnie. Kulka pod trzmeliną bedzie zastąpiona takimi samymi hakonkami i aż mnie korci aby teraz dzielić
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 15:09, 21 paź 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5318
Wrzucam hakonechloa Greenhils dla diagnozy. Poprosiłam Wiolę o rozkminkę



Jak ona taka zwisająca bardzo to chyba do donicy posadzę



To jest moja też Greenhils, jest u mnie dwa sezony

____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Judith 15:12, 21 paź 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10053
Według mnie jest po prostu wymęczona. A dodatkowo małe sadzonki często się pokładają.
Luz!
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
DariaB 15:12, 21 paź 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3061
Za dzieciaka dużą frajdę miałam szukając na obrazkach różnic i przez chwilę się poczułam jak w dzieciństwie Kulka wygląda zdecydowanie lepiej wysunięta do przodu.
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
Rojodziejowa 15:17, 21 paź 2022


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8669
Też uważam, że na wiosnę odbije.
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Wiaan 15:25, 21 paź 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5318
Judith powiadasz wymęczona, to tak jak ja teraz jesienią

Daria też to lubiłam za dzieciaka Teraz mi pasuje, czasem trzeba zrobić coś z niczego. Liczę, że hortensje mnie zaskoczą pozytywnie, a jak już zrobimy powiększenie pod brzozą będę całkiem zadowolona
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 15:28, 21 paź 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5318
Rojodziejowa napisał(a)
Też uważam, że na wiosnę odbije.


Planowałam przy różach pod hortensją bo stipa tam ma za dużo cienia. Zrobię takie skarpety, a raczej podkolanka dla hortensji na pniu choć tak sobie myślę czy all gold nie byłaby lepsza bo w zacienieniu będzie limonkowa, a ta zleje się z zielonymi liśćmi róż. Jak coć to mam all gold do wysadzenia z innej rabaty
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Agatorek 18:35, 21 paź 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
Te oszronione różyczki są prześliczne

Piszesz, że jesteś wymęczona, ale jeszcze ostro działasz…
Ja też już na oparach lecę , ale postanowiłam już odpuścić. U mnie ogród z tych „naturalnych” i nieuporządkowanych, dużych okazów nie zamierzam przesadzać.
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Wiaan 22:15, 23 paź 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5318
Wymęczona czy nie różanka poszła dziś w ruch. Znowu przez najbliższe dni nie zajrzę do ogrodu zatem trzeba było wykorzystać pogodę
Jak na mnie to trochę pobałaganiłam nie jestem najlepsza w ustawianiu bylin ale starałam się ustawić wszystko tak aby podkreślało urodę róż i jednocześnie ramy zimozielone wyciszały bujność na tej rabacie.
Co się naustawialam to lepiej nie mówić Klęłam na stipę przeokrutnie ale poprzesadzałam ją bliżej bo róże ją zarosły Jest zwiewna i lubię ją z różami ale jak się nie obudzi po zimie to ją zastąpię molinią lub seslerią.
Ciemność mnie zastała i foty brak rano cyknę.

____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 22:19, 23 paź 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5318
Skończyłam też to miejsce dosadzając hakonki i cebulowe. Teraz obwódka uspokaja całość dwie skrajne hakonki są mniejsze ale urosną, razem jest siedem jakby nie były widoczne


____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies