Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowe wariacje

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe wariacje

Wiaan 15:42, 15 lis 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5155
Judith napisał(a)
Uważam, że można. Gdy za kilka lat będzie za gęsto na odcinku ML-thuja, to podzielisz/przesuniesz i znów będzie git .


Ten akurat miskant jest mniejszy u mnie aniżeli np. Kleine Silberspinne i on od dołu jest zwarty i dopiero ku górze się rozgałęzia i wtedy jest bardziej ażurowy. Dobrze, że choć jeden głos na tak dobry pomysł z ewentualnym podzieleniem, tutaj w korze to sobie mogę kopać
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 15:45, 15 lis 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5155
Wiolka5_7 napisał(a)
Ja uważam ,że miejsca brak,przecież one i tak blisko rosną. Tuje nie lubią dotykania i się ogołacają. Miałam tak z Memory jak mi dotykał tuje i zacieniał


One są oddalone metr od środka tuji, myślę, że te 30 cm go nie zbawi Tuje gorzej wyglądaja
u mnie najgorzej za hortensjami, mają mało światła. Memory to ogromniasty jest przecież
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 15:48, 15 lis 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5155
Rojodziejowa napisał(a)
Miskantom chyba też lepiej jak będą dalej od thuj. Mam posadzone gracki prostopadle do thujek. Im bliżej thujek tym gorzej rosną.


Mój eM wymyśłił, że jak tuje bedą brzydkie u dołu to zrobi je wszystkie na pniu tak poważnie to ja zdaję sobie sprawę, że im bliżej tym gorzej, ale na takim krótkim odcinku to można zaryzykować, ja zresztą jakaś odważniejsza się zrobiłam do eksperymentów

____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 15:49, 15 lis 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5155
Biję się z myślami, każda z Was ma inne zdanie i wiem, że macie doświadczenie a tu seslerie do mnie jadą już
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiolka5_7 15:56, 15 lis 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20472
Wiaan napisał(a)
Biję się z myślami, każda z Was ma inne zdanie i wiem, że macie doświadczenie a tu seslerie do mnie jadą już


Tyle masz trawnika, po co sadzić rośliny w ścisku?
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
olciamanolcia 15:58, 15 lis 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7012
Wiolka5_7 napisał(a)


Tyle masz trawnika, po co sadzić rośliny w ścisku?


Właśnie ! Miałam zaproponować aby przesunąć obrzeże z kostki co najmniej o metr
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Wiaan 16:06, 15 lis 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5155
olciamanolcia napisał(a)


Właśnie ! Miałam zaproponować aby przesunąć obrzeże z kostki co najmniej o metr


Tutaj już nie przesunę, ponieważ bedę powiększać z tyłu zaraz za domem i to jest na przeciwko a syn już mi wypomina, że powoli nie ma gdzie grać w piłkę
Dodatkowo nawadnianie musi już tak zostać i obiecałam, że nie będziemy zmieniać Nawet metr zaburza pozostały układ rabat, który tu akurat lubię.



____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 16:08, 15 lis 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5155
Wiolka5_7 napisał(a)


Tyle masz trawnika, po co sadzić rośliny w ścisku?


Ha, ha sukcesywnie ubywa, ale młody ma 12 lat i jeszcze korzysta, ostatnio często gra w piłkę, trenuje rożne triki
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Monika83 16:34, 15 lis 2022


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 2980
Wiaan napisał(a)
Dziewczyny doradźcie proszę czy te miskanty ML mogę spokojnie cofnąć w kierunku tuji? Tutaj chciałam zrobić zmianę i na przodzie dać seslerię ze stipą ale bez posunięcia ML nie będzie to możliwe.



Juz kiedys o tym pisalam, nie zdazylam teraz podziałać więc plan jest od poczatku sezonu. Tak jest latem z przodu:



Tak chcę

Ja bym tę rabatę odrazu poszerzyła ona jest za wąska na dodatkowe rośliny, ten miskant też jest zbyt blisko tuji posadzony wnioskując po zdj, ale zrobisz jak uwarzasz
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
Wiaan 17:20, 15 lis 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5155
A ja się tak cieszyłam będę myśleć, może sobie gdzie indziej zrobię taką rabatę, albo po prostu wysadzę te różowe jeżówki i dam obwódkę z seslerii i koniec. Wiem, że nie mam szerokich rabat, ale mam małą działkę i miłośników trawnika Nie wiedziałam, że ten miskant taki olbrzym rośnie
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies