Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowe wariacje

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe wariacje

Wiaan 20:27, 16 lis 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 4961
Martka napisał(a)
Bambusy i hakone widzi mi się w tym miejscu bardzo stanowisko im będzie odpowiadało Ja bym jeszcze pomyślała o Liriope, ma ładne fioletowe kwiatostany i bardzo ładne liście, lub też o białych zawilcach jesiennych, a może też tiarelle? Coś, co by delikatnie rozświetliło i przełamywało zieleń.
Jestem ciekawa Twoich planów bardzo Kmiń Dobrze, że jest zima

Marta nie uwierzysz ale dziś zapisałam sobie Liriope i białe zawilce szukałam roślin na cieniste stanowisko, cieszę się bardzo że mój wybór uważasz za dobry
Nie potrafię rozplanować elementów architektury, z roślinami będzie dużo łatwiej tak zimą będę rysować, mierzyć, wyceniać
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 20:29, 16 lis 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 4961
DariaB napisał(a)
Aneta ależ rewolucja się u Ciebie szykuje!

To fakt, mam nadzieję, że nic nie stanie na przeszkodzie bo się napaliłam. Odłożyłam plany na malowanie ścian w domu kosztem tej inwestycji
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 20:39, 16 lis 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 4961
Dziewczyny co do przesuwania tych miskantów to przemyślę i tak teraz pogoda nie sprzyja przesadzaniu.
Sesleria na obwódce może się zmieści, jak nie, to zadołuję ją gdzieś na zimę. Sadzonki od Marzenki są super

Muszę się przyznać, że kupiłam jeszcze cebulki szafirków i krokusów do donic na tarasie, tam gdzie rośnie molinia. Nie będzie pusto na starcie sezonu dużo szafirków Tutaj będą:



____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 09:18, 22 lis 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 4961
Mam seslerie w donicach i nie zdążyłam ich posadzić, są na razie w domku narzędziowym, czy lepiej je zadołować, czy myślicie, że mogę tam zostawić? Wprawdzie zamknęłam sezon ogrodowy ale jak będzie trzeba to zadołuję

Widziałm u Was śnieg, u mnie mróz był ostry, ale śniegu to tylko tak delikatnie i już nie ma.
Zimy nie znoszę, ale do czasu Świąt i Nowego Roku ją toleruję, później przychodzi ten ponury czas i muszę wykorzystać na knucie Miałam wszystko dokładnie pomierzyć, ale jakoś latanie z metrówką teraz to nie bardzo Plany na 2023 to:
- kompostownik bo obecny się nie sprawdził, teraz będzie drewniany z łatwiejszym dojściem i
zorganizowanie miejsca ze stolikiem ogrodnika
- taras i co z tym związane nowe rabaty i to wywołuje uśmiech, że nowe roślinki będą
- duża rabata pod brzozą z trawami i zimozielonymi - zimozielone też uwielbiam i teraz o
tej porze bardzo je doceniam
- zbiornik na deszczówkę

Trochę tego się uzbierało, jeśli coś nie wypali to bez stresu, najbardziej boję się o plany z tarasem bo to największa inwestycja, a czasy jakie są takie są niestety.
Pewnie będzie sporo rysunków i prośby do Was
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiolka5_7 09:30, 22 lis 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20324
Ja bym zadołowała

Sporo planów na nowy sezon Extra! będzie się działo u Ciebie i ile miejsca na sadzenie
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Dominika11 11:20, 22 lis 2022


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
ja bym też dla świętego spokoju zadołowała, róznie bywa, a szkoda roślin

plany na nowy sezon niezłe chyba też zapiszę i swoje
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
Rojodziejowa 14:16, 22 lis 2022


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8099
A nie masz gotowego miejsca docelowego na re seslerie? Mówią, że póki ziemia nie zmarznięta, to można sadzić
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Wiaan 14:50, 22 lis 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 4961
Wiola tak zrobię. Oj tak miejsca jeszcze sporo

Dominika widziałam Twoje, będziesz miała co robić i powody do radości

Asia docelowe miało być przy tych miskantach co chciałam posunąć, ale mi odradzałyście Dobrze, że tak pisałyście, namawiam "dział techniczny" na poszerzenie choćby tego kawałka i wtedy wszystko się zmieści co planowałam i tutaj nie miałby kombinacji z nawadnianiem
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Agatorek 18:01, 22 lis 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 12871
Fajnie, że dział techniczny jest podatny na zmiany .
Super te nowe plany na poszerzenie tarasu i (to oczywiście jest bardziej super ) nowe rabatki
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Wiaan 20:46, 14 gru 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 4961
Pozdrowienia z zimowego ogrodu ❤️

Praca, obowiązki pochłonęły mnie całkowicie, zaglądam do Was oczywiście podczas przerw między tym wszystkim, tak przy kawce



____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies