Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowe wariacje

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe wariacje

Wiaan 12:36, 13 lis 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 4961
Rojodziejowa napisał(a)


Te ostatnie jak sie nazywaja? Nie mogę odczytać


To princess irene, one były w obiku.
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 12:38, 13 lis 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 4961
olciamanolcia napisał(a)
Śliczne ale mało coś….


No mało fakt jak tak patrzę to sporo posadziłam w tym roku i tam gdzie mam miejsce to dosłownie muszę się przeciskać miedzy roślinami. Dużo a kamienia a tam nie cierpię nic robić
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Angelika95 19:35, 13 lis 2022


Dołączył: 24 wrz 2022
Posty: 768
Wiaan napisał(a)


Coś w tym stylu bym chciała tylko perowskia musiałaby być za pniem drzewa i nie wiem jak by się to jej podobało.

Tak jest latem:



A tak chciałabym zmienić, fioletowe kropki to werbena, a białe jeżówka jakaś biała lub róża biało-kremowa. Wiadomo po posunięciu w tył miskantów jest to możliwe do zrobienia. Obecna jeżówka nie będzie dobrze widoczna na tle perowskiej, tak mi się zdaje. Róża taka kremowa mi tutaj pasi. Miejsce słoneczne cały dzień.



W jakich odległościach sadziłaś tu miskanty?
____________________
Spełnianie marzeń - ogród czas start świętokrzyskie
Angelika95 19:37, 13 lis 2022


Dołączył: 24 wrz 2022
Posty: 768
Wiaan napisał(a)
W ciągu rabaty z hortensjami jest taki element z miskantami ML,teraz doszła tam jeszcze werbena. Po lewej stronie dosadzone w tym roku hortensje są mniejsze ale w najbliższych latach zrównają się z pozostałymi. Jak sadziłam graby to wymusiło podział miskanata i posadzenie go po bokach drzewa. Uwielbiam ML i myślałam aby je wykorzystać na coś w tym stylu jak w linku. Trawy mam daleko od tujek i mogłabym je nieco posunąć do tyłu. Teraz mi coś nie gra
Myślałam też aby zamiat stipy z pina dać seslerię, ponieważ miskant, perowskia i werbena są chłodne, a tam na fotce jest chyba miskant gracilimus. W efekcie kolory byłyby takie same.


https://pin.it/6tPzDms





Teraz widzę całą rabatę - przepiękna, jakie odległości między hortensjami a trawami?
____________________
Spełnianie marzeń - ogród czas start świętokrzyskie
Wiaan 21:21, 13 lis 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 4961
Angelika95 napisał(a)


Teraz widzę całą rabatę - przepiękna, jakie odległości między hortensjami a trawami?


Miło mi bardzo lubię tą rabatę jutro zmierzę dokładnie bo nigdy nie pamiętam.

Edit: zmierzyłam i tak: rabata od ogrodzenia ma 2 metry szerokości więc zbytnio szeroka nie jest. Tuje mam posadzone 50 cm od ogrodzenia, a hortensje 110 cm od ogrodzenia na mijankę z tujami, a tuje są sadzone co 80 cm. Trawy rozplenice hameln gold z przodu - one są z tych mniejszych mam znowu na mijankę z hortensjami i są w odległośco co 70 cm po skosie, w trójkąt po prostu. Ja tam mam jeszcze kulki z przodu pomiędzy rozplenicami.
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 21:33, 13 lis 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 4961
nicol21 napisał(a)
Ledwo sezon się konczy a wszyscy już myślimy o tonach tulipanów. Fajnie urozmaicić więcej ogródka. Kamyki super, ale z tulipanami to będzie to.
Katalpy piękne, tymbardziej że nadal trzymają liście.
Nic tylko uśmiechać siedo takiej jesieni.

Nie mogę się doczekać nowego sezonu ale z odpoczynku też się cieszę, bo czuję wszystko w kręgosłupie. Długo jest ciepło i skróci się zimny czas
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 21:39, 13 lis 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 4961
Martka napisał(a)
Aneta, piękna jesień... liść na miejscu, trawy lśnią, listopad bardzo słoneczny w tym roku, dobrze, że prawie połowa minęła w takich okolicznościach.
Wszystkiego najlepszego urodzinowo! Jeszcze mieszczę się w oktawie
Klona bym na wszelki wypadek zakleiła maścią ogrodniczą w tym miejscu, bo co jeszcze można zrobić?

Dziękuję
Klona pomalowałam maścią i teraz szukam mu miejsca. Miał być w donicy na tarasie ale myślę, że w gruncie będzie mu lepiej. Nie jest łatwo o miejsce dla niego. Tam gdzie zacisznie to goraco, gdzie bardziej wilgotno to znowu wietrznie. Może go zadołuję na zimę a w przyszłym roku się zobaczy.
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 21:40, 13 lis 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 4961
nicol21 napisał(a)
hehe... ciepła jesien to aż chce się te cebule upychać.


Upychać to dobre słowo na to cebulowe szaleństwo
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 21:53, 13 lis 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 4961
Widziałam, że pracowałyście dzisiaj, ja także. Było pięknie i ciepło, żal nie skorzystać i lubię w niedzielę, jakoś nie czuję wtedy pośpiechu i nie myślę o poniedziałku

Wszystkie cebule posadzone, jestem ciekawa czy te sadzone zeszłej jesieni powtórzą kwitnienie. Fajnie jest czekać wiosną czy będą takie jakie sadziłyśmy Nie wierzę, że polubiłam pomarańczowy, nawet te z pomyłki żółte fajnie wyglądały mam sporo kolorów i różne połączenia, zobaczymy co będzie ulubione. Róż nadal uwielbiam

Zostały mi jedynie liście róż i kopczykowanie, ale to jeszcze za wcześnie. No i oczywiście liście z drzew na bieżąco.

Rudości świeciły dziś bardzo:




____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Rojodziejowa 22:12, 13 lis 2022


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8099
Też jestem ciekawa co wyjdzie z posadzonych rok temu

I moje preferencje kolorystyczne wprawiają mnie w konsternację Co to będzie za dwa lata... Szwarc, mydło i powidło
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies