Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowe wariacje

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe wariacje

Nowa12 17:37, 15 lis 2022


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Ja tez bym wolała przesunąć obrzeże niż przesadzać miskanty o parę cm .
Ale rozumiem cię bo moim dzieciom tez obiecałam że na dole już nie będę poszerzać rabat żeby mieli miejsce do grania. I tak są źli że im rondo walnęłam na boisku .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Monika83 17:37, 15 lis 2022


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 2973
Aneta tuje też później nabiorą objętości bo na pewno będziesz je przycinać z góry? U mnie na szczęście nie ma miłośników trawnika bo nikogo znich nie cieszy 2,5h koszenia trawy Więc mogę zrywać darń gdzie chce
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
Wiolka5_7 17:39, 15 lis 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20438
No właśnie nie napisałam że tuje jeszcze pójdą w szerz
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiaan 17:39, 15 lis 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5087
Na wiosnę plan ambitny-powiększanie tarasu będę miała o czym myśleć zimą mam to w głowie i wiem co chcę ale nie wiem z czego, tzn, jakich materiałów, a nasadzenia bedą dostosowane tam gdzie nabazgrałam zielone to do cienia, a w części przy obecnym tarasie trawy ozdobne i raczej minimalnie. Na końcu ścieżki będzie drzewko albo drzewka jakieś ładne. Muszę to narysować na rzucie i wtedy będę dumać Taka zajawka tylko ale zdradzę, że przy domu będą bambusy średnie do zacienionych miejsc na podwyższonej rabacie z rzeką hakone wylewającą się z rabaty, płyty w żwirku, kluczowe bedzie oświetlenie. Siedząc wieczorkiem bedą miłe widoki dla oka Jak Wam się to widzi? Teraz smutno na tarasie bo posprzatane

____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiolka5_7 17:50, 15 lis 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20438
Fajne plany! będziemy razem zrywać trawnik
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Rojodziejowa 19:12, 15 lis 2022


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8272
No mnie się każde takie działanie podoba Masz bambusika wybranego? Ja wsadziłam niedawno ale takie miniaturowe zadarniające.
Dokładacie takie same płyty, na tym samym poziomie?
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Wiaan 22:14, 15 lis 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5087
Rojodziejowa napisał(a)
No mnie się każde takie działanie podoba Masz bambusika wybranego? Ja wsadziłam niedawno ale takie miniaturowe zadarniające.
Dokładacie takie same płyty, na tym samym poziomie?


Mam wybrany bambus fargesia olbrzymia campbell. Rozmawiałam z pasjonatką bambusów i doradziła mi tą odmianę na moje stanowisko, mam się zgłosić na przedsprzedaż w przyszłym roku te zadarniające ładne są.

Nie wiemy właśnie jak to rozegrać. Bardzo podoba mi się drewno,ale połączenie będzie powodowało to,że piasek z przestrzeni między kostką będzie ciągle brudził deski. Kompozyt martwię się czy nie jest zbyt śliski. Cały z tej samej kostki to istny plac betonowy. Weź tu człowieku się zdecyduj.
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 22:15, 15 lis 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5087
Wiolka5_7 napisał(a)
Fajne plany! będziemy razem zrywać trawnik


Mój trawnik znowu pójdzie do znajomych
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
DariaB 15:49, 16 lis 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3011
Aneta ależ rewolucja się u Ciebie szykuje!
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
Martka 19:57, 16 lis 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Bambusy i hakone widzi mi się w tym miejscu bardzo stanowisko im będzie odpowiadało Ja bym jeszcze pomyślała o Liriope, ma ładne fioletowe kwiatostany i bardzo ładne liście, lub też o białych zawilcach jesiennych, a może też tiarelle? Coś, co by delikatnie rozświetliło i przełamywało zieleń.
Jestem ciekawa Twoich planów bardzo Kmiń Dobrze, że jest zima
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies