Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowe wariacje

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe wariacje

LIDKA 20:13, 29 maj 2023


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7137
Wiaan napisał(a)


Nie będzie identyczny bo kostkę mam mręgatą, a płyty będą stonowane i nie będą bezpośrednio obok, poza tym moja kostka już trochę wypłowiała co akurat w jej przypadku jest na plus
Co myślisz o sposobie ułożenia?




Ja lubię ład, porządek, regularność i elegancję. I tak u Ciebie jest.
Nie kładłabym bym płyt w kamieniu. Beton trzeba myć bo mimo impregnacji brudzi się. Kamyk utrudni użycie myjki.

Ale zrób jak planujesz . Ładnie będzie. Wersja 2 mi się podoba


____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
olciamanolcia 21:07, 29 maj 2023


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7083
LIDKA napisał(a)



Ja lubię ład, porządek, regularność i elegancję. I tak u Ciebie jest.
Nie kładłabym bym płyt w kamieniu. Beton trzeba myć bo mimo impregnacji brudzi się. Kamyk utrudni użycie myjki.

Ale zrób jak planujesz . Ładnie będzie. Wersja 2 mi się podoba



Moje płyty nie były impregnowane-deszcz wymywa wszystko-nawet plamy z rosołu
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Wiaan 21:32, 29 maj 2023


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5205
LIDKA napisał(a)



Ja lubię ład, porządek, regularność i elegancję. I tak u Ciebie jest.
Nie kładłabym bym płyt w kamieniu. Beton trzeba myć bo mimo impregnacji brudzi się. Kamyk utrudni użycie myjki.

Ale zrób jak planujesz . Ładnie będzie. Wersja 2 mi się podoba




Tylko, że mnie się podobają wszelkiego rodzaju ścieżki, żwirki, płyty Kamień tam gdzie nie ma roślin nie brudzi się u mnie a tutaj roślin nie będzie tylko w donicach.
Ja to wszystko widzę oczami wyobraźni Obecnie nie mam miejsca na tarasie na huśtawkę i z leżakiem też latam po trawniku. Będzie git
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 21:37, 29 maj 2023


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5205
olciamanolcia napisał(a)

Moje płyty nie były impregnowane-deszcz wymywa wszystko-nawet plamy z rosołu


Nie ma złotego środka na działanie czynników atmosferycznych, taras z deski choć piękny ale też wymaga pracy, kostka czy płyty trzeba ogarnąć po zimie, trawnik jako podłoże pod cokolwiek się nie sprawdza bo trzeba przestawiać, dźwigać. Tak było z trampoliną, teraz go reanimuję
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 21:46, 29 maj 2023


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5205
Zobaczcie jak super wygląda lawenda w odmianie brudnego różu, ona nawet po zimie była ładna, nawet bez kwiatostanów mi się podoba muszę ją gdzieś powtórzyć.



Czosneczki pod wieczór

____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Makao 21:56, 29 maj 2023


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4117
A jaka nazwa tej lawendy?
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
mrokasia 21:58, 29 maj 2023


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18014
Aneta, rób jak Ci w duszy gra . Żwirek z płytami to fajne połączenie .
To palenisko to jakie będzie? Grill czy misa? Tak czy tak dobrze chyba, żeby stało na stabilnym gruncie czyli na płytach. Czyli jakiś mini placyk np. z 4 płyt by się przydał. No i wg mnie im mniejszy misz masz rozmiarowy tym lepiej. Jeśli nie jeden rozmiar wszędzie to dwa i wtedy można wielkościami wydzielić umownie strefy - grillową i leżakowo-huśtawkową .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Wiaan 22:26, 29 maj 2023


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5205
Makao napisał(a)
A jaka nazwa tej lawendy?


Nie pamiętam ale będę w szkółce w przyszłym tygodniu to spytam.
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Wiaan 22:32, 29 maj 2023


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5205
mrokasia napisał(a)
Aneta, rób jak Ci w duszy gra . Żwirek z płytami to fajne połączenie .
To palenisko to jakie będzie? Grill czy misa? Tak czy tak dobrze chyba, żeby stało na stabilnym gruncie czyli na płytach. Czyli jakiś mini placyk np. z 4 płyt by się przydał. No i wg mnie im mniejszy misz masz rozmiarowy tym lepiej. Jeśli nie jeden rozmiar wszędzie to dwa i wtedy można wielkościami wydzielić umownie strefy - grillową i leżakowo-huśtawkową .


Podbudowałaś mnie i zrozumiałaś mój tok myślenia Palenisko będzie typu misa i będzie miało wydzielone miejsce strefa na leżing także
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Makao 06:34, 30 maj 2023


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4117
Wiaan napisał(a)


Nie pamiętam ale będę w szkółce w przyszłym tygodniu to spytam.

Mam nadzieję że będę pamiętać kogo pytałam bo nie raz już miałam z tym problem. Wiem że pytałam ale kogo?
Nawet pomyślałam że zacznę sobie zapisywać kogo o co pytam bo później wertuję wszystkie wątki by znaleźć odpowiedź.
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies