Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowe wariacje

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe wariacje

Makao 07:36, 28 maj 2023


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4330
Z płytami też byłoby super. To bardzo fajny plan. Nie musicie robić tego z kostki a też meble postawicie. Tak jak u Wioli są płyty w trawie i meble ma.
Bardzo fajnie to wygląda.
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Wiaan 16:48, 28 maj 2023


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5337
Judith, Ania ulżyło mi Teren do zabudowania spory i starałam się okroić trochę płyty, aby tak betonowo nie było a i tak jest ich dużo
Rozmieściłam w rzeczywistych rozmiarach i tak to wygląda. Zielone kwadraty to klomby, a zielony prostokąt niski żywopłocik równo strzyżony Po prawej kulki na pniu, które mam i zółte obok nich to trawy - zdecydowałam na molinie variegata takie jak mam w donicach na tarasie. Miały być rozplenice hameln gold, ale trochę się obawawiam żółtego. Ciemne na środku to palenisko. Płyty są różnej szerokości do wynika z tego, że są dostępne w zestawie po trzy: 80x50, 80x40, 80x30. Mam je z przodu domu w ścieżce. Mam też wersję w jednym rozmiarze ale zastanawiamy się bo do wyboru jako jednakowe mam 80x40 lub 80x60.


____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
olciamanolcia 17:31, 28 maj 2023


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7150
Dobrze bedzie . Moje płyty są bezpośrednio na trawie - szczeliny wypełnione mam kamieniem.

Wybrałabym format 80x50- idealnie

Odnośnie odstępów między płytami u mnie 3 cm - 2 byłoby lepiej.
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Patrycja_KG_Lu 18:40, 28 maj 2023


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2763
Ja bym brała jednakowe wymiary. Jak na palecie jest kilka wymiarów to wtedy układa się dużą powierzchnie przeplatając wymiary płyt. U Ciebie na rysunku tego nie ma, bo są wąskie, potem szersze, wąskie i ponownie szersze. Będzie to moim zdaniem drażniło oczy. Czy 80x40 czy 80x60 to już kwestia gustu.
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Wiaan 22:44, 28 maj 2023


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5337
Powiem Wam z czego wynikają te wymiary płyt u mnie. Chciałabym kupić od tego samego producenta, od którego mam kostkę. Jest bardzo dobrej jakości i kolorystyka szarości w tych samych odcieniach, a wiadomo jak to jest z szarym. Mankamentem jest to, że nie ma wszystkich rozmiarów. Wysuwamy się 3m i dlatego długość 80cm to max. Szerokości natomiast dostępne pojedyńczo to 80x40 lub 80x60. Mają też takie trio w zestawie 80x50, 80x40, 80x30 i można kupować wielokrotność trzech. Wg tej wielokrotności zrobiłam jeszcze taki układ jak poniżej, mniej betonu i tutaj pod samym tarasem zabrałam płyty bo w tym miejscu najbardziej nam się brudzi. Najwięcej cienia i spływa woda podczas mycia tarasu. Wersja 1



Wersja 2 z rozmiarem 80x60 i ułożone bliżej siebie:



Wersja 3 z płytami 80x40 Już nie kombinuję więcej ale wersja mniej płyt jest mi bardziej bliska i najbardziej wersja 1 i 2 i przerwa przecina taki trochę tramwaj

____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
LIDKA 23:52, 28 maj 2023


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7316
Aneta nie nastawiaj sie na identyczny kolor płyt jak te co masz już jakiś czas. Może się trochę różnić bo to inna partia produkcyjna.
Mam tak z kostką. W trakcie kładzenia trzeba było dokupić bo Zmieniliśmy plan i było widać różnice. Po jakimś czasie przestało mnie to drażnić.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Wiaan 00:00, 29 maj 2023


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5337
LIDKA napisał(a)
Aneta nie nastawiaj sie na identyczny kolor płyt jak te co masz już jakiś czas. Może się trochę różnić bo to inna partia produkcyjna.
Mam tak z kostką. W trakcie kładzenia trzeba było dokupić bo Zmieniliśmy plan i było widać różnice. Po jakimś czasie przestało mnie to drażnić.


Nie będzie identyczny bo kostkę mam mręgatą, a płyty będą stonowane i nie będą bezpośrednio obok, poza tym moja kostka już trochę wypłowiała co akurat w jej przypadku jest na plus
Co myślisz o sposobie ułożenia?

____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Judith 00:13, 29 maj 2023


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10062
Wiaan, musiałam wujka Gugla zapytać, co to znaczy mręgaty .
Ja jestem za płytami jak największymi.
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Wiaan 08:43, 29 maj 2023


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5337
Spać nie mogę przez te dylematy
Przyzwyczaiłam się do tego, że w pewnych tematach długo podejmuję decyzje To geny

Takie mam poletka stipy na różance w niektórych miejscach ich nie będę plewić.




____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Anda 08:48, 29 maj 2023


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33595
Dla mnie wersja 3
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies